TRENČIANSKY KRAJ. Situácia na vodných tokoch v Trenčianskom samosprávnom kraji sa dostáva opäť do normálu. Vyplýva to z hydrologického spravodajstva Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Krátko po siedmej hodine ráno dosahovali hladiny zodpovedajúce druhému stupňu povodňovej aktivity potok Tužina v obci Tužina v Prievidzskom okrese a rieka Bebrava v obci Krásna Ves v okrese Bánovce nad Bebravou. Úroveň prvého stupňa povodňovej aktivity dosiahli toky Nitrica v Nitrianskom Rudne, Radiša v Bánovciach nad Bebravou, Myjava v Myjave a Vlára v obci Horné Srnie.
Hladiny väčšiny riek kulminovali ešte pred stredajšou (22. 5.) polnocou, momentálne hladiny takmer všetkých tokov v Trenčianskom kraji klesajú. V okresoch Trenčín, Prievidza, Ilava, Púchov, Bánovce nad Bebravou a Považská Bystrica však stále platí hydrologická výstraha druhého stupňa pred povodňami, ktorú vydal v stredu Slovenský hydrometeorologický ústav.
Za uplynulých 24 hodín (do štvrtka do 7:30 spadli na území Trenčianskeho kraja zrážky od 22 milimetrov na štvorcový meter až po 55,5 milimetra na štvorcový meter. Najviac zrážok spadlo v obci Lazy pod Makytou v Púchovskom okrese (55,5 milimetra na štvorcový meter) a vo Vrbovciach v Myjavskom okrese (52,6 milimetra na štvorcový meter).

V súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý zasiahol územie Slovenska, zasahovalo do dnešného rána takmer 290 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia hasičského a záchranného zboru.
Hasiči boli vyslaní k viac ako 80 udalostiam. „Ich pomoc bola pre nepriaznivé počasie potrebná najmä v Žilinskom kraji, kde zasahovali pri 47 udalostiach. V Trnavskom kraji zasahovali hasiči 11-krát, v Bratislavskom kraji boli vyslaní k 9 udalostiam, v Trenčianskom kraji bola ich pomoc potrebná 6-krát. Najčastejšie zasahovali pri odstraňovaní spadnutých stromov z vodných tokov a ciest, odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivníc, zároveň monitorovali stav vodných tokov,“ uviedla Križanová.