Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

14. kolo: Pravenec – Hradište 1:0 (0:0), 89. Čiscoň. Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Šťastie sa v závere priklonilo k domácim. Div. N. Ves – Bojnice 2:0 (1:0), Cíger, I. Žember (z 11 m). V zápase dobrej úrovne domáci poistili víťazstvo v 87. min po premenenom pokutovom kope Igora Žembera. Oslany – M. Bielice 0:1 (0:1), 18. Jančovič. Nervózny zápas, v ktorom domáci dobíjali bránu no tri body získali hostia. Pečeňany - Bystričany 6:2 (5:1), za hostí Lehotkaj, Gerek. Pečeňany rozhodli o osude zápasu už v prvom polčase, kedy streili päť gólov. Kolačno - Handlová 1:0 (0:0) 82. Hudok. V prvom dejstve hráči Handlovej dokázali udržať domácich na uzde a vypracovali si niekoľko dobrých gólových šancí. V druhom polčase Kolačno prestriedaním oživilo hru, čo prinieslo ovocie v 82. minúte v podobe víťazného gólu. Dežerice - N. Rudno 1:2 (0:0) Mašík (z 11 m) - Dušička, Kluvanec (z 11 m). O zápase sa rozhodlo v druhom dejstve, kedy mali viac šťastia na kopačkách hosťujúci hráči. Skačany - V. Bielice 2:2 (1:2) 22. Ďuriš (11m) 75. Drndzík - 32. Mlátec 34. Mikláš.
DORAST: Z. Kostoľany – Chrenovec-Brusno 1:1, Sebedražie – Lazany 2:0, Ned. Brezany – Šimonovany 3:2, Koš – Bystričany 4:3, Uhrovec - Lehota pod Vt. 3:7, Bošany – Poruba 2:0, V. Uherce - V. Bielice 3:1
21. kolo: Diviacka Nová Ves – Pravenec 3:0 (0:0), Obert, Siekel, Cíger, 100, Hanek. Domáci mali v prvom polčase viac z hry, lenže gól sa im nepodarilo dať, aj keď v 37. minúte strela trafila tyč. V druhom dejstve zápasu sa začali dariť kombinácie a prišli aj góly. V 49. min rozvlnil bránu hostí Obert, v 66 Siekel a v 86. min Cíger spečatil víťazstvo Diviačanov. Pravenčania sa len sporadicky dostávali pred bránu, ktorú chránil domáci gólman M. Vavro.
DIVIACKA NOVÁ VES: M. Vavro – Siekel, R. Žember, P. Tkáč, Uhlár, M. Štrbák, Cíger, I. Žember, L. Štrbák, Obert, M. Štrbák, str.: L. Vavro, A. Tkáč, Balzáž. PRAVENEC: Balčirák – Lutka, Lacena, Kmeťko, Wesserle, Matej Mendel, Čiscoň, Nemčický, Vrajko, D. Mendel, Tomasta, str.: Jaško, Chrinák, Jamrich. (J. Bielik)
Bojnice – Handlová 2:1 (1:0), Králik, Daniš z 11 m – Kečkeš, ČK: Stovička (Bojnice), 36, Ondruš. V 1. polčase hrali Handlovčania svižnejšie, napriek tomu domáci vsietili vedúci gól. V 45. min za úder hlavou vylúčil arbiter domáceho Stovičku a na prekvapenie, hosťujúci tím akoby v 2. polčase stratil sily.
BOJNICE: Gendiar – Belanský, Hoták, M. Švolík, Králik, Stovička, Hoffman, P. Floriš, Daniš, J. Floriš, J. Švolík, str.: Tužinčin, Pekár, Tutko. HANDLOVÁ: Konopásek – Bilčík, Sojka, Paulík, Andrejčák, Kečkeš, Šuník, Stránsky, Černák, Rendekj, M. Boška, str.: P. Bača, T. Boška. (Š. Kríko)
Oslany – Pečeňany 0:2 (0:2), Andrej Sány z 11 m, Mišák, ČK A. Sány (pečeňany), 120, Gajarský. Oslančanom to v poslednom čase nejde. Už štvrtý zápas po sebe sa netešili z víťazstva. V priemernom stretnutí vynikal brankár hostí Porubčan, ktorý pochytal aj nechytateľné strely. Dokonca v 75. min chytil jedenástku domácemu Sliepkovi. O všetkom sa rozhodlo v 1. polčase, keď chyby obrany trestali rýchlonohí útočníci hostí. Domáci futbalisti sa v 2. polčase márne dobýjali do obranných radov súpera.
OSLANY: Košian – Ivanka, Volf, Gaži, Šandrik, Černák, Kolár, Sliepka, Čavoj, Néč, Ferianc, str.: Holec, Kollár. (D. Baláž)
Nitrianske Rudno – Malé Bielice 2:1 (0:0), Dušička, Mazán – Adámek, 200, Vážan. Domáci začali vo veľkom štýle, Zajak v 20. min nepremenil samostatný nájazd na bránu a v 36. min takisto Zajak nepremenil pokutový kop. V 56. min Dušička konečne dostal Nitrianskorudňanov do vedenia, hostia však o päť minúť vyrovnali. Tlak domácich futbalistov bol, našťastie, spečatený v poslednej minúte zápasu, keď R. Mazan vsietil víťazný gól.
NITRIANSKE RUDNO: Páleš – Michale, Baráth, M. Kluvanec, Račko, Mazán, Dušička, Pánis, Zajak, Oravec, Kohť, str.: P. Oravec, Harah. (P. Kašuba)
Skačany - Bystričany 0:1 (0:0) 46. Dobiš.. Skačanom sa nepodarilo skórovať ani napriek tomu, že mali v poli prevahu o dvoch hráčov. Naopak hostia prekvapili presným zásahom v úvodnej minúte druhého polčasu a odniesli si tak zo súperovho trávnika tri body.
Dežerice - Kolačno 7:3 (5:1) Kalač, Valach, Matuška, Benca 2, Adamovič, Tretinár - A. Treťo, Bezák, Kompas. V. Bielice - D. Vestenice "B" - Hradište 1:0 (0:0) 50. Mlátec. Herne vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich hráčov.

14. Bystričany 20 4 1 15 30:63 13

DORAST: Sebedražie – Nedožery-Brezany 5:1, Lazany – Chrenovec 2:1, Poruba – Bystričany 1:1, Koš – Uhrovec 6:4, Bošany - Z. Kostoľany 0:2, V. Uherce – Lehota p/Vt. 3:3, V. Bielice - Šimonovany 3:2.

5. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  9. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  1. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?

ilustračná foto

V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách zriadených Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) počas druhého májového víkendu zaočkovali celkom 6 417 ľudí. V priestoroch zimného štadióna v Prievidzi očkovalI výlučne vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BionNTech.

9 h

Ošetrovatelia z Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach vypustili v závere minulého týždňa do voľnej prírody tri rehabilitované bociany.

11 h
Nová expozícia v Bojniciach

Novú multimediálnu expozíciu pripravilo pre svojich návštevníkov Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice.

12 h

SHMÚ upozorňuje na vietor počas dňa. I. stupeň výstrahy platí pre celý Trenčiansky kraj v popoludňajších hodinách až do večera.