Streda, 22. marec, 2023 | Meniny má Beňadik

Tipy na voľné chvíle: Kam sa oplatí ísť v najbližších dňoch?

Horná Nitra v nasledujúcich dňoch ponúka pestrú škálu poduajtí.

Aké by to boli fašiangy bez masiek...Aké by to boli fašiangy bez masiek... (Zdroj: TASR/Roman Hanc)

PRIEVIDZA

SCANDI 2023: Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi, do 23. februára 2023, každý štvrtok vždy od 18.00. Deviaty ročník prehliadky súčasnej severskej kinematografie. Aj tento rok sa môžete tešiť na výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Škandinávska filmová produkcia prináša žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich oceňované na prestížnych festivaloch. V Prievidzi sa tento severský filmový festival bude konať od 26. januára až do 23. februára 2023, každý štvrtok vždy od 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

9. februára 2023 - BOMBASTICKÝ JOHAN, Nórsko, 2022, 93 min Réžia: Hallvar Witzø

16. februára 2023 - LETNÉ SVETLO A POTOM PRÍDE NOC, Island, 2022, 111 min Réžia: Elfar Adalsteins

23. februára 2023 - UFO ŠVÉDSKO, Švédsko, 2022, 120 min Réžia: Victor Danell

Písali sme V reštauráciách nechápu, prečo sa veľa pýtame, vraví celiatička Lenka Bezáková Čítajte 

AMA 2023: Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi, 1.2.2023, 17:00 do 24.2.2023. Tvorivá súťaž a výstava neprofesionálnych výtvarníkov okresu Prievidza.

Hodvábne nebo: Galéria Imricha Vysočana Prievidza, do 28. februára 2023. Výstava aktuálnej tvorby žiakov výtvarného odboru pri Centre voľného času Prievidza pod vedením Mgr. Vladimíry Teslíkovej. Výstava je zameraná na maľované hodvábne šatky a keramiku na spôsob pravekej keramiky.

ŽENBA: Dom kultúry Prievidza, 17. februára 2023 o 19.00. Divadlo „A“ a Divadlo Shanti, o. z. Prievidza, pripravilo premiéru komédie Nikolaja Vasilieviča Gogoľa – ŽENBA, v réžii Petra Palika a. h. venovanú 70. výročiu Divadla „A“.

SkryťVypnúť reklamu

Tužina Gro(o)ve zimná edícia 2023: Piano music club Prievidza, 18.2.2023, 19:00. Zimná edícia Tužina Gro(o)ve v Piano music clube Prievidza. O hudobný zážitok sa postarajú KKR a Nuebo.

Exkluzívny VALENTÍNSKY VEČER len pre vás dvoch: KD Prievidza, od 10. do 15. februára 2023 so začiatkom o 18.00. Nezabudnuteľný a romantikou nabitý večer v Dome kultúry Prievidza. Vychutnať si môžete film podľa vlastného výberu premietaný len pre vás dvoch v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza. Po filme si vychutnáte romantickú trojchodovú večeru (predjedlo, hlavné jedlo, dezert, šampanské, káva) v príjemnom prostredí divadelného salónika. Vstupné, 50 eur osoba.

Vráťme sa dopredu: RKC Prievidza, 7. 2. 2023 o 18.00. Lektor akad. arch. Rastislav Nemec porozpráva o umeleckom slohu secesia, ktorý si podmanil Európu a Severnú Ameriku na prelome 19. a 20. storočia. Tento štýl umenia zahŕňa výtvarné umenie, architektúru, úžitkové
umenie, módu, životný štýl...

SkryťVypnúť reklamu

FROZEN - Slovenské ľadové kráľovstvo 2: Reštaurácia FOODMARKET Prievidza, 12.2.2023 o 16:00. Jedinečné interaktívne divadelné predstavenie na motívy krásnej filmovej známej detskej rozprávky.

V slovenskej verzii sa vám predstavia známi herci Andrea Somorovská, Lucia Bugalová, Marián Labuda ml. a Juraj Kemka . Títo skvelí herci prepožičali svoje hlasy filmovej verzii rozprávky.

Fašiangový sprievod masiek: mestská časť Necpaly Prievidza, 11. februára 2023 od 9:00. Tradičný sprievod masiek rozveselí fašiangový čas v uliciach Necpál v sobotu 11. februára 2023. Odchod bude o 9.00 od školy na Malonecpalskej ulici, smerom cez sídlisko Necpaly, horný koniec Veľkonecpalskej ulice, Slnečnú, Kopaničky, Na záhumní. Približne od 13.30 pojde ulicami Poľná, Pod horou, Veľkonecpalská - dolný koniec a Malonecpalská - dolný koniec.

Fašiangový sprievod mestom: Námestie slobody Prievidza, 21. februára 2023 o 17:00. Očarujúci fašiangový sprievod mestom. O zábavu sa postarajú tanečníci z Folklórneho súboru Senior Vtáčnik, Folklórneho súboru Vtáčnik a z Detského folklórneho súboru Vtáčnik a obyvatelia Necpál zo združenia FanNecpaly. Následne sa presunieme ku Kultúrnemu domu v Necpaloch, kde sa od 18.00 h začne tradičné lúčenie s fašiangom s hudobnou skupinou Rios a pochovávanie basy za prítomnosti členov FanNecpaly.

Písali sme Z vraždy muža v Handlovej policajti obvinili jeho manželku Čítajte 

Na koho to slovo padne: Dom kultúry Prievidza,13.2.2023 o 19:00. Absurdná komédia, ktorá vypovedá o stále aktuálnom urputnom zápase o moc! Najznámejšia partička hercov – Marián Miezga, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky a Róbert Jakab sa stretnú na pódiu ako mafián, národovec z Detvy, nešťastník trpiaci zápalom mechúra, aristokrat a intelektuál, uzavretí v jednej miestnosti v spoločnosti revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Humor na druhú pre všetkých, ktorí hľadajú v zábave aj ponaučenie v inscenácií, ktorá baví divákov už štvrťstoročie!

Štvrtok? Jedine koncert! Milo Kráľ Band: RKC Prievidza, 16.2.2023, 18:00. Valentínsky koncert herca, hudobníka, skladateľa a režiséra Mila Kráľa s kapelou prinesie najmä piesne nového albumu s názvom “A predsa sa točí”. Milo Kráľ – spev, Barbora Švidraňová – spev, Radovan „Bady“ Kráľ – klavír, Róbert Mankovecký – gitara, Marek Pastírik – saxofón, Adrian Simonides – basová gitara, Matej Richtarčík – bicie

Koncert Lenky Filipovej so sprievodnou kapelou: DK Prievidza, 1. marec 2023, 18.00. V rámci koncertného tour 2023 sa predstaví česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe Lenka Filipová aj so svojimi hosťami – hráčom na keltskú harfu, akordeón a cajon – Seanom Barrym a klavíristom Járou Bártom.

Okrem tradičných hitov, na ktoré Lenka nikdy nezabúda si poslucháči vypočujú aj staré i nové skladby, ktoré speváčka zaradila do svojho koncertného repertoáru. Je na čo sa tešiť!

Suterén zla:Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, do 12.5.2023. Výstava:

Spomienka na vojnové zločiny v Prievidzi a okolí priamo na mieste činu.

HISTORIAE SUPERIOR NITRIENSIS: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, Do 21. 5. Stála expozícia približujúca vývoj prírody a spoločnosti na hornom Ponitrí

NAŠIM VERNÝM MEŠŤANOM A HOSŤOM: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, 26. 1. - 31. 3. Predstavenie privilégií udelených Prievidzi kráľovnou Máriou v januári 1383 pri
príležitosti ich 640. výročia

V POSOLSTVE KRÁĽA: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, 2. 2. - 24. 3. Priblíženie histórie hornonitrianskych obcí spomínaných v najstaršom zachovanom
písomnom prameni k osídleniu horného Ponitria pri príležitosti 910. výročia
jeho vzniku

V TEJ PRIEVIDZI ... (VČERA A DNES): Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, 16. 2. - 28. 4. Porovnanie podôb prievidzského námestia na dobových pohľadniciach a súčasných
fotografiách v kontexte poznatkov o jeho niekdajšom živote

BOJNICE

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA: KC Bojnice, 18. februára 2023 o 19.00. Fašiangy začínajú po Troch kráľoch a trvajú niekoľko týždňov až do noci pred Popolcovou stredou, kedy sa symbolicky pochová Pani Basa a nastane pôstne obdobie. No dovtedy prežívame obdobie hojnosti, tancovačiek, veselíc a karnevalov. Všetci, ktorí sa chcú pred príchodom pôstu zabaviť s priateľmi, dobre si zatancovať, všetky vekové skupiny, či už v maskách alebo bez masiek, môžu tak urobiť v Bojniciach.

ČUDNÉ POPOLUDNIE DR. ZVONKA BURKEHO: KC Bojnice, 25.2.2023 o 18:00. Jedna z najlepších a najúspešnejších komédií v moderných dejinách česko-slovenského divadla. Dr. Burke, podnájomník u pani Útechovej, je k svojej izbičke, kde žije dlhé roky, veľmi pripútaný. Pani Útechová sa však rozhodne zmluvu s Burkem zrušiť, pretože ide vydávať svoju dcéru Svetlanu a potrebuje viac priestoru pre nádejného zaťa. Burke si ale nevie predstaviť, že by Útechovcov opustil a bráni sa odchodu zubami-nechtami, čím spúšťa sled komických javov, absurdných stavov postáv a groteskných gagov. Vtipné výstupy ústia až do nečakaného, „úspešného konca zamotanej situácie“... Hrajú: • Marián Miezga, Burke • Zuzana Konečná / Szidi Tobias, Svetlana • Lukáš Latinák, Útechová • Juraj Kemka, Tichý • Róbert Jakab, Václav

LORDI: KC Bojnice, 30.3.2023 o 18:00. Salónna, ľahká škandalózna komédia, ktorá si uťahuje z mužskej samoľúbosti, je výsmechom ich ješitnosti, dvojitej morálky, no na druhej strane aj oslavou pevného priateľstva, ktoré vydrží i tie najťažšie skúšky. Hrajú: Maroš Kramár, Jozef Vajda, Peter Šimun

ČAJOČKY: KC Bojnice, 14.4.2023 o 18:30. Režisérom a choreografom muzikálu je Ján Ďurovčík, ktorý je spolu s Petrom Pavlacom aj spoluautorom scenára a libreta. Muzikál je postavený na pesničkách Petra Nagya, ktoré prearanžoval Ľuboš Dolný. V muzikáli ich zaznie celkom desať.

HANDLOVÁ

Fašiangová veselica: DK Handlová, 11. februára 2023 od 19.30. S hlbokým žiaľom v srdiečku a veľkou slzou v oku dávame na známosť všetkým pozostalým príbuzným a známym, že nás opustila naša drahá, milovaná a preklínaná kamarátka Barbora Basová. Našu drahú zosnulú vyprevadíme na poslednej ceste k jej 7 týždňovému odpočinku v sobotu, 11. februára 2023 od 19.30 v DK Handlová.

Koncert pre Slovensko: DK Handlová, 14. február 2023 o 17.00. ÚČINKUJÚ : heligonkárky sestry BACMAŇÁKOVÉ, spevák Pavol LATÁK, spevák Adam URBAN, zabávač Števo HRUŠTINEC

BOJKO a ZMRZLINKA: KD Handlová, 5. marec 2023 o 16.00. Hudobno-tanečné predstavenie pre najmenších. BOJKO a ZMRZLINKA, kamaráti TÁRAJKA a POPLETAJKY vyrazia za deťmi, aby ich vzali na výlet do rozprávky.

Najväčšie hity Nedvědovcov: DK Handlová, 29. marec 2023 o 18.00. koncert VOJTA NEDVĚD s kapelou hrajú najväčšie hity Nedvědovcov.

LEHOTA POD VTÁČNIKOM

Bronco namiesto hotela: Dom Kultúry Lehota pod Vtáčnikom, 2. marca 2023 18:00. Cestovateľská beseda. Tentokrát nám prídu porozprávať o svojich cestovateľských zážitkoch Hancka a Remčo - manželia Remišovci zo Žiliny. Na originálnom Forde Bronco precestovali Mongolsko a Sibíriu. Dozvieme sa, čo všetko ich cestou stretlo aj nestretlo, kam sa dostali aj nedostali a veľa veľa nových informácii.

KĽAČNO

Súzvuky: KD Kľačno, 12.2.2023 o 14:00. Súzvuky je názov podujatia, ktoré je venované speváckym skupinám spolkov karpatských Nemcov, ktoré pôsobia na území pravnianskej a handlovskej doliny a ich hosťom.

POLUVSIE

22. ročník Pamätnice Jozefa Strečanského: KD Poluvsie, 18.2.2023 o 15:00. Poslaním podujatia je uchovanie pamiatky folkloristu Jozefa Strečanského a vyhľadávanie talentov-spevákov, neprofesionálnych interpretov ľudových piesní a ich prezentácia pred verejnosťou. Hosťom programu bude rusínske spevácke trio ROSA z Prešova.

MALINOVÁ

Majstripravnianskej doliny: KD Malinová, 4. marca 2023 o 14:00. Zimné slávnosti Hornonitria budú pokračovať v sobotu 4. marca 2023 o 14:00 h stretnutím remeselníkov na podujatí Majstri pravnianskej doliny v Kultúrnom dome v Malinovej. Súčasťou bude tradičný jarmok, ktorý hudobne spestrí detská ľudová hudba Malá Lubená.

CHVOJNICA

Pre hriechy sveta mučený:Kostol povýšenia Svätého Kríža vo Chvojnici, 12. marca 2023 o 15:00.Podujatie Pre hriechy sveta mučený, na ktorom zaznejú pašiové a duchovné piesne v podaní folklórnej skupiny Sielnica z Lazian.

NEDOŽERY-BREZANY

Deň detského folklóru:Kultúrno-spoločenská miestnosť obecného úradu v Nedožeroch-Brezanoch, 26. marca 2023 o 14:00. V programe plnom veselých piesní a hier vystúpia detské folklórne súbory z obcí pravnianskej doliny a okolia. Hosťom bude detský folklórny súbor Borinka z Nitry. Záver programu bude patriť tradičnému vynášaniu Moreny.

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 8. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 1. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 2. Verejnosť už hlasuje za najkrajšiu obnovenú pamiatku
 3. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozhodne verejné hlasovanie
 4. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozhodne aj verejnosť
 5. Západniari hlasujú o svojej najkrajšej pamiatke
 6. Verejné hlasovanie rozhodne o najkrajšej obnovenej pamiatke
 7. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozlúskne verejné hlasovanie
 8. Opäť máme možnosť hlasovať o najkrajšiu obnovenú pamiatku
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 14 307
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 673
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 949
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 105
 5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 505
 6. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 260
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 298
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 3 141

Blogy SME

 1. Soňa Kallová: Mierotvorci Slovania alebo tradícia Svätoplukových prútov stále živá
 2. Ján Šeďo: Cár necestuje, nešoféruje, ľuďom tlačia do hlavy kaleráby.
 3. Miroslav Pollák: Odkiaľ pokiaľ s humorom
 4. Martina Paulenová: Otočiť sa, či pokračovať?
 5. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 4. časť
 6. Anna Miľanová: Pník 1,2... 2022
 7. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 3. časť
 8. Peter Žiak: Zákaz spaľovacích motorov = nešťastie pre Slovensko
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 138
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 5 452
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 5 326
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 4 385
 5. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 2 887
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 2 833
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 503
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 354
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Vynovený priestor v Prievidzi

Prievidza naplnila dlhodobú požiadavku obyvateľov.


16 h
Ilustračné foto MHD Prievidza.

Cestujúci budú za jazdu mestskou hromadnou dopravou (MHD) v Prievidzi a Bojniciach od 1. apríla platiť viac.


TASR 17 h
Požiar zámku v Bojniciach na dobovej fotografii.

Požiar zámku bol aj námetom požiarnych cvičení.


20 h
Budovanie zábran pre žaby.

Dobrovoľníci zábrany budovali už po piaty raz.


20 h

Blogy SME

 1. Soňa Kallová: Mierotvorci Slovania alebo tradícia Svätoplukových prútov stále živá
 2. Ján Šeďo: Cár necestuje, nešoféruje, ľuďom tlačia do hlavy kaleráby.
 3. Miroslav Pollák: Odkiaľ pokiaľ s humorom
 4. Martina Paulenová: Otočiť sa, či pokračovať?
 5. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 4. časť
 6. Anna Miľanová: Pník 1,2... 2022
 7. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 3. časť
 8. Peter Žiak: Zákaz spaľovacích motorov = nešťastie pre Slovensko
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 138
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 5 452
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 5 326
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 4 385
 5. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 2 887
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 2 833
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 503
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 354
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu