HORNÁ NITRA. Spravodajcovia informovali o prelomových udalostiach opatrne a stručne. V novinách sa objavovali emotívne komentáre, kritika novovzniknutého Občianskeho fóra aj články na obhajobu práce redaktorov. Niekoľko dní po udalostiach na veľkých námestiach vyšlo špeciálne číslo Prieboja venované aktuálnej politickej situácii.
S výzvami mladých revolucionárov sa novinári spočiatku otvorene nestotožnili a v článkoch naďalej citovali predovšetkým straníckych funkcionárov. V komentároch spochybňovali, či protestujúca mládež na prievidzskom námestí vie, za čo vlastne bojuje. Preto bol podľa žurnalistov potrebný pokojný dialóg namiesto verejného štrajkovania.
Svoju prácu, ktorá sa v tom období stala terčom kritiky čitateľov, obhajovali na stránkach novín niekoľkokrát.

„Viac ako inokedy som z tribúny počula názov nášho periodika, Prieboj. Veľa sa diskutovalo o jeho neobjektívnosti a mimoriadne číslo, ktoré sa k čitateľom dostalo v sobotu 25. novembra 1989, bolo dokonca označené za pamflet,“ napísala redaktorka Kveta Schutová vo vydaní z 29. novembra.
V ďalšom článku redakcia vyhlásila, že nechce byť novinami jednej politickej strany, ale širokou tribúnou más.
Redaktori reprodukovali udalosti a vyhlásenia zo zrazov funkcionárov strany, ktorí sa nevzdávali predstavy o vláde socialistov. V tom čase ešte nikto nepočítal s radikálnou zmenou režimu, ktorú priniesli voľby v júni 1990.
Noviny citovali aj vtedajšieho predsedu ÚV KSČ Karla Urbánka, podľa ktorého „základné otázky znejú takto: Sme za socializmus bez chýb, s ľudom pre ľud? Ak sme, už dnes musíme tak konať. Nebáť sa ísť von, nebáť sa prehlásiť, že som komunista.“
Snahu budovať lepší socializmus v Prieboji podporili aj veľké podniky, baníci sa napríklad dohodli, že odmietajú štrajk ako formu riešenia problémov, „ale vidia možné východiská iba v poctivej práci, ktorou chcú pomôcť novému vedeniu strany“.
Neskôr týždenník obšírnejšie a pravidelne informoval o rokovaniach, stretnutiach, prinášal názory, postrehy z mesta. Čitatelia sa napríklad dočítali o generálnom dvojhodinovom štrajku, ktorý sa uskutočnil 27. novembra či zhromaždení Občianskeho fóra začiatkom decembra. Vznik novej vlády koncom roka 1989 však už Prieboj výraznejšie neznamenal.