Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

II. futbalová liga

Na prvé jarné víťazstvo sa stále čaká

Prievidžania opäť nedokázali „pretaviť“ domáce prostredie do víťazstva a na prvú jarnú výhru si musia ešte počkať. Snáď príde už v utorňajšom zápase proti Báču.... Mimochodom situácia v prievidzskom klube nie je vôbec ružová, najnovšie už nemá Prievidza na štadióne ani sekretariát, keďže spoločnosť Unipa s.r.o. vypovedala HFK nájomnú zmluvu. Tlačovka s trénermi sa tak konala na chodbe štadióna...

26. kolo: HFK Prievidza – Tatran Prešov 1:2 (0:1), Pred 250 divákmi rozhodoval Šulgan. ŽK: Líška, Uškovič – Viazanko, Jaworek. HFK: Figura – Pánis, Mečiar, Líška, Balocký (76. Slezák), Cserge, Jakuš, Uškovič, Bellák (66. Halaška), Richter (89. Kováč), Pavlovkin. TATRAN: Štefanovič – Piter-Bučko, Kovalík, Dzríček, Macko, Gegič, Zlatohlavý, hanko, Viazanko, Pagor (48. Pandurevič, 78. Jaworek), Tomko (87. Šamo).
Domáci začali dobre, v 6. min Uškovič pálil z diaľky vedľa, v 11. min Cserge presne našiel voľného Líšku pred bránou, no ten hlavičkoval nedôrazne. Potom dali o sebe vedieť hostia, keď si vytvorili niekoľko dobrých šancí. V 15. min po kolmej prihrávke bol mal sľubnú príležitosť Pagor. Pred sebou mal už len Figuru, no zbrklo zakončil mimo brány. O 2 min hlavičkoval Zlatohlavý po rohovom kope nad bránu. V 23. min Macko vysunul Viazanka za obranu domácich, ten z pravej strany naservíroval loptu Tomkovi pred bránu. Pre prešovského útočníka už nebolo problémom skórovať do odkrytej brány. Domáci sa následne snažili vyrovnať, na päťke stojaci Uškovič minul letiacu loptu po skrumáži a Líška zakončoval nedôrazne. V 35. min Líška centroval z pravej strany a Uškovič prestrelil z dobrej pozície bránu. V závere polčasu nepotrestal Cserge chybu Piter-Bučka pri pokuse o malú domov. V druhom polčase mali viac šancí hostia. V 48. min po centri Viazanka z pravej strany Tomko minul pred bránou loptu a následne Tomko z uhla trafil len bočnú sieť. V 57. min vykopával loptu z bránkovej čiary Mečiar po pokuse Gegiča. O 6 min neskôr Richter nasevíroval loptu Líškovi do dobrej šance, no Štefanovič bol pozorný. V 71. min Tomko ideálne vysunul Macka, no ten zoči.voči Figurovi nepochodil. V 76. min sa rýchlonohý Viazanko z dobrej pozície ešte nepresadil, no o 3 min neskôr po chybe domácej obrany zvyšoval na 2:0 pre Prešov, keď poslal loptu do prázdnej brány. Domáci v závere dokázali už iba znížiť, po ukážkovom góle Mečiara z priameho kopu spoza 16-tky, ktorým vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Štefanovičovej brány.
Milan Albrecht, tréner Prievidze: „Hosťom gratulujem k víťazstvu...“
Štrefan Horný, tréner Prešova: „Mali sme viac šancí v prvom i druhom polčase, o svojom víťazstve sme mohli rozhodnúť už skôr a nemuseli sme sa obávať o výsledok do poslednej minúty.“

Ostatné výsledky: Trebišov - Šaľa 2:1 (0:1), 78. a 87. Černej - 15. Lancz. Podbrezová - Michalovce 1:0 (1:0), 41. Krochta. Ličartovce - Senec 2:0 (0:0), 60. Pavol Majerník, 67. M. Sovič. Dun. Streda - Nitra 0:0. Báč - Slovan Bratislava 0:3 (0:1), 24. M. Otočka, 48. Nikič, 88. Obšitník (z 11m). Kremnička - Rapid Bratislava 3:2 (1:1), 42. a 54. a 74. Haviar - 33. Chorvatovič, 80. Stacho, Zl. Moravce - Veľký Lapáš 1:0 (1:0), 10. Greguška.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Dolné Vestenice plánujú zrekonštruovať čistiareň odpadových vôd

Obec Dolné Vestenice (okres Prievidza) plánuje zabezpečiť rekonštrukciu miestnej čistiarne odpadových vôd (ČOV), ako i zvýšiť jej kapacitu.