Vo vakcinačnom stredisku v Bojniciach končia s očkovaním proti covidu

Vakcinácia bude po novom možná v ORL ambulancii.

Počas mája, v čase písania článku, nebol v priestoroch budovy zaočkovaný žiaden človek.Počas mája, v čase písania článku, nebol v priestoroch budovy zaočkovaný žiaden človek. (Zdroj: Marko Mikulášik)

BOJNICE. Od 1. júna sa už vo vakcinačnom stredisku na Školskej ulici nebude možné dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Presúva sa do ORL ambulancie, ktorá sídli v hlavnej budove A bojnickej nemocnice. Dôvodom zmeny je, že priestory, kde sa vakcinácia doposiaľ uskutočňovala, boli málo využívané.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dopyt po očkovaní bol počas uplynulého obdobia zo strany ľudí príliš nízky, uviedol riaditeľ bojnickej nemocnice Peter Glatz. O tom, že záujem postupne klesal potvrdzujú slová riaditeľa.

V januári 2024 sa dalo proti COVID-19 zaočkovať 59 osôb, počas ďalšieho mesiaca ich bolo už len deväť, v marci a apríli dvaja, k záveru, v čase písania článku, ani jeden. Vlani ich bolo dokopy 904.

SkryťVypnúť reklamu
Napísali sme Bežkyňa v Mačove spozorovala medveďa, podarilo sa jej ho aj zachytiť na mobil Čítajte 

Po novom bude možné podstúpiť vakcináciu proti ochoreniu v ORL ambulancii.

„Ku kroku pristúpilo vedenie nemocnice kvôli minimálnej až nulovej vyťaženosti pôvodných priestorov vakcinačného strediska, a to vzhľadom na veľmi nízky počet záujemcov očkovania proti COVID-19 v poslednom období,“ informoval Glatz.

Využívané bolo na viaceré účely

Vakcinačné centrum určené na očkovanie proti COVID-19 tu vzniklo v priebehu pandémie po renovácii budovy, ktorá sa uskutočnila v závere roka 2020.

„Pred ňou sa na tomto mieste, v ďalekej minulosti, nachádzal regionálny úrad verejného zdravotníctva, následne boli súčasne v týchto priestoroch situované oddelenie klinickej mikrobiológie, regionálna lekárska komora, komora sestier a odborové združenie,“ priblížil riaditeľ nemocnice.

SkryťVypnúť reklamu

Ako doplnil, v súčasnosti sa tam však okrem vakcinačného centra nič iné nenachádza.

„Vzhľadom na takmer nulový záujem občanov o očkovanie proti COVID-19 a prebiehajúce rekonštrukčné práce v nemocnici sa uvedené priestory budú využívať podľa aktuálnej potreby,“ vysvetlil Glatz.

Po ukončení prerábky by sa mali miestnosti strediska, ktoré boli určené na vakcináciu proti COVID-19, pravdepodobne premeniť na gastroenterologickú ambulanciu.

Prečítajte si V priebehu piatich týždňov napísal svoje prvé sci-fi, na obálke knihy však jeho skutočné meno nenájdete Čítajte 

Tí, ktorí sa budú chcieť dať zaočkovať proti tomuto ochoreniu, sa môžu naň prihlásiť cez stránku corona.gov.sk, k dispozícii je aj číslo 0910 474 433.Termíny na vakcináciu je možné nájsť nielen na webe bojnickej nemocnice, ale aj na jej facebookovej stránke.

Koronavírus SARS-CoV-2

Ilustračné foto.

Vyjadrenia splnomocnenca vlády považujú za ohrozovanie verejného zdravia ľudí.


TASR 1
Súvisiace témy: Nemocnica Bojnice, Očkovanie
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  3. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  4. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  6. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  7. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  1. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  2. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  3. Kam smerujú peniaze bohatých?
  4. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  6. Záver vojny bol pre mnohých Slovákov životnou skúškou
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá
  8. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 889
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 7 568
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 5 968
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 802
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 3 367
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 715
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 517
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 298
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Sebedražie - Dolné Vestenice 4:5

Komentáre a výsledky zo VII. a VIII. ligy.


Vizualizácia - Fiesta most

Most, ktorý spájal a opäť bude spájať. Po rokoch, keď slúžil iba na presun chodcov a cyklistov, sa starý železničný most v Trenčíne mení na Fiesta most.


Jeden z gólov Prievidze vsietil Jozef Balčirák (11), ďalší pridal Martin Filkorn (v pozadí vpravo)

Prievidza sa dostala na čelo a je najofenzívnejším tímom IV. ligy. Komentáre aj z V. a VI. ligy.


SOŠ Handlová

Otvoria odbor ochrany osôb a majetku.


TASR

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu