Dvojnásobná juniorská majsterka Európy či držiteľka bronzovej medaily z majstrovstiev sveta patrí k tým armwrestlerkám, ktoré si vedia poradiť aj s opačným pohlavím.
Aký vplyv má pandémia na vašu športovú činnosť?
Zrušilo sa veľa súťaží vrátane majstrovstiev Slovenska a Európy, preto som začala trénovať menej. Momentálne sa chcem viac venovať celotelovému cvičeniu a kardiu.
Na aké ďalšie ciele sa teraz sústredíte?
Dúfala som a stále dúfam, že sa mi podarí vybojovať titul juniorskej majsterky sveta, keďže rok 2020 je môj posledný v tejto kategórii. Uvidíme však, ako sa situácia s pandémiou vyvinie.

Je armwrestling taký jednoduchý šport, ako vyzerá? Zjednodušene povedané, ide „len“ o položenie ruky a pretláčanie súpera?
Na prvý pohľad môže pretláčanie pôsobiť veľmi jednoducho, ale v skutočnosti je to práve naopak. Na výsledok má veľmi veľký vplyv rýchly štart. Výhru od prehry tiež oddeľuje využitie rôznych uhlov. Nezdá sa to, ale treba používať hlavu, takže určite to nie je len o položení ruky na podložku.

Čím vám najviac „učaroval“ tento šport?
Už od detstva som sa pretláčala so spolužiakmi na základnej škole. Páčil sa mi pocit víťazstva. Taktiež mám rada výnimočnosť tohto športu a prekvapenie tých, ktorí si mysleli, že ide len o krčmovú záležitosť. Vďaka armwrestlingu som spoznala mnoho úžasných ľudí a mohla by som pokračovať s dôvodmi, prečo pretláčanie zbožňujem.
Vyzývajú vás ľudia na súboj vďaka tomu, že vedia, čomu sa venujete?
Stáva sa mi to celkom často. Keď sa zoznámim s novými ľuďmi, chcú si to vyskúšať a porovnať svoju silu s mojou. Predsa len, nás armwrestlerov je len hŕstka.
Bývate pred súbojmi nervózna?
Áno, a veľmi. Je to krátky moment, kedy sa za pár sekúnd zúročí moja práca a tréningy. Ešte stále s nervozitou bojujem, pretože ma dokáže značne ovplyvniť.
Koľko trval váš najdlhší zápas?
Minútu aj pol. Možno sa to nezdá byť veľa, no bolo naozaj náročné držať stále spevnené telo a snažiť sa vyvinúť najväčšiu možnú silu. Tomuto zápasu predchádzali dva podobne dlhé zápasy, pretože najprv som sa vyfaulovala ja a potom moja turecká súperka.
Odhadujem, že sa pretláčaním nedá tak ľahko uživiť. Dokázali ste si už niečo svojím súťažením zarobiť?
Armwrestling nie je na Slovensku príliš populárny, takže naša asociácia nedostáva veľa financií. Napriek tomu sa nás snažia oceniť, či už formou suplementov,alebo peniazmi.
Pokiaľ chcete napredovať, musíte prestúpiť do Bratislavy alebo iného väčšieho mesta, ako sa to deje napríklad pri futbale alebo hokeji?
Určite nie. So všetkými armwrestlermi zo Slovenska sa stretávame na súťažiach. Nominácia na majstrovstvá sveta alebo Európy závisí čisto len od reprezentačného trénera, ktorý sa týchto podujatí zúčastňuje.