Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Futbalové turnaje v našom regióne

Cez predminulý víkend sa v našom regióne opäť odohralo niekoľko futbalových turnajov, pre viaceré mužstvá to bola posledná previerka pred štartom nového ročníka.

Turnaj v Lehote p/Vt.
Najstarší futbalový turnaj v Trenčianskom kraji sa konal predminulú sobotu v Lehote p/Vt. Turnaj nesie názov O putovný pohár starostu obce a uskutočňuje sa pri príležitosti výročia SNP. Svoju históriu začal písať v roku 1964, kedy vzdali prítomní česť padlým v SNP zápasom Lehoty p/Vt. a Podhradia. Tentoraz bol na programe už 41. ročník tohto turnaja, na ktorom sa okrem domáceho tímu zúčastnili mužstvá N. Rudna, Prievidze B a Rastislavíc, ktoré sú družobným obec Lehoty p/Vt. Na turnaji triumfovala Lehota p/Vt, ktorá neinkasovala ani gól.
Výsledky úvodných zápasov: Lehota p/Vt. – N. Rudno 3:0, Rastislavice – Prievidza B 2:2, na pok. kopy vyhrali Rastislavice. O 3. miesto: N. Rudno – Prievidza B 3:2. Finále: Lehota p/Vt. – Rastislavice 6:0.

Turnaj v Cigli
V Cigli bol na programe jubilejný 30. ročník futbalového turnaja o Pohár SNP. Oficiálne ho otvoril starosta Cigľa Štefan Mjartan, ktorý vo svojom príhovore spomenul aj blízku spätosť obyvateľov Cigľa a Slovenského národného povstania. Tento významný medzník slovenskej histórie si v Cigli pripomínajú v zime Pochodom vďaky SNP a v lete práve futbalovým turnajom. Organizátori sa snažia turnaj čo najviac zatraktívniť pre divákov, tentoraz vystúpili v Cigli mažoretky z Handlovej, sokoliarska skupina Aquila z Bojníc a opäť sa konal aj exhibičný súboj politikov a veteránov Cigľa. Tentoraz však na trávniku chýbal pre pracovnú zaneprázdnenosť tradičný líder tímu politikov predseda SMER-u Robert Fico a tak bol v celoslovenskom meradle politicky najznámejšou osobnosťou družstva politikov Jozef Migaš, bývalý poslanec Národnej rady SR.
Samotný mužský turnaj priniesol v horúcom počasí kvalitné futbalové zápolenie. Vo finále vyhral domáci Cigeľ nad Sebedražím tesne 2:1, keď rozhodujúci gól vsietil Erik Svitok z pokutového kopu.
Výsledky úvodných zápasov: Cigeľ – Koš 3:0, Sebedražie – Výber okresu N. Zámky (zložený z hráčov tamojšej I. a II. triedy) 1:1 na pok. kopy postúpilo Sebedražie. O 3. miesto: Koš – Výber okresu N. Zámky 1:1, na pok. kopy vyhral Koš. Finále: Cigeľ – Sebedražie 2:1, P. Mjartan, E. Svitok (z 11 m) – Špetko. Exhibičný zápas: Politické družstvo päťkoalície – veteráni Cigľa 2:1.

Turnaj v Kamenci p/Vt.
V Kamenci p/Vt. sa odohral 35. ročník tradičného futbalového turnaja SNP o Pohár starostu obce, ktorý sa hrá s prestávkami už od roku 1956. Okrem domáceho družstva TJ Tatran na ňom štartovali družstvá Oslian, Bystričian a Podhradia. Štvrtí napokon skončili futbalisti Bystričian, nováčik turnaja – mužstvo Podhradia sa tešilo z tretieho miesta. Kvalitným výkonom vo finále, najmä výbornou hrou v prvom polčase, si víťazstvo a pohár starostu vybojovali futbalisti z Kamenca.
Výsledky úvodných zápasov: Kamenec p/Vt. – Podhradie 2:1, Bystričany – oslany 1:1, na pok. kopy 3:5. O 3. miesto: Podhradie – Bystričany 0:0, na pok. kopy 5:4. Finále: Kamenec p/Vt. – Oslany 4:1.

Turnaje v Div. N. Vsi
Na 19. ročníku medziuličného turnaja v Div. N. Vsi zvíťazila Dedina pred Dolným koncom, Novou ulicou a Vrbanmi.
Výsledky: N. ulica – Dedina 2:2, na pok. kopy 3:4. Vrbany – D. koniec 1:3. O 3.- miesto: N. ulica – Vrbany 11:0. Finále: D. koniec – Dedina 1:5. najlepším strelcom turnaja bol Lukáš Vavro. Spestrením podujatia bol ženský zápas, v ktorom Rudnianska Lehota porazila 6:1 domáce futbalistky.
Ďalším turnajom v Div. N. Vsi bol turnaj o Putovný pohár starostu obce. Zúčastnili sa na ňom tri tímy, hralo sa systémom každý s každým. Prvenstvo napokon obhájila TJ Máčov pred Div. N,. Vsou a Nitr. Sučanmi.
Výsledky: Máčov – Nitr. Sučany 3:0, Div. N. Ves – Máčov 2:2, Div. N. Ves – Nitr. Sučany 5:2. Na turnaji si zmerali sily aj tamojšie ženy: Vydaté - Slobodné 1:5.
Diviacka Nová ves zohrala v rámci prípravy na novú sezónu aj zápas v zahraničí v rakúskom Kaissersdorf. Zápas zorganizoval Jozef Siekel, ktorý za tento klub hráva. Div. N. Ves vyhrala 8:0 po troch góloch M. Oberta, dvoch Ľ. Štrbáka a po jednom pridali: F. Tkáč, Marián Štrbák a Martin Štrbák.

Turnaj v Porube
V Porube usporiadalo dedinské futbalové mužstvo SK Vršky 2. ročník futbalového turnaja o Putovný pohár starostu obce. Na podujatí sa zúčastnilo šesť tímov: SK Vršky, FC Dubina, Dolný Koniec, Zajačia ulička, Školská ulica a Stred. Za pekného počasie pred 450 divákmi zvíťazilo mužstvo Stred, na druhom mieste skončil tím SK Vršky a na treťom FC Dubina.