Basketbalová extraliga pokračovala 28. kolom. Prievidžania vycestovali do Tekova, kde dokázali zvíťaziť o tri body.

(Zdroj: Ladislav Szibilla)

Patrioti Levice – BC Prievidza 90:93 (21:29, 33:24, 17:15, 19:25)

Levice: Bojanovský 4, Flemmings 5, Harris 17, Krajčovič 17, Perovič 20 (Hot 5, Juríček 14, Žiak 8)

Prievidza: Antoni 5, Gačeša 14, Guillory 19, Johnson 2, Jovanovič 10 (Delič 20, Durmo 23, Majerčák)

TH: 20/18 – 13/10. Fauly: 18 – 20. Trojky: 10 – 13. Rozhodovali: Fuska, Margala, Bara.

Strelecký koncert v prvom polčase

Úvodný rozskok vyhrala Prievidza a aj prvý útok úspešne zakončil jej hráč Delvon Johnson. Levičania od začiatku zápasu tlačili loptu pod koš, kde mali výškovú prevahu. Hornonitrania sa v útoku presadzovali na prvý pohľad trošku ťažšie. Oživenie do hry priniesol Delič, ktorý vystriedal trápiaceho sa Gačešu. K Deličovi sa pridal Guillory a táto dvojica zaťažila konto Levičanov v prvej štvrtine 22 bodmi. Po prvej desaťminútovke viedli hostia 21:29. V úvode druhej štvrtiny sa o radosť z pekného basketbalu starali strelci spoza trojkového oblúka. V 14. minúte domáci znížili na 32:34 a hosťujúci kouč Krajnovič si zobral oddychový čas, aby zastavil naštartované Levice. Tie profitovali aj vďaka netradične strieľajúcim pivotom z veľkej diaľky, kde sa blysli hlavne Perovič s Juríčkom. Na ihrisko sa v drese „baníkov“ vrátil Gačeša (vlani najlepší MVP hráč Levíc), ktorý sa svojou fyzickou hrou stále viac presadzoval. Po ofenzívne poňatom prvom polčase svietil na elektronickej tabuli stav 54:53 v prospech Levíc. V prvom polčase dali obe mužstvá po 9 trojok!

Prievidza už prehrávala o 8 bodov, a predsa vyhrala

V druhom polčase sa tímy neustále striedali vo vedení. Hra bola vyrovnaná, no pribúdalo nepresností. Obrany si začali dávať oveľa väčší pozor na strelcov a hviezdny koncert postupne končil. Krunoslav Krajnovič hnal svojich zverencov do väčšej aktivity, no napriek tomu po tretej štvrtine vyhrávali domáci 71:68. Bojovný, kvalitný priebeh sa musel páčiť nieln domácim , ale i hosťujúcim fanúšikom. Pred posledným dejstvom tak bolo zápas stále otvorený. Patrioti sa dostali do päťbodového vedenia, s čím sa nechcel zmieriť predovšetkým Ibrahim Durmo, ktorý držal Prievidzu nad vodou. Levičania postupne prebrali kontrolu nad stretnutím. Hosťujúca Prievidza sa na každý bod čoraz nadrela. Domáci sa dostali do 8 bodového vedenia, ktoré však neudržali. Necelé dve minúty pred koncom dostal Gačeša trojkou opäť Prievidzu do vedenia 87:88. V závere predviedol fantastický výkon Durmo, ktorý bol doslova všade. Doskakoval, úspešne vybiehal do protiútokov a bol veľkou hrozbou domácim „levom.“ Sedemnásť sekúnd pred koncom viedla Prievidza 90:92 a mala loptu k dispozícii na vhadzovanie. Dva fauly na Durma v krátkom časovom úseku ponúkli šancu na víťazstvo hosťom. Tí si však v poslednom útoku nedokázali prihrať a týmto hazardom dostali na koňa domáce Levice. Pod tlakom a stresom ani oni nedokázali úspešne bodovať, a tak si body za víťazstvo vezú domov Prievidžania.

1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Hudbou proti holorubom.
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 340

Prvé panely by mali pribudnúť na odkalisku, ktoré je už zrekultivované.

Solárny park by mal vyrásť na miestach existujúcich odkalísk, kam sa roky vyvážal popolček zo spaľovania uhlia.