Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

V najvyššej basketbalovej súťaži mužov na domácej palubovke BC Prievidza privítal Patriotov z Levíc.

Zlatko Jovanovič (s loptou) bol najlepším strelcom zápasu.Zlatko Jovanovič (s loptou) bol najlepším strelcom zápasu. (Zdroj: Ladislav Szibilla)

BC Prievidza – Patrioti Levice 70:62 (8:21, 25:15, 17:14,20:12)

Body za Prievidzu: Jovanovič 21, Guillory 16, Antoni 11, Delič 8, Johnson 7, Durmo 6, Majerčák 1.
Body za Levice: Krajčovič 11, Bachan 10, Juríček a Hot po 9, Bojanovský a Perovič po 8, Žiak 3, Hill a Kirves po 2.
TH: 18/9 – 8/7. Fauly. 18 – 19. Trojky: 13 – 7.
Rozhodovali: Margala, Šarišský, Sirocký - 1900 divákov.

Súvisiaci článok Bojnickí hokejbalisti hodnotili úspešnú sezónu Čítajte

V priamom súboji o priebežné druhé miesto v tabuľke sa prišlo pozrieť do prievidzskej športovej haly takmer dve tisíc divákov. BC sa v tomto stretnutí musel zaobísť bez služieb Nikolu Gačešu, ktorý bol na pohrebe v Srbsku. Jeho absenciu domáci pocítili hneď v úvodnej časti zápasu. Hostia z Tekova diktovali tempo stretnutia, pôsobili živšie a boli očividne viac sústredení na hru. Prvú štvrtinu vyhrali s prehľadom o 13 bodov a domáci diváci si len neveriacky pretierali oči. Situácia sa však diametrálne zmenila už v druhej desaťminútovke. Hráči BC spresnili všetky herné činnosti a postupne bod po bode znižovali rozdiel v skóre. Na polčasovú prestávku odchádzali hráči do šatní za stavu 33:36.To si aj domáci fanúšikovia vydýchli, pretože po katastrofálnom úvode to vyzeralo už podstatne sľubnejšie. Tretia štvrtina bola bodovo najvyrovnanejšia – 17:14. Ani jeden tím si nedokázal vytvoriť výraznejší náskok, čo len dodávalo duelu potrebnú dávku dramatickosti. V 30-tej minúte Krajčovič vyrovnal z trestných hodov na 50:50. Pred poslednou desaťminútovkou sa začínalo akoby odznova. Hľadisko tlačilo na svojich miláčikov, hráči oboch mužstiev išli na doraz, ale šťastnejší boli hráči v bielo-čiernych dresoch. Úsek medzi 36. a 38. minútou vyhrali 7:0, a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Levičanom v najdôležitejšom úseku hry zvlhol pušný prach a domáci hosťom nedopriali pocit z víťazstva v Niké aréne už takmer sedem rokov.

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: „Bol to veľmi ťažký zápas, nezačali sme dobre, boli sme veľmi nervózni. Dovolili sme súperovi odskočiť, no postupne sme začali hrať s väčším sústredením. Dali sme do zápasu viac energie a stále sme hrali lepšie a lepšie. Samozrejme, chýbal nám Gačeša, ale títo hráči hrali na viac ako 100%, aby to zvládli. Gratulujem mojim chlapcom.“
Michal Madzin: „Mali sme vynikajúci vstup do zápasu, no Prievidza potom útočným doskokom zničila akúkoľvek našu snahu. To na nás hodilo deku a už sme sa z nej nevedeli vyhrabať. Je mi to ľúto, pretože verím, že sme určite mohli podať lepší výkon.“

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?