Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

II. futbalová liga

Prievidžania už v pásme zostupu

Prievidžania sa v utorok predstavili v Senci. V zápase slabej úrovne mali domáci v prvom polčase územnú prevahu, no Prievidžania ich nepúšťali do vyložených šancí. V druhom dejstve využili Seničania z minima maximum, keď vsietili dva góly z pokutových kopov a jeden v nadstavenom čase... Prievidžania po tejto prehre klesli na 13. priečku tabuľky, ktorá po skončení súťaže znamená zostup do tretej ligy....
FC Senec - HFK Prievidza 4:0 (1:0), 37., 78. a 85. Mich. Gašparík (druhý a tretí z 11 m), 90+. Barkóci. ŽK: Mečiar, Pánis, Pavlovkin, Svrček. ČK 85. Svrček. Pred 915 divákmi rozhodoval Bobko. FC: Šutlák – Dojčan, T. Novotný, Guldan, Ľ. Michalík – Šmálik (68. Oletu), Bella (88. Keller), Mich. Gašparík, Angelovič – Papaj, Takáč. HFK: Vaňo – Mečiar, Pavlovkin (79. Cserge), Pánis, Svrček – Uškovič, Balocký, Richter, Halaška (72. Slezák) – Bellák, Líška.
V 11. min vyskúšal prievidzského brankára z 20 m Michalík, v 25. min na opačnej strane ihriska prestrelil z 18 m bránu Líška. O 3 min neskôr sa do výhodnej pozície dostal Papaj, no zo 16 m nemieril presne. V 34. Šutlák vyrazil loptu po strele Belláka z 25 m. O minútu neskôr si domáci diváci zakričali gól, keď Vaňa ďalekonosným pokusom z 30 m prekvapil Gašparík. V závere polčasu mali ešte dve príležitosti hostia. Uškovič si dobre narazil loptu s Richterom, no následne črtajúcu sa šancu zlikvidoval Šutlák. Bellák sa zasa nepresadil strelou zo 16 m. V 60. min lopta po Richterom priamom kope z 18 m letela tesne vedľa brány. O 4 min neskôr si na Bellov roh pekne nabehol Dojčan, jeho hlavička však minula Vaňovu svätyňu. V 68. min Mečiar ideálne zacentroval, no Svrček v dobrej pozícii loptu netrafil. O 10 min neskôr Pavlovkin fauloval v pokutovom území a Gašparík následne 11-tku premenil. V 83. min po Csergeho faule nasledoval ďalší pokutový kop a gól Gašparíka. V nadstavenom čase Barkóci najprv nastrelil tyč a neskôr po rohovom kope dal hlavou štvrtý gól domácich.
Tréner Prievidze Milan Albrecht: „Toto je typický príklad mužstva, ktoré po polroku ašpiruje na popredné miesta v tabuľke, a mužstva, o situácii ktorého sa nebudem vyjadrovať.“

Tréner Senca Jozef Valovič: „V prvom polčase nás hostia nepúšťali do šancí, v druhom dejstve sme boli efektívnejší v koncovke.“
Ostatné výsledky: Nitra - Ličartovce 1:3 (1:2), 40. Bubenko - 29. a 32. Bicák, 70. M. Sovič. Šaľa - Báč 2:0 (0:0), 46. Dékány, 48. Masný. Michalovce - Prešov 2:0 (1:0), 9. Mati (z 11 m), 72. Kozár. Veľ. Lapáš - Trebišov 1:0 (1:0), 27. Rob. Hejčík. Rapid Bratislava - Podbrezová 1:0 (0:0), 53. Vaňko. Dun. Streda - Kremnička 2:0 (1:0), 23. Sani, 70. Buka. Slovan Bratislava – Zl. Moravce 1:1 (0:0), 71. Poliaček - 52. Černák.

1. Nitra 23 16 4 3 48:15 52
2. Ličartovce 23 13 6 4 47:20 45
3. Michalovce 23 12 4 7 32:24 40
4. Slovan 23 9 7 7 25:19 34
5. Lapáš 23 8 9 6 33:28 33
6. Šaľa 23 9 6 8 27:27 33
7. D.Streda 23 10 3 10 27:38 33
8. Senec 23 8 7 8 32:30 31