DIVIACKA NOVÁ VES. Počas víkendu sa v Diviackej Novej Vsi stala kuriózna dopravná nehoda, pri ktorej úradoval alkohol.
Ako informoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, 25-ročný vodič mal jazdiť na osobnom aute značky Škoda Octavia.

„Z doposiaľ nezistených príčin mal prejsť do protismernej časti vozovky, kde narazil do oplotenia rodinného domu. Vodič v jazde mal pokračovať ďalej a narazil do dopravnej značky a následne aj do zábradlia mosta,“ opísal nehodu Kudlička.
Toto všetko mladíka nezastavilo a skončil až v odvodňovacom kanáli mimo vozovku.
„Vodič osobného auta značky Škoda Octavia sa podrobil dychovej skúške, pričom nafúkal 0,62 miligramu na liter alkoholu v krvi, čo je 1,29 promile alkoholu,“ uviedol Kudlička.
Pri nehode vznikla celková škoda vo výške približne tisíc eur. Prievidzskí dopravní policajti preto voči mladíkovi začali trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

„Pričom páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodal Kudlička.
Podľa operačnej správy z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne, na mieste zasahovali aj štyria hasiči z Prievidze s jedným kusom techniky.