Štvrtok, 28. september, 2023 | Meniny má Václav

Tipy na voľné chvíle: Kam sa oplatí ísť v najbližších dňoch?

Prinášame vám prehľad podujatí z celého regiónu.

(Zdroj: Iva Zigová)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PRIEVIDZA

Svet hmyzu: Galéria RegionArt pri RKC Prievidza, 3. 4. - 12. 5. 2023. Zberateľ a tropicky bádateľ Michal Zachar opäť sprístupňuje svoju jedinečnú zberateľskú kolekciu exotického hmyzu. Uvidíte denné a nočné motýle z celého sveta, zbierku chrobákov, ktoré si pán Zachar doviezol z expedícií po krajinách Afriky, Ázie a Južnej Ameriky. Nebudú chýbať ani živé pakobylky, mnohonôžky či pavúky v teráriách.

Majáles: KD Necpaly Prievidza, 30. apríla 2023 o 19.00. Zaspomínať si na prvomájové veselice môžete na majálese, ktorý uskutoční v nedeľu, 30. apríla 2023 o 19.00 h v Kultúrnom dome Necpaly. Do tanca i do spevu zahrá hudobná skupina DUO MUZIKA.

SkryťVypnúť reklamu

Prehliadka francúzskej kinematografie: Dom Kultúry Prievidza/ FK´93 Prievidza. Od 4.5. do 22.6. Tešiť sa môžete na tieto filmy: 5.5. Blízko, 18.5. Pacifiction, 25.5. Navždy mladí, 1.6. Udalosť, 15.6. Rodinka Bélier, 22.6. Krvavé pomaranče

DIVOKÍ, KTORÍ BEŽIA SO MNOU, do 19. 5. 2023, Galéria Imricha Vysočana Prievidza. Cipov, Mesiariková, Kotian. Pritakávajú svetlu, ale poznajú slasť tmy. Predpokladajú, že krása lieči, ale dúfajú, že spôsobí bolesť. V Galérii Imricha Vysočana v Prievidzi vidíš výber reprezentatívnych výtvarných prvkov rôznych štýlov, pre ktoré nehľadáš definíciu. Maľby a fotografie, ktorých prienikom je sloboda, vášeň a vypätie. Fyzická únava a blahodárne vyčerpanie. Títo traja sú rovnako domáci, ako cudzí, sú odlišní, aj jednej krvi, z oblohy nad Prievidzou k nim dopadajú svetlá Berlína aj New Yorku.

SkryťVypnúť reklamu

8.Hornonitriansky modelársky deň: Zimný štadión Prievidza, 20.5.2023 9:00-18:00. V Prievidzi sa bude konať tradičná ale aj jedinečná modelárska výstava. Modelári predvedú návštevníkom rôzne funkčné a statické zmenšené modely, ktoré sa budú páčiť malým i veľkým.

ZAHRÁTE MI MANŽELA? alebo maliar izieb v Prievidzi: KD Prievidza, 15.5.2023 o 18:00. Divadelná komédia pod názvom Zahráte mi manžela? alebo maliar izieb. Autor hry Donald Churchill je v Anglicku veľmi populárny a často hraný autor. Je autorom komédií, ktoré si kladú jediný cieľ, pobaviť a rozosmiať diváka. V tejto komédii rozvíja situáciu klasického ľúbostného trojuholníka. Pár, pristihnutý pri obojstrannej manželskej nevere, čelí pomste ohrdnutej manželky. Akým spôsobom tejto pomste dokáže vzdorovať hlavná ženská hrdinka hry a akú úlohu v tom zohrá maliar, náhodne prítomný v byte z titulu svojho remesla, o tom s neobyčajným vtipom rozpráva táto hra. Hrajú: Zdena Studenková, Zuzana Fialová, Roman Poláčik

SkryťVypnúť reklamu

Šero melanchólie: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, do 21.5.2023. V priereze tvorbou Natálie Kupčokovej z Prievidze sú predstavené autorkine grafiky, kresby, ilustrácie, maľby, koláže, asambláže a výtvarné inštalácie. Prezentovaná plošná voľná tvorba Natálie Kupčokovej je členená podľa vzájomne sa prelínajúcich ideových oblastí na les, poetické ženy a motív "šialených" žien v literatúre, kde autorku ovplyvnila téma psychicky chorých hrdiniek v svetovej próze, doplnená známymi modelkami umelcov, ktoré postihol tragický osud. Na výstave sú opticky odčlenené do samostatných celkov ilustrácie s autorsky viazanými knihami a samostatnú skupinu tvoria priestorové objekty a inštalácie.

Suterén zla: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, do 12.5.2023. Výstava: Spomienka na vojnové zločiny v Prievidzi a okolí priamo na mieste činu.

HISTORIAE SUPERIOR NITRIENSIS: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, Do 21. 5. Stála expozícia približujúca vývoj prírody a spoločnosti na hornom Ponitrí

Kandráčovci & Natália Puklušová - Ľúbi, kto dúfa TOUR 2023: KD Prievidza, 26.5.2023 o 19:00. Obľúbení Kandráčovci si pripravili už túto jar Ľúbi, kto dúfa TOUR 2023 u nás v Prievidzi. Koncert bude naozaj jedinečný a čakajú vás okrem ich najznámejších hitov aj novinky doposiaľ nikde neodohrané. Na koncerte sa predstavia spolu so speváčkou Natáliou Puklušovou. Ondrej Kandráč a Natália Puklušová & Band spojili sily a vydali spoločnú skladbu s názvom Ľúbi, kto dúfa. Jej posolstvom je nádej, že sila lásky a odpúšťania nás vždy prevedie cez rozbúrené vody.

BOJNICE

JANA KRIŠTOF LEHOTSKÁ jedinečná koncertná show: KC Bojnice, 29.4.2023 o 19:00. V takmer dvojhodinovej show odznejú tie najlepšie piesne z produkcie Jany Krištof Lehotskej v nových originálnych koncertných úpravách, doplnené o jedinečné tanečné vystúpenia profesionálnych tanečných klubov PASSION, LA POINTE a LADIES CLUB. Zažijete show-dance, scénický tanec, balet a to všetko v jedinečnej koncertnej show JANY KRIŠTOF LEHOTSKEJ.

STAVANIE MÁJA: Hurbanovo námestie Bojnice, 30.4.2023, o 16.30. Máje postaví Folklórna skupina LUBENÁ z Poluvsia, ktorá vystúpi so svojím programom o 17.00 h pred KC Bojnice.Máj, máj, máj zelený, pod oblôčkom sadený..

BOJNICKÝ JARMOK 2023: Hurbanovo námestie Bojnice. 6.5.-7.5.2023. 26. BOJNICKÝ JARMOK. Nebudú chýbať stánky s chutným občerstvením, ľudovo-remeselnými a jarmočnými výrobkami, bohatý kultúrny sprievodný program, ale najmä dobrá nálada a skvelá zábava.

Program: sobota 6. mája 2023 10.30 - Slávnostné otvorenie jarmoku FSk HÁJIČEK Chrenovec-Brusno, 12.30 - XOANA - zábavný program pre deti, 14.00 - MIMIKRY a BREAKFANS, 15.30 - BB COUNTRY z Prešova, 17.30 - VOX SUPRA zo Žiliny, 19.00 - Kapela STAY TUNED - najväčšie slovenské, české a svetové hity, nedeľa 7. mája 2023 10.00 - detské eko-divadielko MALÝ PRINC Show deTom, 11.30 - SZUŠ DIAMONDS, 13.00 - ZUŠ BOJNICE - program speváckeho a tanečného odboru, 15.00 - SMŠ TRIO a MAN TRIO a ich sólisti z Akordeoniky, 16.30 - DH PRIEVIDŽANKA, 18.00 - THE ROCKIN' TWO - rockové hity v akustickom prevedení

UŽ TI NIKDY NENALETÍM: KC Bojnice, 12.5.2023, 19:00. Keď sa zrazu objaví váš manžel, ktorého ste nevideli vyše 10 rokov, pri dverách vášho bytu, nečakajte žiadnu nudu. Najmä ak ste si už na neprítomnosť tohto večného seladona zvykli a vo Vašom byte má už svoje papučky a župan nový muž. Uhladený, suchopárny politik Viktor. Ak myslíte, že všetko tu je predvídateľné, príďte sa presvedčiť, že sa môžete aj mýliť. ...že život je plný prekvapení ukáže aj táto skvelá komédia španielskeho autora. Hrajú : Maroš Kramár, Marko Igonda, Henrieta Mičkovicová / v alternácii Lenka Barilíková Spišáková

OTEC: KC Bojnice, 12. júna 2023 o 19:00. Pútavý, miestami až detektívny príbeh jedného muža, ktorý žije spolu so svojou dcérou finálnu etapu svojho života. Do nej mu zasahuje jeho choroba, ktorá však spôsobuje častokrát smiešne, až groteskné situácie. Otec odmieta pomoc od svojej dcéry, avšak jeho svet sa mení tak, že začína pochybovať o svojich blízkych aj celej realite. Smiešno-smutné rozprávanie o rodinných vzťahoch ľudí, ktorí čelia otázke zodpovednosti pri starostlivosti o rodiča v etape života, ktorej sa málokto z nás môže vyhnúť. Fenomenálny herecký výkon Emila Horvátha a Petry Vajdovej v hlavných úlohách. Účinkujú: EMIL HORVÁTH, Petra VAJDOVÁ, Alexander BÁRTA, Helena KRAJČIOVÁ, Dominika ŽIARANOVÁ a Peter BRAJERČÍK

Písali sme Skupina mladých ľudí vysielala z lesa SOS signál. Žena zalarmovala záchranárov Čítajte 

HANDLOVÁ

Kolkoviny 2. Repríza: DK Handlová, 7.5.2023 o 19:00. Kabaret nabitý humorom.

NA SRDCI MI HRAJ! DK Handlová, 25. Apríl 2023, 18:00. Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. Najväčšie hity v podaní Karola Csina a Martina Gyimesiho ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a....to si necháme ako prekvapenie.

DUO JAMAHA - ROZTOČÍME TO TOUR 2023: DK Handlová, 24. Máj 2023 od 18:00. KONCERT hudobnej skupiny DUO JAMAHA V súčasnom zložení v hudobnej skupine pôsobí otec (Alfons) a syn (Marián) KOTVANOVCI. Koncert plný melodických piesní, zaznejú pesničky z nového CD Roztočíme to! ale aj známe hity. Tento koncert je doprevádzaný aj záhoráckym humorným slovom.

MALÁ ČAUSA

Bazár a farmársky trh: Futbalové ihrisko Malá Čausa, 29. apríla 2023 o 10:00. jarný Bazár a Farmársky trh.

RADOBICA

Čirov beh: 29.4.2023, Radobica. v poradí už 9.ročník Čirovho behu. Na trati dlhej 5,4km si môžete vychutnať bežeckú všehochuť: asfalt, dedinské uličky, poľné cesty, kopčeky, rovinky, lesíky, zbehy i jeden krátky strmáčik.

ČEREŇANY

Zraz veteránov: Múzeum chemického vojska Čereňany, 27.5.2023 9:00-17:00. Zraz veteránov, ktorý sa uskutoční 27. mája 2023 od 9:00 v priestoroch Múzea chemického vojska v Čereňanoch. Súčasťou programu bude aj spanilá jazda veteránov: 9:00 zraz v Múzeu chemického vojska v Čereňanoch, 11:00 odchod z Múzea chemického vojska, 11:30 - 12:50 Kúpele Bojnice, 13:00 - 13:50 Korzo Prievidza, 14:00 - 14:40 Námestie slobody Prievidza, návrat do Múzea chemického vojska, vyhodnotenie a odovzdanie cien o 17:00. Počas podujatia bude možná prehliadka Múzea chemického vojska. Pre návštevníkov podujatia bude pripravené aj občerstvenie. Prievidzský Parostrojný Spolok pri príležitosti zrazu veteránov vypraví mimoriadny historický motorový vlak na trase Prievidza - Bystričany a späť, ktorým sa môžete odviezť do Múzea chemického vojska.

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Komerčné články

 1. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
 2. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
 3. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
 4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 6. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 7. Všetkým lepí pred voľbami
 8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 1. TIPOS prichádza s aplikáciou, ktorá zjednoduší stávkovanie
 2. V PLANEO sú teraz spotrebiče až o 200 eur lacnejšie!
 3. Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile!
 4. Medzinárodný jazzový festival vstúpi do 27. ročníka
 5. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 6. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 7. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 8. Zvonenie v ušiach?!
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 16 434
 2. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 15 343
 3. Všetkým lepí pred voľbami 10 669
 4. Hladinka smeruje do Košíc! 7 986
 5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 796
 6. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 133
 7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 792
 8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 177

Blogy SME

 1. Ján Šeďo: Ospravedlňujem sa za pochybenie, dal som si "vlastenca".
 2. Miroslav Lukáč: Ako zistiť kto robí cenzúru na blogu SME ?
 3. Ľubica Hlinková: „ AUGIAE CLOACAS PURGARE “ !
 4. Boris Vanek: Elektrické autá a ich násilné presadzovanie.
 5. Dušan Koniar: Nie, nemáme na každom kopci hrad
 6. Ján Škerko: Čo si myslíte o volebnom moratóriu?
 7. Anna Miľanová: Klietky... 2023
 8. Otilia Horrocks: Verím, že nie ste ľahostajní.
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 70 396
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 209
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 39 171
 4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 427
 5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 485
 6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 853
 7. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 29 663
 8. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 24 096
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Ilustračná fotografia.

V rámci projektu Závislí na zdraví prinášame sériu čitateľských príbehov o úspešnom boji so závislosťou.


(red) 4 h
Ilustračné foto.

Slovenská správa ciest (SSC) predĺžila termín na predkladanie ponúk na výber dodávateľa stavby časti obchvatu Prievidze do začiatku novembra.


TASR 10 h
Očkovanie proti covidu.

Zdravotníci z vakcinačného strediska Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach budú očkovať záujemcov proti ochoreniu COVID-19 novým typom vakcíny 4. októbra.


TASR 10 h

Predplaťte si MY Noviny na pol roka a získajte dve vstupenky na Galakoncert Šláger paráda v Handlovej v hodnote 24 eur.


27. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Ján Šeďo: Ospravedlňujem sa za pochybenie, dal som si "vlastenca".
 2. Miroslav Lukáč: Ako zistiť kto robí cenzúru na blogu SME ?
 3. Ľubica Hlinková: „ AUGIAE CLOACAS PURGARE “ !
 4. Boris Vanek: Elektrické autá a ich násilné presadzovanie.
 5. Dušan Koniar: Nie, nemáme na každom kopci hrad
 6. Ján Škerko: Čo si myslíte o volebnom moratóriu?
 7. Anna Miľanová: Klietky... 2023
 8. Otilia Horrocks: Verím, že nie ste ľahostajní.
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 70 396
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 209
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 39 171
 4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 427
 5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 485
 6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 853
 7. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 29 663
 8. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 24 096
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu