LEHOTA POD VTÁČNIKOM. Pre pravú a najmä chutnú taliansku zmrzlinu už nemusíte cestovať ďaleko. Stačí zájsť do Lehoty pod Vtáčnikom do zmrzlinárne Palio gelato.
Prevádzka mladej rodiny Hoferovcov tam funguje od polovice mája. Predajňa spolu s výrobňou sa nachádza kúsok za námestím. Zákazníci majú k dispozícii aj terasu, takže zmrzlinu si môžu vychutnať a posedieť si priamo na mieste.
Tamojšia zmrzlina sa vyznačuje kvalitou a výbornou chuťou. Zákazníci vždy dostanú poctivé a veľké kopčeky. Obľúbené príchute ako belgická čokoláda, punč a sorbety jahoda a sicílsky citrón sú stálicami v ponuke. Obmieňajú ich vanilka, bounty, pistácia, káva s čokoládou, mak so slivkovým lekvárom, tropické ovocie, kinder, šmolko a mnohé iné príchute. V ponuke je obvykle viac ako desať druhov zmrzliny.

„Okrem zmrzliny sa zaoberáme aj výrobou zmrzlinových tort. Výrobný proces je nastavený tak, že zmrzlinová torta sa pri prevoze v špeciálnom termo boxe vôbec nerozpustí takže vám vydrží až domov a vy si môžete vychutnať zmrzlinovú tortu s vašou obľúbenou príchuťou pri akejkoľvek príležitosti,“ prezradila zmrzlinárka Daniela Hoferová.
Jej cesta k otvoreniu zmrzlinárne bola predurčená. „Manžel pracuje ako obchodný zástupca a technológ pre taliansku spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou kvalitných surovín potrebných na výrobu zmrzliny. Bolo iba otázkou času, kedy príde s nápadom otvoriť zmrzlinu,“ načrtla.
Na výrobe sa rodina podieľa spoločne. „Ale manžel je ten kto nás to všetko učí. Od výroby až po predaj k samotnému zákazníkovi,“ opísala zmrzlinárka.

Ako ďalej uviedla, základom sú pre nich kvalitné suroviny. „Keď sme sa rozhodli, že chceme zmrzlinu, hneď od začiatku sme mali jasno v tom, že základom budú pre nás kvalitné suroviny talianskej výroby, vrátane ovocia. Viac prezradiť nemôžeme, keďže ostatné už je výrobným tajomstvom,“ povedala s úsmevom.
Tak ako pri pravej talianskej zmrzline, kladú dôraz na čerstvosť a kvalitu. „Naši zákazníci to už vedia, preto im chutí a radi sa vracajú. Preto si myslíme, že naša zmrzka stojí zato, urobiť si výlet a prísť sa presvedčiť, že si ju obľúbi každý,“ pozvala na pravú taliansku zmrzlinu do Lehoty pod Vtáčnikom Daniela Hoferová.
Predajňa je otvorená denne od 10:00 do 20:00 a v piatok a v sobotu vás počkajú o hodinu dlhšie do 21:00. Otváracie hodiny však záležia aj od počasia.
