REGIONÁLNY FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+FOTO)

(Zdroj: Mário Frimmel)
SkryťVypnúť reklamu

IV. LIGA

Lehota pod Vt. – Boleráz 5:1 (1:1)

Už v 3. minúte sa domáci Sobota dostával do šance, ale jeho strela skončila v brankárových rukaviciach. V tejto situácii platilo staré známe „nedáš, dostaneš“ - z protiútoku otvoril skóre Tomáš Bagi – 0:1. V 12. minúte sa ozval hukot domácich fanúšikov, čo lehotských hráčov naštartovalo a vyrovnanému priebehu dominovalo viac šancí OFK Baník. V 23. minúte Fereje vystrelil spoza pokutového územia, ale so slabou strelou si ľahko poradil brankár Bolerázu. V 27. minúte domáci zahrávali priamy kop. Na zodpovednosť si ho zobral Matúš Matuškovič a delovkou strelil krásny gól, po ktorom rozburácal domáce publikum – 1:1. Diváci naďalej sledovali vyrovnaný duel a za nerozhodného stavu sa išlo do šatní. Necelé dve minúty po výmene strán otočil stav stretnutia Miroslav Oršula – 2:1 a štadión v Lehote pod Vtáčnikom opäť oslavoval. Razom začali domáci dominovať, ale ticho neboli ani hostia. V 55. minúte sa Slavoj Boleráz dostal do pokutového územia domácich a lopta nebezpečne poskakovala nad kopačkami a hlavičkami hosťujúcich útočníkov, ale lopta skončila v Repiského rukách. Druhý polčas bol rovnako vyrovnaný ako aj prvé dejstvo a na ihrisku i v hľadisku prevládala búrlivá atmosféra. V 72. minúte Matúš Matuškovič vyhral súboj s bolerázským obrancom a po krátkom behu samého na bránu po druhýkrát spôsobil výbuch radosti na tribúne – 3:1. V 80. minúte hosťujúci Loskot fauloval v pokutovom území „baníka“ Pedra. Rozhodca odpískal pokutový kop a Loskotovi udelil žltú kartu. Penaltu bezpečne premenil Matúš Sobota – 4:1. Po rozohrávke získal loptu striedajúci Benčat a uzavrel na definitívnych 5:1, a tak 225 divákov potleskom vyprevádzalo hráčov do kabín.

Dávid Dudáš

Góly: 47. M. Oršula, 72. a 27. M. Matuškovič, 80. M. Sobota (z 11m), 82. M. Benčat - 3. T. Bagi, R: Karol Oselský, 225 divákov, ŽK: 31. Denis Kodaj, 6. Miroslav Sedlák, 50. Leonard Dubec, 80. Matúš Loskot, 50. Matúš Matuškovič
LEHOTA: M. Repiský - M. Oršula, T. Peciar, V. Klochan, D. Kodaj, R. Babašta, P. Guilherme Nascentes Grigorio, M. Sobota (89. L. Xia), P. Fereje (68. C. Grigorio Barbosa Filho), P. Kotula, M. Matuškovič (76. M. Benčat)
BOLERÁZ: A. Jedlička - R. Klačo (46. P. Líška), P. Mackovčín, M. Blaško, M. Daniš, M. Sedlák (82. M. Hodulík), L. Dubec (68. D. Krajinčák), D. Dzíbela, T. Bagi, M. Loskot, M. Milinković

Prievidza – Hlohovec 7:1 (4:0)

Domáci Prievidžania nastupovali na zápas s jasným cieľom získať tri body. Od úvodu tomu prispôsobili svoju hru, zatlačili hostí na vlastnú polovicu a neúnavne dobíjali bránu. Úvodný gól zápasu strelil otočkou Filkorn, na ktorého nadviazal za desať minút „obaľovačkou“ Gunda. Na 3:0 dával po individuálnom prieniku rýchlonohý M. Šlabjar a na polčasových 4:0 stanovil z priameho kopu nádherne Gunda. Po tomto góle nastal nešťastný moment pre hostí, ktorým sa zranil brankár a musel byť striedaný. Po zmene strán mali naďalej prevahu domáci, ale zo svojho výborného výkonu z prvého polčasu už trochu upustili. Napriek tomu sa diváci mohli tešiť z ďalších gólov. V 53. a 59. minúte skompletizoval svoj hetrik muž zápas Michal Filkorn a bolo už 6:0. Po tomto góle nastalo spomínané uspokojenie baníkov, ktorí potom trochu poľavili. Tesne pred koncom však prišiel parádny priamy kop Jánošíka, ktorý bombou nedal brankárovi šancu – 7:0. Ľavačka tohto futbalistu dokáže brankárom narobiť veru poriadne problémy. Posledné slovo v zápase mali hostia, keď v 85. minúte radosť z čistého konta pokazil domácemu gólmanovi Janík. Nič to však už nezmenilo na fakte, že dôležité tri body do tabuľky si pripísali Prievidžania.

Ivan Mriška

Góly: 9., 53. a 59. M. Filkorn, 19. a 43. T. Gunda, 21. Martin Šlabjar, 81. J. Jánošík - 85. E. Janík, R: Peter Bányi, 237 divákov, ŽK: 51. Marek Belanec, 77. Jakub Rokošný
PRIEVIDZA: M. Bolfík - T. Gunda (56. D. Viktory), M. Búry, M. Belanec, A. Koryťák, Martin Šlabjar, T. Škultéty, Dávid Šlabjar (64. P. Sekerka), J. Jánošík, P. Roháč, M. Filkorn (64. F. Spevár)
HLOHOVEC: D. Janček (45. D. Hummetov) - L. Morvay (46. M. Michálek), M. Bohunický (56. O. Oboril), P. Veľký, J. Andrássy, I. Dreval, J. Rokošný, S. Miklošík (38. D. Laboš), E. Janík, Y. Kolobov (46. J. Izakovič), F. Farkaš

Trebatice – Dolné Vestenice 5:1 (3:0)

Domáci sa dočkali v siedmom kole prvého triumfu v sezóne. Ten si zariadili vydareným výkonom už v prvom polčase. Dôležité bolo, že po vedúcom góle Hečka zo 6. minúty udržali čisté konto a následne pridali v 22. minúte druhý gól – 2:0. V závere polčasu sa medzi hráčov predral Šurin a bolo 3:0. Definitívu zápasu dal po hodine hry Bartošek – 4:0, pretože červenú kartu neskôr videl hosťujúci Hronec. Domáci dali aj na 5:0, ale v závere ich o čisté konto obral Košík.

Góly: 6. O. Hečko, 22. a 61. M. Bartošek, 43. Š. Šurin, 84. S. Valo - 86. P. Košík, R: Peter Havran, 59 divákov, ŽK: 45. Patrik Košík, 69. Martin Líška, 45. Ondrej Machač, ČK: 79. Ján Hronec
DOMÁCI: B. Palkech - M. Bartošek, M. Matyáš (63. Ľ. Gajdošík), Š. Šurin, L. Kirka (71. A. Vido), O. Hečko (68. Ľ. Bulák), P. Jakubek, J. Filin, O. Machač (59. S. Valo), J. Klačman, M. Prosňanský
HOSTIA: A. Arpáš - L. Sluka, P. Košík, T. Bohuš (64. R. Žember), M. Krivosudský, M. Šamko, J. Dávid Melis, M. Líška, J. Kastelovič, J. Hronec, T. Olej

Ostatné zápasy: Partizánske – Jasl. Bohunice 3:1 (0:1), Tr. Stankoce – Bánovce 2:1 (1:1), Domaniža – Častkovce 1:2 (0:1), Vrbové - Prečín 7:1 (3:1), Kvašov – Gbely 3:1 (1:0).

1. Častkovce 8 7 1 0 24:7 22

2. Vrbové 8 6 1 1 28:11 19

3. Partizánske 8 5 1 2 20:15 16

4. J. Bohunice 8 5 1 2 15:11 16

5. Tr. Stankovce 8 5 0 3 17:10 15

6. Lehota p/Vt. 8 4 3 1 16:9 15

7. Boleráz 8 4 1 3 17:14 13

8. D. Vestenice 8 4 0 4 15:16 12