Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Handlová – Diviacka Nová Ves 2:0 (1:0), Rendek, Sojka, 100, Poliak. Bojovné stretnutie, hrané vo svižnom tempe na oboch stranách, malo navyše zaujímavý náboj. U hostí možnosť hrať o postup a u domácich o záchranu. Lepšie situáciu zvládli baníci, v 9. min sa ujali vedenia gólom Rendeka, keď predchádzajúcu strelu Kečkeša vyrazil brankár Vavro. V 57. min Konopásek vyrazil strelu Oberta a zabránil vyrovnaniu. Posledných dvadsať minút si domáci vypracovali štyri vyložené šance, ale dvakrát Pavlík, Bača ani Kűrdi nenamierili presne. Druhú príležitosť hostí na vyrovnanie z kopačky Cígera zlikvidoval Konopásek. Definitívnu bodku za výsledkom dal Sojka, keď po chybe brankára Vavru dorazil loptu na vytúžený gól, a bolo 2:0 pre Baník.
HANDLOVÁ: Konopásedk – Bilčík, Rendek, Pavlík, Andrejčák, Kečkeš, Žitník, Sojka, Stránsky, Sokolovský, Bača, str.: Černák, Tvan, Kűrdi. DIVIACKA NOVÁ VES: M. Vavro – Siekel, R. Žember, F. Tkáč, P. Tkáč, L. Vavro, Cíger, I. Žember, M. Štrbák, Obert, Štrbák, str.: Lachký, A. Tkáč. (I. Frivaldský)
Pravenec – Kolačno 2:0 (2:0), J. Jamrich, M. Mendel, 100, Jonáš. Prvý gól vsietili domáci už v 18. min, keď po prihrávke Čiscoňa si J. Jamrich dovolil kľučku i na gólmana hostí Krála a zasunul loptu za jeho chrbát. Na druhý gól diváci čakali do 42. min, keď po technickej prihrávke Kmeťka na hranicu päťky zakončil M. Mendel. Hostia si ani v 2. polčase sľubnejšiu šancu nevypracovali. To sa síce nedalo povedať o Pravenčanoch, no súperovu sieť už nerozvlnili. PRAVENEC: Balčirák – J. Jamrich, Lacena, Kmeťko, Ilanovský, M. Mendel, M. Jamrich, Rybár, Vrajko, D. Mendel, Čiscoň, str.: Nemčický, Jaško, Chriňák, M. Kmeťko. KOLAČNO: Král – Pastierik, Chudík, Hudok, L. Duchovič, I. Duchovič, T. Hudok, J. Duchovič, Bezák, B. Duchovič, Dzurus, str.: Kopal, Preťo, M. Beliansky, P. Beliansky. (V. Šovčík)
Bystričany – Oslany 5:3 (2:1). Lehotkai 2, Bárta 3 – Ferjanec 2, Holec, 200, Michale. Vynikajúce susedské derby, domáci sa ujali vedenia už v druhej minúte. Hostia na odvetu nenechali dlho čakať, vyrovnali v 10. min. Záver polčasu lepšie zvládli bystričianski futbalisti, ktorí sa opäť ujali vedenia. Druhý polčas začali domáci vo veľkom štýle, keď v 52. min už boli 4:1. Súperom sa podarilo znížiť na 3:4, no piaty gól desať minút pred koncom zápasu Lehotkai potvrdil vedenie domácemu tímu. BYSTRIČANY: Šrámek – Obžera, Grolmus, Dado, Škoda, Šnirc, Dobiš, Lehotkai, Vrbovský, Gőrőg, Bárta, str.: Grom, Plachý, Muríni. OSLANY: Bartoš – Kollár, Volf, Gaži, Ferianec, Černák, Kolár, Sliepka, Čavoj, Néč, Holec, str.: Šandrik. (M. Radosa)
Nitrianske Rudno – Veľké Bielice 3:1 (1:1), Dušička, Zajak, Pánis – J. Malatec, 150, Moniak st. Keďže futbalisti Nitrianskeho Rudna dokázali premeniť aspoň časť z gólových príležitostí, ktoré si vytvorili, nemuseli sa obávať o výsledok. Za výkon v tomto stretnutí im patrí pochvala, zaslúžene zvíťazili. Hostia odolávali iba prvých štyridsaťpäť minút. NITRIANSKE RUDNO: Páleš – Michale, E. Kluvanec, Račko, M. Kluvanec, Miro Kluvanec, Oravec, Pánis, Zajak, Dušička, Barát, str.: Mazán, Kohút, Javorček. VEĽKÉ BIELICE: Valent – Bližniak, Rauko, Špánik, Dragula, Bebiak, Mikláš, J. Malatec, Minárik, S. Malatec, Beňuška, str.: Matjov, Belák, Horváth. (P. Kašuba)
Pečeňany - Prievidza "C"/Bojnice 3:2 (1: 1). V prvom polčase mohli byť diváci svedkami vyrovnaného futbalu, keď na oboch stranách predviedli hráči pekné akcie. Bojnice hrali v prvom i druhom polčase technickejší futbal, no domáci všetko doháňali svojou húževnatosťou a bojovnosťou, čo im prinieslo aj ovocie v podobe troch bodov.
M. Bielice - Skačany 2:1 (0:0), D. Vestenice "B"/Hradište - Dežerice 0:0.

DORAST:
Uhrovec – Lazany 4:8, Poruba – V. Bielice 9:4, Bystričany – V. Uhrovec 3:1, Chrenovec-Brusno – Sebedražie 0:1, Lehota p/Vt. – Koš 7:2, Ned.-Brezany – Zem. Kostoľany 1:1, Uhrovec - Lazany 4:8, Šimonovany - Bošany 1:0.
1. Z. Kostoľany 23 17 3 3 96:34 54
2. Chrenovec 23 16 3 4 82:22 51
3. Lazany 23 17 0 6 73:49 51
4. Sebedražie 22 12 1 9 51:36 37
5. Šimonovany 23 10 4 9 54:40 34
6. Veľ. Uherce 23 10 4 9 51:44 34
7. Bystričany 23 10 3 10 54:70 33
8. Ned.-Brez. 23 8 3 12 47:54 27