Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Vyhodnotili sme Jedenástku roka 2019 (FOTO + VIDEO)

V prievidzskom Event Home sme spoznali mená najlepších futbalistov Oblastného futbalového zväzu Prievidza za rok 2019.

(Zdroj: LADISLAV SZIBILLA)

PRIEVIDZA. Jedenástka roka 2019 – vyhlásenie najlepších hráčov Majstrovstiev oblasti, I. a II. triedy zorganizovali MY Hornonitrianske noviny a Oblastný futbalový zväz Prievidza. Partnermi podujatia bola spoločnosť Brose, mesto Prievidza, Miko Káva, Minigolf Prievidza a Futbalservis.

Vyhlasovanie ideálnej jedenástky roka sa už stáva príjemnou tradíciou na viacerých zväzových úrovniach po celom Slovensku. Oblastný futbalový zväz je však výnimočný, pretože vyhlási zároveň až tri jedenástky pre všetky úrovne mužských futbalových súťaží.

Skryť Vypnúť reklamu

Funkcionári klubov vybrali spomedzi 1500 hráčov 33 najlepších, ktorí si prevzali dres, pamätnú sošku a darčekové predmety.

Oproti predchádzajúcim ročníkom sa anketa posunula ďalej, pretože podujatia sa zúčastnili aj hráči z okresov Bánovce nad Bebravou a Partizánske, ktorí sú tiež plnohodnotnými členmi Oblastného futbalového zväzu Prievidza.

„Tento raz sme latku oproti predošlému ročníku znova posunuli o kúsok vyššie a snažili sme sa odstrániť mierne nedostatky. Prioritu spred roka sme naplnili do bodky. Vo všetkých troch jedenástkach mali hráči z troch okresov oblastného zväzu rovnaké zastúpenie. Ďakujem všetkým sponzorom a partnerom, ktorí nám pomohli uskutočniť dôstojné športovo-spoločenské podujatie. . Urobíme všetko pre to, aby bol o rok galavečer futbalu na hornej Nitre znova o niečo kvalitnejší,“ povedal predseda Oblastného futbalového zväzu Prievidza Anton Laco.

Skryť Vypnúť reklamu

Moderátorského mikrofónu sa tento raz chytil športový redaktor MY novín Martin Jurčo. O kultúrnu vložku sa postarala známa dvojica Anna Bartová a Peter Kurhajec. Živý prenos z akcie mohli diváci sledovať na facebookovej stránke Prievidze.

Špeciálne ocenenie najlepší rozhodca si prebral Jaroslav Ficel, ktorého navrhla komisia rozhodcov a delegátov. Pravidelne rozhodoval najnáročnejšie stretnutia a široká futbalová verejnosť bola s jeho výkonmi spokojná.

„Mesto Prievidza má veľmi pozitívny vzťah k športu všeobecne, najmä k mládeži a futbal nevynímajúc. Je to fenomén, ktorý mesto spája s regiónom. Veľa hráčov, ktorí dnes pôsobia v regionálnych súťažiach, začínalo práve v Prievidzi. A naopak, obecné kluby vychovali množstvo hráčov pre Baník. Predchádzajúce ročníky sa nám páčili a aj preto sme sa rozhodli podporiť toto podujatie znova,“ povedal predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi Branislav Bucák.

Skryť Vypnúť reklamu

„Brose má vzťah k viacerým športom. Nejedná sa iba o basketbal. Snažíme sa podporovať aj tie ostatné. Či už finančne, alebo materiálne. Vnímame, že v Prievidzi a okolí pôsobia silné kluby a medzi patria aj tie futbalové. Naši zamestnanci majú futbal radi. Zúčastňujú sa firemných turnajov, v čom ich podporujeme,“ povedala Diana Meľošová zo spoločnosti Brose.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

brankár: Patrik Sámela ( FK Veľké Bielice): Brankár Veľkých Bielic predvádzal počas jesene vyrovnané výkony. Gólman so skúsenosťami z vyšších súťaži zaujal výbornou reakciou na bránkovej čiare, veľmi dobrou kopacou technikou i prehľadom v šestnástke. Príkladnou je aj jeho tréningová morálka. Mužstvo v jeho osobe získalo veľkú oporu a podržal ho v ťažkých chvíľach. Aj vďaka nemu majú Veľké Bielice druhú najlepšiu obranu v súťaži.

obranca: Juraj Pekár (OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom B/Podhradie): Väčšinu kariéry odohral v Baníku Prievidza. Je to skúsený hráč, na ktorého sa dá spoľahnúť v zlomových okamihoch zápasov. Skúsenosti dokazuje na ihrisku aj v kabíne. Hlavnou prednosťou Juraj Pekára sú osobné súboje, či už vo vzduchu alebo na zemi a pokoj v rozohrávke. V kabíne a na ihrisku má prirodzený rešpekt. Mladým spoluhráčom sa snaží odovzdať skúsenosti.

obranca: Ľubomír Koššo (TJ Družstevník Diviacka Nová Ves): Moderný typ obrancu, ktorý sa najlepšie cíti na poste stopéra s výborným fyzickým fondom, vďaka ktorému dokáže veľakrát podporiť aj ofenzívnu činnosť mužstva. Výborný človek a ten najlepší kapitán, ktorý nevynechá žiadny tréning. Pre mužstvo z Diviackej Novej Vsi je osobnosť a v neposlednom rade je vzor pre mladých nielen na ihrisku ale aj v kabíne.

obranca: Štefan Briatka ( FK Iskra Nováky): Stopér Novák patrí medzi dlhoročné opory mužstva. Od vstupu klubu na mapu futbalu je kapitánom. Nováčania od roku 2015 postúpili už dvakrát. Počas jesene nastúpil na 1260 minút a strelil 3 góly. Obrana Novák pod jeho vedením patrila medzi najlepšie v súťaži. Ako kapitán mužstva je oporou v kabíne aj na ihrisku.

obranca: Patrik Ovečka (OŠK Chynorany): 24-ročný obranca Chynorian predvádzal na jeseň výborné výkony. Aj vďaka nemu Chynorany zimujú vrchných priečkach s reálnou šancou na jar zabojovať o titul. Kapitán mužstva pôsobí v tíme už od 16 rokov. Za pozornosť stojí výborná tréningová morálka, v ktorej môže byť spoluhráčom vzorom.

stredopoliar: Jaroslav Kosiba (OFK Nedanovce): Tvorca hry. Osobnosť v kabíne aj na ihrisku.

stredopoliar: Matúš Petráš (TJ Priehrada Nitr. Rudno): Vyrastal v susednom klube TJ Dúbrava Rudnianska Lehota. Do Nitrianskeho Rudna prišiel počas dorasteneckých časov a pôsobil v štvrtoligovom družstve. Nemal problémy so zapracovaním sa do kolektívu najmä vďaka svojskému humoru. Medzi jeho prednosti patrí dobrá strela spred pokutového územia a predovšetkým zrýchlenie. Hoci je vekom ešte dorastenec, v omladenom tíme Nitr. Rudno má pevné miesto.

stredopoliar: Andrej Šudík (FK TJ Skačany): Univerzálny typ futbalistu, ktorý nemá problém podávať kvalitné výkony ako v stredovej formácií tak aj v útoku. Vyniká dobrým pohybom a presnou prihrávkou, vďaka čomu je najlepším gólovým asistentom. So 14 presnými zásahmi sa taktiež zaraďuje medzi najlepších strelcov súťaže a napriek mladému veku môže byť vzorom v prístupe k tréningovému procesu.

útočník: Peter Stručka (FK TJ Skačany): Útočník, ktorý vyniká rýchlosťou, patrí k najrýchlejším v súťaži, čo aj využíva v zápasoch. Disponuje rýchlou a krátkou kľučkou. Patrí k hráčom s najlepšou strelou v súťaži, vďaka čomu je jedným z najlepších strelcov v súťaži.

útočník: Jakub Mikula (TJ AC Žabokreky nad Nitrou): Pre futbalistov zo Žabokriek je Jakub Mikula jedným z nosných pilierov mužstva. Je rýchly a výborne technicky vybavený. Medzi jeho silné stránky patrí dobrá kondícia a sila v osobných súbojoch. Je obľúbený v tíme a rovnako aj u fanúšikov.

útočník: Denis Jarošinec ( TJ Dynamo Bystričany): Ostro sledovaný kanonier, ktorého meno sa už stihlo rozniesť po celom okrese. Po roku sa opäť dostal do jedenástky roka. Za rok 2019 strelil 33 gólov, na čo potreboval 1662 odohraných minút. Miláčik domácich tribún sa v aktuálnej sezóne s 18 gólmi nachádza na druhej priečke najlepších strelcov Majstrovstiev oblasti. Už v prvých zápasoch jeho pôsobenia v Dyname sa ukázal ako skvelý hráč s vysokým potenciálom, ktorý do dnešných dní dokáže nakopnúť svoje mužstvo a jeho gólmi tak priviesť tím k cenným a vydretým víťazstvám.

I.TRIEDA

brankár: Vladimír Šnirc (TJ Družstevník Horná Nitra Nedožery-Brezany): Je osobnosťou na ihrisku aj v šatni. Vie stmeliť celý kolektív a motivovať ho k ešte lepším výkonom. Ide o skromného a slušného človeka. To sú atribúty, ktorými by mal oplývať líder medzi amatérskymi futbalistami. Počas kariéry bol okrem brankárskeho postup aj platným hráčom v poli. Vedenie klubu aj fanúšikovia TJ Družstevník Horná Nitra Nedožery-Brezany sú na neho právom hrdí.

obranca: Pavol Lacko (TJ Magura Poruba): Za prednosti Pavla Lacka možno považovať rýchlosť, tvrdosť a hlavičkové súboje. Je dobrým dirigentom obrany Poruby a nechýba mu taktické myslenie v defenzívnej činnosti. Zdobí ho tvrdá strela. Strelil už niekoľko gólov z vlastnej polovice. Nepozná žiadne výhovorky ohľadom neúčasti na zápase, preto sú v klube radi, že ho majú.

obranca: Michal Mečiar (FK Bojnice): S futbalom začínal v Kanianke, kde prešiel všetkými vekovými kategóriami a v klube dlhodobo patril medzi najlepších hráčov. Od roku 2017 futbalové umenie predvádza v Bojniciach, kde výkonmi a skúsenosťami pomohol mužstvu postúpiť do vyššej súťaže. Ocenenie ho veľmi potešilo, ale ako on sám tvrdí, bez dobrého kolektívu by ho nikdy nedosiahol. Michal Mečiar sa dal aj na trénerskú dráhu. K futbalu vedie aj najmladšieho syna Samka.

obranca: Marek Broniš (OŠK Pečeňany): Odchovanec futbalu v Pečeňanoch je z generácie dorastencov, ktorá oživila futbal v obci. Na ihrisku vyniká zodpovednosťou, tvrdou prácou, bojovnosťou a prehľadom v hre, kvalitnou hrou v hlavičkových súbojoch a v neposlednom rade ide o rýchlostne nadštandardne vybaveného futbalistu. Prístupom dokáže strhnúť ostatných spoluhráčov k dobrým výkonom a je to pravý srdciar.

stredopoliar: Marek Zvala (TJ Slovan Brodzany): S futbalom začal v Bošanoch, neskôr sa presunul do ligového Trenčína. Štvrtú ligu hral za Trenčianske Stankovce, aby sa následne vrátil do Bošian. V Brodzanoch je ostatné dve sezóny a pomohol im gólmi vystrieľať postup do vyššej súťaže. Je nadaný hráč, ktorý oplýva skromnosťou.

stredopoliar: Patrik Varga ( TJ Sokol Pravotice): Medzi prednosti Patrika Vargu patrí zanietenosť prehru a chuť víťaziť. Stredopoliar Pravotíc je gólový a jeho prednosťou je kopanie štandardných situácii. Dokáže byť rozdielovým hráčom. Je zároveň hrajúcim trénerom a dokáže mužstvo vyburcovať a v kritických situáciách usmerniť.

stredopoliar: Stanislav Feješ (TJ Rybany): 20-ročný futbalový univerzál z Rybian. V mládežníckych rokoch hral vyššie súťaže v Partizánskom a Bánovciach. Dokonca sa dostal až do AS Trenčín. V drese materského klubu nastupuje na poste, ktorý práve treba obsadiť okrem pozície brankára.

stredopoliar: Tomáš Dúbravka (TJ pri ŠM Dvorec): Hráč s veľkým potenciálom, ktorý dokáže každému pomôcť. Väčšinou hráva v zálohe, ale cudzia mu nie je ani pozícia hrotového útoku.

útočník: Marián Petráš (MTJ Pravenec): Meno Marián Petráš netreba zvlášť predstavovať. Má výborný výber miesta v útočnom pásme smerom k súperovej šestnástke. Je dlhodobo jeden z najlepších zakončovateľov s vynikajúcou prácou hlavou. Adresuje výborné finálne prihrávky a dobre spolupracuje so spoluhráčmi. Medzi jeho slabšie stránky už patrí „úsporný“ pohyb po hracej ploche a v niektorých chvíľach aj ľahké straty lopty. Pre mužstvo Pravenca znamená veľký prínos v útočnej sile.

útočník: Pavel Pekár (TJ Partizán Malinová): Pre malinovský futbal je meno Pavel Pekár synonymum kanoniera, ktorý ťahá celé mužstvo. Dokáže strieľať góly z hry i štandardných situácii. Pracuje pre kolektív a dokáže vytvoriť šance aj pre spoluhráčov. Ide o rýchleho a technického útočníka s dobrou strelou, ktorý sa nebojí zobrať zodpovednosť na vlastné plecia. V ofenzíve má prirodzený inštinkt gólového zabijaka. Odkedy pôsobí v Malinovej, každú sezónu strelil minimálne 20 gólov. Zatiaľ najviac, 32, sa mu podarilo nasúkať v sezóne 2015/2016.

útočník: Lukáš Ševčík (TJ Ostratice): Postavou nevysoký, no za to gólový útočník. Jeho prednosťami sú rýchlosť, výbušnosť, dravosť a zdravá drzosť. Víťazný tip, ktorý neznáša prehry a nech je skóre akékoľvek, neustále povzbudzuje spoluhráčov. Hoci nenosí na ruke kapitánsku pásku, je jedným z vodcov mužstva.

II.TRIEDA

brankár: Martin Rybnikár (FK Podlužany): Brankárske skúsenosti získaval v topoľčianskom okrese v drese Radošiny až po kategóriu dospelých, kde aj okúsil piatu ligu. V Podlužanoch je už niekoľko sezón. V kolektíve je veľmi obľúbený, diváci často skandujú jeho meno po neskutočných zákrokoch v bráne. Spolupracuje s hráčmi pri tvorbe hry. Je veľkou oporou mužstva.

obranca: Marek Stolárik (TJ Sokol Šišov): Futbal začal hrávať v Rybanoch, neskôr v Bánovciach nad Bebravou, aby sa vrátil do vtedy piatoligových Rybian. Neskôr sa presunul do Šišova, kde pôsobí do dnes. Je oporou mužstva a pilierom zadných radov. Medzi jeho silné stránky patrí prirodzené vodcovstvo. Pre futbal v Šišove je veľkou osobnosťou.

obranca: Andrej Šimo (TJ Dúbrava Rudn. Lehota): Správny kapitán mužstva, ktorý nevynechá zápas, ani tréning. Vždy drží zástavu vysoko a burcuje spoluhráčov. Kondíciou jeden z najlepších, ktorý má skúsenosti na rozdávanie. V nejednom mužstve by zapadol. Z pozície defenzívneho záložníka dal 9 gólov v 11 zápasoch, čo je výborná vizitka. Nepokazí zábavu v kabíne, ani po zápase na pive. Čerstvý otec a správny srdciar, to ho aktuálne vystihuje.

obranca: Adam Beka (TJ Družstevník Koš): Adam je 19-ročný, vždy dobre naladený mladý muž. Nevynechá ani jeden tréning a už vôbec nie zápas. Vždy si hru užíva naplno. Keď sa nedarí, vie mužstvo vyburcovať k lepšiemu výkonu. Medzi jeho silné stránky patrí rýchlosť a tvrdá strela, čo dokazuje v každom zápase. Obrana, ako aj brankár, sa môžu vždy spoľahnúť na jeho dôslednosť a nekompromisnosť v osobných súbojoch.

stredopoliar: Lukáš Ďurina (FK Podlužany): Futbalovo vyrastal v Podlužanoch. Skúsenosti získaval i na hosťovaní vo vyšších súťažiach v susedných klubov. Je tvorca hry, fyzicky zdatný, veľký bojovník. Vie vyburcovať k maximálnemu výkonu ostatných spoluhráčov a v neposlednom rade patrí aj k najlepším strelcom mužstva.

stredopoliar: Milan Richter (OFK Malé Kršteňany/Cukríkovo): Je hnacím motorom mužstva. Vždy vyžaduje od hráčov maximálne zodpovedný prístup. Okrem stredu poľa vie zahrať aj na pozícii stopéra. Mužstvo dokáže vyhecovať k zlepšenému výkonu. Najmä v časoch, keď sa nedarí. Na tréningoch je vzorom pre ostatných v nasadení a vytrvalosti. Odchovanec futbalu v Kanianke pôsobí v Malých Kršteňanoch od začiatku klubu v roku 2017. Je spoločenský, priateľský a vie vždy pomôcť. Či už pri futbale, alebo organizovaní rôznych akcií spojených s klubom. Zaujímavosťou je, že popri futbale stíha aj hokej, hráva amatérsku súťažnú ligu.

stredopoliar: Milan Cebák (TJ Priehrada Nitr. Rudno B/Temeš): Do Temeša prišiel z Rudnianskej Lehoty a priniesol so sebou čerstvý vietor do plachiet. Jeho zodpovedný prístup ku každému zápasu, správanie a futbalové umenie je príkladom pre mladých hráčov. Výborne zapadol medzi vekovo širokospektrálny káder a i jeho pričinením majú zápasy Temeša so súpermi tradične dobrú úroveň.

stredopoliar: Tomáš Masný (TJ Družstevník Nadlice): Je režisérom mužstva. Behavý typ, ktorý vybojuje množstvo lôpt a vytvára prihrávkami gólové pozície útočníkom. Zároveň patrí medzi najlepších strelcov tímu. V mužstve vytvára priateľskú atmosféru a je angažovaný v organizovaní prípravy a tréningov. V mladosti obliekal dres dorastu Partizánskeho, ligového dorastu Dubnice a neskôr Chynorian. Viackrát bol najlepším strelcom I. triedy Bánovce-Partizánske.

útočník: Nikolas Valter (TJ Sokol Zlatníky): Ide o ctižiadostivého, pracovitého a talentovaného futbalistu. Napriek mladému veku sa dá povedať, že ide o skúseného futbalistu, ktorý medzi dospelými pôsobí už od 16 rokov. Nikolas Valter je hráč s dobrou technikou a tvrdou strelou. Je rodený zakončovateľ. Má predpoklady na to, aby futbalovým umom upútal pozornosť funkcionárov z vyšších súťaží. Z pozície top strelca súťaže je momentálne pre mužstvo nenahraditeľný. Zlatníky už roky nemali takého zakončovateľa, akým je práve on.

útočník: Ľuboš Hrudka (Futbalový klub Slovan Šimonovany-Partizánske): 26-ročný útočník futbalovo vyrastal v Horných Chlebanoch. Medzi seniormi však v klube veľa neodohral, nakoľko z osobných a pracovných dôvodov musel v roku 2014 prerušiť športovú kariéru. Späť do futbalového kolotoča naskočil až v tejto sezóne v Šimonovanoch, kde sa ihneď po príchode stal najlepším strelcom mužstva, keď na jeseň strelil 12 gólov. Nesmierne pracovitý futbalista, ktorý toho veľa nabehá. Má výbornú kľučku, výber miesta v šestnástke a dobrú strelu.

útočník: Kristián Juríček (TJ Športklub Liešťany): Ku každému zápasu má priam profesionálny prístup. Pre futbalistov z Liešťan je nenahraditeľný útočník, ktorý často nastupuje na pozícii ofenzívneho záložníka. Poctivo si plní ofenzíve aj defenzívne povinnosti a nerobí mu problém pomôcť zadným radom. Odovzdá zo seba maximum. Je to komplexný hráč. Technicky aj fyzicky vždy pripravený.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Po Slovensku na motorke
 5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 2. Po Slovensku na motorke
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 7. Behind every successful business lies a set of skilled people
 8. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 9. Ako sa mení dynamika firiem?
 10. Hudbou proti holorubom.
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 20 408
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 579
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 517
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 804
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 721
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 7 902
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 314
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 362
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 592
 10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 327
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Ilustrašné foto.

Cez víkend sa očkovalo vo veľkom v Trenčíne i Prievidzi.


SITA 18m
Prvé panely by mali pribudnúť na odkalisku, ktoré je už zrekultivované.

Solárny park by mal vyrásť na miestach existujúcich odkalísk, kam sa roky vyvážal popolček zo spaľovania uhlia.


6 h

Pozrite si MY športujeme.


5 h
ilustračná foto

Napriek letnému mesiacu hlásia meteorológovia výstrahu pred prízemným mrazom aj v Trenčianskom kraji.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


21 h

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


14. jún

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


14. jún

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


13. jún

Už ste čítali?