Najmä v prvom polčase ešte boli hostia na dostrel a v jednom momente dokázali manko stiahnuť aj na 5 bodov, no veľký favorit zo španielske ligy opäť ukázal svoju nesmiernu kvalitu. V tretej štvrtine sa už Bilbao dostalo do výraznejšieho vedenia a napokon zvíťazilo 87:66.
Bilbao Basket – BC Prievidza 87:66 (21:16, 27:22, 23:9, 16:19)
Body BC: Jackson 12, Dean 10, Hlivák 10, Bolek 6, Jordan 6, Lukáč 6, Smith 6, Raitanen 5, Mrviš 3, Krestinin 2, Jašš, Kincel
S bilanciou 4 víťazstvá a 2 prehry obsadili basketbalisti BC Prievidza v skupine J konečnú 2. priečku. To je výborná prezentácia v pohárovej Európe, no v konečnom účtovaní na postup nestačili ani takéto výsledky. Medzi 16 najlepších do druhej fázy postupovali víťazi skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest. Druhý účastník zo Slovenska - Levice ako druhý najlepší tím B-skupiny obsadili v tejto tabuľke siedmu pozíciu, na postup im chýbalo o 20 bodov lepšie celkové skóre. Prievidza sa umiestnila hneď za nimi, na šiestu priečku strácala 37 bodov.
Síce sa basketbalisti Prievidze v pohárovej Európe predstavili po prvý raz od sezóny 2016/2017, no ukázali, že Prievidza patrí na európsku basketbalovú mapu.
Pekný moment nastal tiež po stredajšom zápase, kedy priaznivci Bilbaa prejavili uznanie mužstvu z Prievidze. Podobne ako fanúšikovia v Prievidzi ukázali krásne gesto voči ich celku, tak aj oni vyprevadili hosťujúci tím s potleskom a skandovali „Prievidza, Prievidza“.
„Možno by sa dalo ešte čosi vylepšiť, ale 4-2 je v tejto náročnej súťaži naozaj výborný výsledok. Som hrdý na to, čo sme dosiahli a myslím si, že tento výkon ukázal náš potenciál. Samozrejme, mrzí nás, že bilancia 4-2 nestačila na postup, ale verím, že si nemáme čo vyčítať. Odovzdali sme maximum, aby sme reprezentovali nielen klub a mesto Prievidza, ale aj slovenský basketbal v čom najlepšom svetle. Verím, že sa nám to podarilo,“ povedal tréner Prievidze Saša Jankovič pre slovakbasket.sk a zároveň doplnil: „Myslím si, že sme ukázali, že slovenský basketbal má čo ponúknuť. Aj keď sme sa nedostali ďalej, bojovali sme naplno a prispeli k zvýšeniu rešpektu voči našim tímom na európskej scéne. Bolo by skvelé, ak by sa to zopakoval aj v budúcej sezóne.“