Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Bojnickí hádzanári po ôsmich rokoch začali víťazstvom a remízou

Hádzanári HK Kúpele absolvovali prvé súťažné stretnutia po rokoch. Najskôr doma hostili Cífer a potom sa predstavili v Malackách.

(Zdroj: archív HK Kúpele Bojnice)

HK Kúpele Bojnice - TJ Sokol Cífer 33:23 (16:11)

Zápas po ôsmich rokoch si prišiel pozrieť veľký počet fanúšikov. Stretnutie bolo zo začiatku mierne nervózne. Hostia vďaka tomu získali náskok. Postupne sa stav na ukazovateli skóre vyrovnal. V 8. min sa domáci po sérií gólov dostali do vedenia, aby napokon polčas vyhrali o päť gólov.

Do druhého polčasu vybehli Bojničania na súpera zhurta a zvýšenou aktivitou sa dostali na rozdiel viac ako desať gólov. To umnou hrou udržali až do konca. Záver zápasu sa vyzeral z pohľadu domáceho tímu exhibične, keď Bojnice predviedli niekoľko parádnych akcií. Zaujímavosťou zápasu bolo, že sa do hry zapojili všetci hráči aj brankári Bojníc.

Tréner T. Mažár:

„V prvom polčase sme spravili pár technických chýb, ale keď už sme sa dostali do vedenia, dokázali sme si už do polčasu vytvoriť náskok. V druhom polčase sme zlepšili obranu a prevzali iniciatívu, len škoda tých zahodených šancí. Som rád, že výsledok nám dovolil zapojiť všetkých do hry a pred výborným publikom sme odohrali dobrý zápas. Saša Radčenko ukázal, že vek je len číslo, zápas si užíval, hral vynikajúco. Takticky sme stretnutie zvládli. Čakajú nás dva ďalšie ťažké zápasy, z ktorých by sme si veľmi radi priniesli štyri body.“

Zostava a góly Bojnice: Brankári: Szabo, M. Briatka, Daumer, hráči: Radčenko 1, Blaho 8, L Briatka 2, J.Briatka 6, T. Mažár 6, Gonczi 1, Sivák, Pánis, Sedlák, Smetánka 2, Dúbravka 4, S. Mažár 1, Klementovič 2

Vylúčenia: 4:4

Rozhodcovia: Pokorný, Landsfeld

Divákov: 370

TJ Strojár Malacky - HK Kúpele Bojnice 30:30 (16:17)

Bol to vyrovnaný súboj, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, stále to bolo o gól, čo dokazuje aj polčasové skóre 16:17. V druhom polčase pokračoval zápas podobne ako v prvom polčase, chvíľu vyhrávali domáci , chvíľu hostia. Záver zápasu poznačila značná nervozita. Nakoniec sa súperi rozišli zmierlivo výsledkom 30:30.

„Počas zápasu sme spravili veľa technických chýb a nezachytávali sme rýchle protiútoky domácich hráčov. Aj v obrane sa vyskytlo pár hluchých fáz. Našťastie nás podržal výborným výkonom brankár Fabián. Na priebeh zápasu a záverečnú nervozitu môžem skonštatovať, že remíza je spravodlivá.“

Zostava a góly Bojníc: Brankári: Szabo, Fabián, hráči: Radčenko 4, Blaho 7, L. Briatka , Ju. Briatka 8, T. Mažár 2, Sivák, Pánis, Sedlák, Smetánka 2, S. Mažár 2, Klementovič, Rendek, Ja. Briatka 3, Páleš 1

V treťom kole majú hádzanári Bojníc voľno, vo 4. kole sa predstavia na ihrisku najväčieho favorita súťaže v Martine.

DALŠIE VÝSLEDKY

TJ Strojár Malacky - HK Kúpele Bojnice 22:32 (9:16)

Zostava a góly Bojníc: Brankári: Carolan, Rajčo – Hráči: Kiepeš 6, Dúbravka M. 6, Dúbravka K. 5, Šály 5, Oboňa 4, Mocko 4, Bezdek 2, Uhlíř

Vyjadrenie trénera T. Mažára:

Na hráčoch bola vidieť dvojmesačná prestávka, počas zápasu bolo veľa nepresností. Postupne sme sa zohrali, prevzali opraty stretnutia do vlastných rúk. Stretnutie sme napokon zvládli a nesieme si domov body za víťazstvo o 10 gólov.

STARŠÍ ŽIACI

MŠK Považská Bystrica “A” - HK Kúpele Bojnice 32:23 (18:11)

Zostava a góly Bojníc: Brankári: Carolan, Cebák – Hráči:Klement, Krkoška 1, Sivák 2, Gönczi 2, Mocko 7, Ševčík 3, Koryťák, Čičmanec, Kopecký, Zajac 3, Ondrejička 5, Škraban, Šarközi

MŠK Považská Bystrica “B” - HK Kúpele Bojnice 10:32 (6:18)

Zostava a góly Bojníc: Brankári: Cebák, Carolan – Hráči: Klement 3, Krkoška 6, Sivák 2, Gönczi 3, Mocko 6, Ševčík 3, Koryťák, Čičmanec, Kopecký 2, Zajac 3, Ondrejička 4, Škraban, Šarközi

Hodnotenie trénera Ju. Briatku:

V prvom zápase krajskej ligy starších žiakov sa ešte prejavila nezohratosť novozloženého tímu a hľadalo sa optimálne rozostavenie hráčov. Zdravotné problémy brankára sa tiež podpísali pod až tak nepriaznivý výsledok. V druhom zápase si chlapci napravili chuť a všetci si zahrali. Celkovo hodnotíme hru pozitívne, chlapci sa snažili a do ďalších zápasov ideme bojovať so zdvihnutou hlavou.

1. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Nedokázal zaparkovať, dôvod prezradila dychová skúška na alkohol

Opitého 53-ročného šoféra chytili policajti v utorok dopoludnia na sídlisku v Prievidzi. Vodič VW sa márne snažil trafiť do vyznačeného parkovacieho miesta.