Streda, 22. marec, 2023 | Meniny má Beňadik

Tipy na voľné chvíle: Kam sa oplatí ísť v najbližších dňoch?

Prinášame vám prehľad podujatí z celého regiónu.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: Pixabay)

PRIEVIDZA

SCANDI 2023: Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi, od 26. januára až do 23. februára 2023, každý štvrtok vždy od 18.00. Deviaty ročník prehliadky súčasnej severskej kinematografie. Aj tento rok sa môžete tešiť na výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Škandinávska filmová produkcia prináša žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich oceňované na prestížnych festivaloch. V Prievidzi sa tento severský filmový festival bude konať od 26. januára až do 23. februára 2023, každý štvrtok vždy od 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

2. februára 2023 – NIČ, Dánsko, 2022, 87 min Réžia: Trine Piil Christensen,

9. februára 2023 - BOMBASTICKÝ JOHAN, Nórsko, 2022, 93 min Réžia: Hallvar Witzø

16. februára 2023 - LETNÉ SVETLO A POTOM PRÍDE NOC, Island, 2022, 111 min Réžia: Elfar Adalsteins

23. februára 2023 - UFO ŠVÉDSKO, Švédsko, 2022, 120 min Réžia: Victor Danell

AMA 2023: Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi, 1.2.2023, 17:00 do 24.2.2023. Tvorivá súťaž a výstava neprofesionálnych výtvarníkov okresu Prievidza.

Exkluzívny VALENTÍNSKY VEČER len pre vás dvoch: KD Prievidza, od 10. do 15. februára 2023 so začiatkom o 18.00. Nezabudnuteľný a romantikou nabitý večer v Dome kultúry Prievidza. Vychutnať si môžete film podľa vlastného výberu premietaný len pre vás dvoch v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza. Po filme si vychutnáte romantickú trojchodovú večeru (predjedlo, hlavné jedlo, dezert, šampanské, káva) v príjemnom prostredí divadelného salónika. Vstupné, 50 eur osoba.

SkryťVypnúť reklamu

Vráťme sa dopredu: RKC Prievidza, 7. 2. 2023 o 18.00. Lektor akad. arch. Rastislav Nemec porozpráva o umeleckom slohu secesia, ktorý si podmanil Európu a Severnú Ameriku na prelome 19. a 20. storočia. Tento štýl umenia zahŕňa výtvarné umenie, architektúru, úžitkové
umenie, módu, životný štýl...

FROZEN - Slovenské ľadové kráľovstvo 2: Reštaurácia FOODMARKET Prievidza, 12.2.2023 o 16:00. Jedinečné interaktívne divadelné predstavenie na motívy krásnej filmovej známej detskej rozprávky.

V slovenskej verzii sa vám predstavia známi herci Andrea Somorovská, Lucia Bugalová, Marián Labuda ml. a Juraj Kemka . Títo skvelí herci prepožičali svoje hlasy filmovej verzii rozprávky.

Fašiangový sprievod masiek: mestská časť Necpaly Prievidza, 11. februára 2023 od 9:00. Tradičný sprievod masiek rozveselí fašiangový čas v uliciach Necpál v sobotu 11. februára 2023. Odchod bude o 9.00 od školy na Malonecpalskej ulici, smerom cez sídlisko Necpaly, horný koniec Veľkonecpalskej ulice, Slnečnú, Kopaničky, Na záhumní. Približne od 13.30 pojde ulicami Poľná, Pod horou, Veľkonecpalská - dolný koniec a Malonecpalská - dolný koniec.

SkryťVypnúť reklamu

Na koho to slovo padne: Dom kultúry Prievidza,13.2.2023 o 19:00. Absurdná komédia, ktorá vypovedá o stále aktuálnom urputnom zápase o moc! Najznámejšia partička hercov – Marián Miezga, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky a Róbert Jakab sa stretnú na pódiu ako mafián, národovec z Detvy, nešťastník trpiaci zápalom mechúra, aristokrat a intelektuál, uzavretí v jednej miestnosti v spoločnosti revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Humor na druhú pre všetkých, ktorí hľadajú v zábave aj ponaučenie v inscenácií, ktorá baví divákov už štvrťstoročie!

Štvrtok? Jedine koncert! Milo Kráľ Band: RKC Prievidza, 16.2.2023, 18:00. Valentínsky koncert herca, hudobníka, skladateľa a režiséra Mila Kráľa s kapelou prinesie najmä piesne nového albumu s názvom “A predsa sa točí”. Milo Kráľ – spev, Barbora Švidraňová – spev, Radovan „Bady“ Kráľ – klavír, Róbert Mankovecký – gitara, Marek Pastírik – saxofón, Adrian Simonides – basová gitara, Matej Richtarčík – bicie

Súvisiaci článok Bombardéri Nitrianskych Sučian by mali zostať, Pravencu sa vracia opora (prestupové šumy prievidzskej VII. ligy) Čítajte 

Koncert Lenky Filipovej so sprievodnou kapelou: DK Prievidza, 1. marec 2023, 18.00. V rámci koncertného tour 2023 sa predstaví česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe Lenka Filipová aj so svojimi hosťami – hráčom na keltskú harfu, akordeón a cajon – Seanom Barrym a klavíristom Járou Bártom.

Okrem tradičných hitov, na ktoré Lenka nikdy nezabúda si poslucháči vypočujú aj staré i nové skladby, ktoré speváčka zaradila do svojho koncertného repertoáru. Je na čo sa tešiť!

Suterén zla: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, do 12.5.2023. Výstava:

Spomienka na vojnové zločiny v Prievidzi a okolí priamo na mieste činu.

HISTORIAE SUPERIOR NITRIENSIS: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, Do 21. 5. Stála expozícia približujúca vývoj prírody a spoločnosti na hornom Ponitrí

NAŠIM VERNÝM MEŠŤANOM A HOSŤOM: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, 26. 1. - 31. 3. Predstavenie privilégií udelených Prievidzi kráľovnou Máriou v januári 1383 pri
príležitosti ich 640. výročia

V POSOLSTVE KRÁĽA: Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, 2. 2. - 24. 3. Priblíženie histórie hornonitrianskych obcí spomínaných v najstaršom zachovanom
písomnom prameni k osídleniu horného Ponitria pri príležitosti 910. výročia
jeho vzniku

V TEJ PRIEVIDZI ... (VČERA A DNES): Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, 16. 2. - 28. 4. Porovnanie podôb prievidzského námestia na dobových pohľadniciach a súčasných
fotografiách v kontexte poznatkov o jeho niekdajšom živote

BOJNICE

NA SRDCI MI HRAJ !: KC Bojnice, 5.2.2023 o 17:00. Pravdivý príbeh ožije krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka.

Najväčšie hity v podaní Karola Csina a Martina Gyimesiho ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom a….to si necháme ako prekvapenie.

Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. Ponecháva otázku v pozadí, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti.

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA: KC Bojnice, 18. februára 2023 o 19.00. Fašiangy začínajú po Troch kráľoch a trvajú niekoľko týždňov až do noci pred Popolcovou stredou, kedy sa symbolicky pochová Pani Basa a nastane pôstne obdobie. No dovtedy prežívame obdobie hojnosti, tancovačiek, veselíc a karnevalov. Všetci, ktorí sa chcú pred príchodom pôstu zabaviť s priateľmi, dobre si zatancovať, všetky vekové skupiny, či už v maskách alebo bez masiek, môžu tak urobiť v Bojniciach.

ČUDNÉ POPOLUDNIE DR. ZVONKA BURKEHO: KC Bojnice, 25.2.2023 o 18:00. Jedna z najlepších a najúspešnejších komédií v moderných dejinách česko-slovenského divadla. Dr. Burke, podnájomník u pani Útechovej, je k svojej izbičke, kde žije dlhé roky, veľmi pripútaný. Pani Útechová sa však rozhodne zmluvu s Burkem zrušiť, pretože ide vydávať svoju dcéru Svetlanu a potrebuje viac priestoru pre nádejného zaťa. Burke si ale nevie predstaviť, že by Útechovcov opustil a bráni sa odchodu zubami-nechtami, čím spúšťa sled komických javov, absurdných stavov postáv a groteskných gagov. Vtipné výstupy ústia až do nečakaného, „úspešného konca zamotanej situácie“... Hrajú: • Marián Miezga, Burke • Zuzana Konečná / Szidi Tobias, Svetlana • Lukáš Latinák, Útechová • Juraj Kemka, Tichý • Róbert Jakab, Václav


HANDLOVÁ

KOLLÁROVCI: DK Handlová, 4. február 2023 o 18.00. Výnimočný novoročný koncert v Handlovej...

Fašiangová veselica: DK Handlová, 11. februára 2023 od 19.30. S hlbokým žiaľom v srdiečku a veľkou slzou v oku dávame na známosť všetkým pozostalým príbuzným a známym, že nás opustila naša drahá, milovaná a preklínaná kamarátka Barbora Basová. Našu drahú zosnulú vyprevadíme na poslednej ceste k jej 7 týždňovému odpočinku v sobotu, 11. februára 2023 od 19.30 v DK Handlová.

Môže vás zaujať Obce na hornej Nitre bijú na poplach, v pondelok sa zapoja do celoslovenského protestu Čítajte 

Koncert pre Slovensko: DK Handlová, 14. február 2023 o 17.00. ÚČINKUJÚ : heligonkárky sestry BACMAŇÁKOVÉ, spevák Pavol LATÁK, spevák Adam URBAN, zabávač Števo HRUŠTINEC

NITRIANSKE PRAVNO

Výstava Rastislava Haronika: OcÚ Nitrianske Pravno, 3.2.2023 – 24.3.2023. Výstava z diela keramikára Rastislava Haronika, majstra ÚĽUV-u pri príležitosti jeho životného jubilea. Súčasťou výstavy bude fajansa, školské diela autora a tvorba pre ÚĽUV, práce z výročných výstav a súčasná tvorba.

PRAVENEC

30. ročník Zimných slávností folklóru: KD Pravenec, 4. februára 2023 o 18:00. Fašiangové zvyky, piesne a tradičnú fašiangovú zábavu v maskách prinesú vo svojich programoch folklórne kolektívy z pravnianskej doliny, ale i pozvaní hostia z celej hornej Nitry.

KĽAČNO

Súzvuky: KD Kľačno, 12.2.2023 o 14:00. Súzvuky je názov podujatia, ktoré je venované speváckym skupinám spolkov karpatských Nemcov, ktoré pôsobia na území pravnianskej a handlovskej doliny a ich hosťom.

POLUVSIE

22. ročník Pamätnice Jozefa Strečanského: KD Poluvsie, 18.2.2023 o 15:00. Poslaním podujatia je uchovanie pamiatky folkloristu Jozefa Strečanského a vyhľadávanie talentov-spevákov, neprofesionálnych interpretov ľudových piesní a ich prezentácia pred verejnosťou. Hosťom programu bude rusínske spevácke trio ROSA z Prešova.

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 6. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 8. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 1. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 2. Verejnosť už hlasuje za najkrajšiu obnovenú pamiatku
 3. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozhodne verejné hlasovanie
 4. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozhodne aj verejnosť
 5. Západniari hlasujú o svojej najkrajšej pamiatke
 6. Verejné hlasovanie rozhodne o najkrajšej obnovenej pamiatke
 7. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozlúskne verejné hlasovanie
 8. Opäť máme možnosť hlasovať o najkrajšiu obnovenú pamiatku
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 14 225
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 674
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 949
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 113
 5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 514
 6. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 194
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 304
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 3 135

Blogy SME

 1. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov
 2. Soňa Kallová: Mierotvorci Slovania alebo tradícia Svätoplukových prútov stále živá
 3. Ján Šeďo: Cár necestuje, nešoféruje, ľuďom tlačia do hlavy kaleráby.
 4. Miroslav Pollák: Odkiaľ pokiaľ s humorom
 5. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 4. časť
 6. Martina Paulenová: Otočiť sa, či pokračovať?
 7. Anna Miľanová: Pník 1,2... 2022
 8. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 3. časť
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 140
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 5 446
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 5 351
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 4 369
 5. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 2 965
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 2 849
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 503
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 354
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Oheň likvidovali obecní aj profesionálni hasiči.


1m
Vynovený priestor v Prievidzi

Prievidza naplnila dlhodobú požiadavku obyvateľov.


16 h
Ilustračné foto MHD Prievidza.

Cestujúci budú za jazdu mestskou hromadnou dopravou (MHD) v Prievidzi a Bojniciach od 1. apríla platiť viac.


TASR 18 h
Požiar zámku v Bojniciach na dobovej fotografii.

Požiar zámku bol aj námetom požiarnych cvičení.


20 h

Blogy SME

 1. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov
 2. Soňa Kallová: Mierotvorci Slovania alebo tradícia Svätoplukových prútov stále živá
 3. Ján Šeďo: Cár necestuje, nešoféruje, ľuďom tlačia do hlavy kaleráby.
 4. Miroslav Pollák: Odkiaľ pokiaľ s humorom
 5. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 4. časť
 6. Martina Paulenová: Otočiť sa, či pokračovať?
 7. Anna Miľanová: Pník 1,2... 2022
 8. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 3. časť
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 140
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 5 446
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 5 351
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 4 369
 5. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 2 965
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 2 849
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 503
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 354
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu