Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Bojničania vyhrali na „horúcej pôde“ Hradišťa

Handlová – Nitrianske Rudno 1:0 (0:0), Pavlík, 80, Gajarský. V zápase bojovnej úrovne bolo šancí ako maku, padol však len jeden rozhodujúci gól v 52. min z kopačky Pavlíka, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve Handlovej. Domáci však mohli rozhodnúť už v prvej časti. Strelecky sa však nepresadili. Nitrianskorudňania viac útočili, Miroslav Kluvanec mal dve vynikajúce možnosti na vyrovnanie, ale gólman Konopásek skvele zasiahol.
HANDLOVÁ: Konopásek – Bilčík, Kováčik, Pavlík, Srnka, Kečkeš, Šuník, Sojka, Stránsky, Rendek, Boška, str.: Bača, Tran, Černák, Kurdi. NITR.RUDNO: Dianovský – Michale, Baráth, Račko, Cibulka, Miroslav Kluvanec, Dušička, Pánis, Kohút, E. Kluvanec, Milan Kluvanec, str.: Kaňa. (I. Frivaldský)
Pravenec – Skačany 3:2 (1:2), Vrajko, M. Mendel, Lutka – J. Ďuriš, Uskoba, 50, Jonáš. V priemernom zápase sa domáci ujali vedenia v 22. min zápasu, keď po rohovom kope poslal loptu do siete hostí Vrajko. Tí na odpoveď nenechali dlho čakať. Najskôr v 33. min vyrovnali gólom Uskobu na 1:1 a v 36. min z jedenástky upravil na polčasových 1:2 J. Ďuriš. V 59. min po peknom centri D. Mendela z prvej prestrelil gólmana hostí Lutka. V 67. min narážačkou zakončil M. Mendel a domáci sa opäť ujali vedenia. Hra sa zrýchlila a obohatila o šance na oboch stranách, no na výsledku sa už nič nezmenilo.
PRAVENEC: Balčirák – Lutka, Wesserle, P. Kmeťko, M. Nemčický, M. Mendel, Jaško, Rybár, Vrajko, D. Mendel, Čiscoň, str.: Tomasta, M. Kmeťko. (V. Ševčík)
Bystričany – Veľké Bielice 1:4 (1:0), Dado – Mikláš 2, Minárik, Horváth, 100, Vážny. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý domáci vyhrali a mohli dať ďalšie tri góly navyše. V druhom polčase sa hra otočila a po chybe domáceho obrancu hostia vyrovnali. Hneď z nasledujúceho protiútoku zvýšili na 1:2, hru už potom mali pod kontrolou.
BYSTRIČANY: Šrámek – Dado, Obžera, Sliepka, Grolmus, Šnirc, Vrbovský, Lehotkai, Bohuš, Plachý, Bárta, str.: Radosa, Murtini. (M. Radosa)
Oslany – Dežerice 1:1 (1:1), Gaži – Tretina, 100, Paulovič. Za studeného počasia, ale na peknom trávniku malo stretnutie len priemernú úroveň. Domácim sa nič nedarilo a už v 10. min prehrávali 0:1, keď Tretina ušiel obrancovi a z ostrého uhla vsietil. Do dobrých príležitostí sa dostal Néč, Ferianc aj Volf, ktorý zblízka trafil výborného brankára hostí. V 26. min Gaži vyrovnal, strelil do prázdnej bránky, keď mu nezištne prihral Ferianc. V druhom polčase domáci Slovan neúspešne dobýjal bránu hostí. Naopak v 52. min. hostia vsietili gól, ale zástavka postranného rozhodcu ukazovala na ofsajd. V Oslanoch sa hral vyrovnaný a pekný futbal.
OSLANY: Košian – Ivanka, Šandrik, Adamec, Volf, Černák, Kolár, Gaži, Čavoj, Néč, Ferianc, str.: Sliepka, Varačka. (D. Baláž)
D. Vestenice B/Hradište - Bojnice 1:2 (0:2) Bojnice od úvodu zápasu vychádzali zo zaistenej obrany a hneď v 1. minúte otvorili skóre stretnutia. Taktická hra zo strany hostí priniesla ovocie znovu v 12. minúte keď zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. Domáci hráči dokázali odpovedať až v závere stretnutia v 82. minúte. Obrovský počet nepremenených gólových šancí v druhom polčase ich stál doma stratu bodov.
Kolačno - D. N. Ves 2:1 (1:1) 39. a 90. (11 m) Vlčko - 11. Obert. Domácich hráčov nezastihol úvod v dobrej forme. Hostia dokázali úplne ovládnuť hru, čoho výsledkom bol Obertov gól v 11. minúte, keď dokázal vyšachovať domácu obranu. O pár minút zahodil dobrú gólovú príležitosť hosťujúci Žembera. Domáci postupom času pridali na dôraze a v 39. minúte pekným volejom vyrovnal Juraj Vlčko. Druhý polčas sa odohrával najmä medzi pokutovými územiami. Kolačno premieňalo dva pokutové kopy, pričom z druhého v 90. minúte dokázali skórovať a strhnúť tým víťazstvo na svoju stranu.
14. Bystričany 18 3 1 14 27:57 10
DORAST: Chrenovec-Brusno – Poruba 9:0, Zem. Kostoľany – Sebedražie 5:3, Koš – Bošany 3:0, Lehota p/Vt. – Veľ. Bielice 7:1, Ned.-Brezany – Veľ. Uherce 2:1, Uhrovec – Bystričany 2:3, Uhrovec - Bystričany 2:3, Šimonovany - Lazany 4:1.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.