Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Hráči VK OSMOS Prievidza priniesli na palubovku nádhernú trofej, ktorú získali minulú nedeľu v Bratislave za víťazstvo v Slovenskom pohári. V extraligovom zápase však nečakane stratili body na domácej palubovke.

PRIEVIDZA Volejbalisti VK Spartak UJS Komárno triumfovali v ďalšom stredajšom televíznom zápase na palubovke obhajcu titulu a čerstvého víťaza Slovenského pohára VK OSMOS Prievidza 3:1 (19, -27, 21, 19).

Komárno si víťazstvom udržalo nádej na posun zo štvrtej na 3. priečku pred play-off, v sobotu v záverečnom 6. kole hornej nadstavbovej skupiny potrebujú zverenci Robina Pěluchu doma zdolať Svidník. Naopak, "kohúti" z Prievidze si skomplikovali boj o 1. priečku, v sobotu na palubovke vedúcich Košíc budú potrebovať triumf za tri body.

Prievidza nastúpila v základnej zostave bez univerzála Nikolaja Pavlova, prednosť tentoraz dostal Igor Rehák. Komárno do zápasu pred 654 divákmi vstúpilo lepšie, prakticky počas celého priebehu úvodného setu viedlo a ujalo sa vedenia.

V druhej časti domáci viedli 11:10, následne dostal za protesty červenú kartu ich kapitán Milan Javorčík a hostia otočili na 15:11. Medzitým už prišiel na ihrisko Pavlov, napokon najproduktívnejší hráč Prievidze (19 b.). "Kohúti" ešte pred koncovkou dokázali vyrovnať pri podaní Petra Porubského (20:20).

Od stavu 23:23 malo Komárno k dispozícii štyri setbaly, ale nevyužilo ani jeden a prišiel trest - Prievidza premenila svoju prvú setbalovú možnosť a vyrovnala stav.

Tretí aj štvrtý set mali podobný priebeh - vyrovnaný s lepším záverom Komárna. V treťom sete rozhodli štvorbodovou šnúrou (21:21, 25:21), vo štvrtom šiestimi bodmi v sérii (19:19, 25:19). Posledná lopta symbolicky patrila univerzálovi Jakubovi Petrášovi, ktorý bol s 25 bodmi líder štatistík a stal sa hráčom zápasu (MVP).

Vo štvrtom vzájomnom súboji v sezóne sa zrodilo druhé víťazstvo Komárna.
Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - dohrávka 5. kola - streda:

NO VK OSMOS PRIEVIDZA - VK SPARTAK UJS KOMÁR1:3 (-19, 27, -21, -19)

Rozhodovali: Malík a Vaško, 654 divákov

Prievidza: P. Porubský 5, Javorčík 7, Ludha 13, Rehák 10, Pavelka 7, Prešinský 11, libero Ľ. Nemec (N. Pavlov 19, Mačuha 0). Tréner: R. Chudík.
Komárno: M. Kubš 12, Tarabus 7, Zaťko 3, Ogurčák 9, Kašper 8, J. Petráš 25, libero Turis (Rak 1, Jalovecký 2). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Jakub Petráš (Komárno)

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Každá prehra bolí a je ťažká. Po víťaznej eufórii v pohári prišiel nie veľmi dobrý prvý set. Komárno je skúsené družstvo, derie sa nahor; vedeli sme, že je to náročný súper. Vedeli sme aj to, že je to o hlave, chýbala nám agresivita. Snažil som sa to v oddychových časoch vyhecovať. Súper sa bil za víťazstvo, hral agresívnejšie a riskoval. Lámalo sa to v malých detailoch. Čakajú nás ešte Košice, skúsime zabojovať o čo najlepšiu pozíciu pred play-off."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Hrali sme po takmer dvoch týždňoch súťažný zápas a som rád, že sme to zvládli. Boli tam aj výkyvy, ale ladíme to už na play-off. Myslím si, že pre divákov to bol kvalitný šport, ako propagácia volejbalu je to výborné. Je to prvý rok v lige, ktorý ja takýto vyrovnaný. Je to o šťastí, o forme a individuálnych kvalitách hráčov. Nerád niekoho vyzdvihujem, ale Jakub Petráš dnes zahral naozaj dobre."