Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Okresné derby vyhrala Lehota, nešťastný koniec Dolných Vesteníc

Prehľad výsledkov 2. kola Slovnaft Cupu.

Dolné Vestenice (v červenom) napriek prevahe v Jacovciach prehrali. Dolné Vestenice (v červenom) napriek prevahe v Jacovciach prehrali. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Handlová – Lehota p/Vt 1:4 (1:2)

Góly: 6. Martin Smidka - 17. P. Guilherme Nascentes Grigorio, 26. R. Halás (z 11m), 74. M. Leroy Munyorove, 90. M. Matuškovič, R: Jozef Švolík, 450 divákov, ŽK: 69. Tiep Pham Thanh, 41. Radovan Halás, 25. Martin Kozárik, 85. Peter Kotula
HANDLOVÁ: M. Madarász - Mário Smidka, M. Bača, Martin Smidka, F. Gordulič (85. V. Haneš), M. Kozárik, T. Bugár (90. M. Dobrotka), K. Hirka (71. M. Toma), J. Rendek, J. Ondrejka, D. Maruniak (90. K. Kolesa)
LEHOTA P/VT: T. Pipíška - T. Pham Thanh, L. Sluka, R. Halás (46. M. Oršula), R. Hlatký, D. Bublák (59. P. Kotula), Ľ. Kopál, P. Guilherme Nascentes Grigorio (59. M. Matuškovič), M. Sobota (70. F. Kubík), M. Leroy Munyorove, D. Kodaj (70. A. Turančík)

Jacovce – Dolné Vestenice 3:1 (0:0)

„Futbal nemá logiku“ – povedali si fanúšikovia v Jacovciach po záverečnom hvizde. Štvrtoligista z Dolných Vesteníc zahodil aj nemožné a napokon z Jacoviec odišiel s prehrou 3:1. Hosťom patril úvodný polčas, dve gólové hlavičky Šlabjara šli tesne mimo. Prekopov pokus tiež presvišťal len tesne vedľa a pokusu Lásky chýbali milimetre. Domáci si v podstate do 60. minúty nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

Aj vstup do druhého polčasu patril hosťom, smoliar Šlabjar v čistej šanci nenamieril presne. A po tejto šanci sa v Jacovciach začali diať zaujímavé veci. Po prehranom súboji hosťujúceho hráča v strede poľa vytiahol loptu po krídle kapitán Bajzík a po rýchlom brejku otvára skóre dovtedy na ihrisku neviditeľný Beňo – 1:0. Hostia kontrolovali takmer okamžite, ale lopta len o milimetre míňa pravú žrď. Domáci sa po druhýkrát pred brankára hostí dostali v 73. minúte a nemastný – neslaný pokus Okšu prekvapujúco preletel cez ruky hosťujúceho brankára – 2:0. Ani druhý gól hostí nezlomil, tí triafajú v dobrej šanci brvno. No v 80. minúte skvele zapracoval Michalec, loptu priťukol Bajzíkovi, ktorý si zopakoval gólovú asistenciu zo 63. minúty a Beňo svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0. Síce ešte Prekop hlavou znížil na 3:1, ale ďalšími dvomi výbornými zákrokmi domáceho Glosa zhasli všetky hosťujúce nádeje na postup.

Jaroslav Šupa

Góly: 63. a 80. K. Beňo, 73. P. Okša - 84. R. Prekop, R: Jakub Hybský, 280 divákov, ŽK: 74. Patrik Košík, 19. Matej Michalec, 37. Marek Chrenko, 24. Adrián Hlinka
DOLNÉ VESTENICE: Š. Stručka - P. Košík, M. Belanec, A. Hološka, J. Dávid Melis (73. M. Sochora), R. Prekop, D. Šlabjar (78. R. Žember), V. Láska, T. Olej, S. Stovička, A. Hlinka

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 5 368

Vo štvrtok zachytili PCR testy 1 785 nakazených koronavírusom, laboratóriá otestovali 11 018 vzoriek. Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o 93. Vyliečilo sa ďalších 2 813 osôb.

10 h
Mobilné odberové miesto.

Trenčianska župa spolu so svojimi organizáciami pomôže samosprávam so zabezpečením plošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 tak, ako jej to ukladá Uznesenie vlády SR č. 30 zo 17. januára 2021.

21. jan
ilustračné foto

Mesto Prievidza vytvorí počas víkendu 23. a 24. januára na skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 spolu 25 odberných miest. V článku nájdete aj ich zoznam.