BOJNICE. Návštevníkov Bojnického zámku čaká o jedno milé prekvapenie na viac. Príjazdovú cestu k nemu skrášľuje netradičný krík plný farebných vajíčok. Počas veľkonočných sviatkov poteší všetkých okoloidúcich.
Prekvapenie vymyslela Svetlana Čertíková a zrealizovala ho v spolupráci s ľudovou umelkyňou Ľudmilou Bátorovou a jej kolegyňou Jankou Slošiarikovou, ktoré sa maľovaniu kraslíc venujú už dlhé roky.

„Chceli sme potešiť ľudí, aby sa mohli pred niečím pekným odfotiť a odniesť si z Bojníc aj niečo výnimočné, veľkonočné. Stála som na rebríku a za tri dni na krík povešala niekoľko stoviek farebných husacích, morčacích a slepačích vajíčok,“ prezradila Svetlana Čertíková.

Vajíčka pripravila, namaľovala a pod zámok priniesla Ľudmila Bátorová z Veľkej Lehôtky, ktorá ich chystala spolu s kolegyňou už dlhší čas.
„Svetlanka mala taký nápad a my sme jej ho pomohli zrealizovať. Nie sú to tie naše umelecké vajíčka, ale skôr také, ktoré sú atypické svojou veľkosťou, a zároveň výnimočné svojou nedokonalosťou,“ priblížila ľudová umelkyňa.
Najskôr ich nazbierali tristo, potom ešte ďalších dvesto a nakoniec do zbierky na krík pod zámkom pridali ešte tristo ďalších a pridávali stále nové. Vajíčka vyberali spolu so svojou dlhoročnou spolupracovníčkou Jankou Slošiarikovou.

„Počítam, že všetkých vajíčok, ktoré sme povešali ešte aj na okolité stromčeky môže byť okolo tisíc. Toľko veľkonočných vajec na jednom mieste sa nakoniec páčilo aj nám. Všetky, ktoré sme sa na tom podieľali z toho máme úžasný pocit,“ dodala.
Vajíčkový krík pod Bojnickým zámkom je neprehliadnuteľný a radosť nerobí len jej tvorcom, ale aj okoloidúcim, ktorí sa pod touto veľkonočnou nádherou fotografujú.
