REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od štvrtej po ôsmu ligu (+FOTO)

(Zdroj: Ľubomír Šesták)

IV. LIGA SZ

Prievidza – Myjava 1:4 (0:2)

Prečítajte si tiež: Blíži sa futbalová šou, aká tu nebola. Jej hlavnými aktérmi Kucka a Škrtel

Do Prievidze pricestoval líder súťaže z Myjavy, ktorý hnaný svojím fanklubom mal viac z hry a po rohu a hlave Rapavého išiel do vedenia. Po tomto momente mali domáci niekoľko šancí na vyrovnanie, no nepresadili sa a Vávra prepálil Bolfíka – 0:2. Po zmene strán prišiel aj tretí gól hostí, na ktorý ešte reagoval Filkorn, ale to bolo zo strany Prievidžanov všetko. Bodku za zápasom dal domáci vlastenec – 1:4. Výhra hostí je zaslúžená, domácim v tomto dueli chýbala iskra a túžba po víťazstve.

VLADIMÍR HELBICH

Góly: 60. Michal Filkorn - 16. D. Rapavý, 39. E. Vávra, 59. D. Copko, 63. Filip Spevár (vl. gol), R: Karol Oselský, 242 divákov, ŽK: 57. Dominik Viktory
PRIEVIDZA: M. Bolfík - M. Zimmer, P. Adamček (30. Martin Šlabjar), Michal Filkorn, Dávid Krčík, Adam Krčík, Dávid Šlabjar, J. Lenhard (46. D. Viktory), J. Jánošík (46. M. Šifalovič), M. Krasko (70. Marek Filkorn), F. Spevár
MYJAVA: P. Solnička - S. Flamik, P. Sivák, E. Vávra (76. K. Karika), D. Copko, Patrik Kubica (61. B. Kočica), J. Toman (67. E. Pecha), D. Rapavý (61. M. Jorík), M. Lopušan (85. S. Šarudi), R. Horeš, T. Marček

Lehota p/Vt. - Tr. Stankovce 2:1 (0:1)

Prečítajte si tiež: Slovák, Meszároš či Kinder. Slovanisti prezradili, s akou zostavou prídu do Prievidze

Futbalisti Lehoty pod Vtáčnikom odohrali podobný zápas ako v Partizánskom, no tento raz v opačnom garde. Trenčianske Stankovce mali od úvodu viac z hry, ale v prvom polčase zahodili tri čisté šance a nastrelili brvno. Ich jediný gól strelil v 6. min. Ďuráči. V druhom polčase sa domáci zobudili, ale opäť to mohli byť hostia, ktorí v 51. min. mali veľkú šancu. Najlepší hráč zápasu Vaško však zakončoval tesne vedľa. V 54. min. pekne vypálil Kamdem, no brankár bravúrne vyrazil a nik z domácich zakončovateľov loptu do siete nedoklepol. V 82. min. po krásnej akcii legionár Grigorio Barbosa Filho nádherne prepálili hosťujúceho brankára a začínalo sa od začiatku – 1:1. Hostia za pár minút Birasom mohli strhnúť výhru na svoju stranu, ale diváci gól nevideli. A tak domáci v poslednej minúte trestali a zásluhou hrdinu zápasu Benčata upravili na konečných 2:1. Remíza by bola v tomto zápase spravodlivejšia, ale taký je futbal. Treba povedať, že diváci videli veľmi dobrý zápas, k čomu prispeli aj rozhodcovia.

VILIAM ŠKRÍBA

Góly: 82. C. Grigorio Barbosa Filho, 90. M. Benčat - 6. M. Ďuráči, R: Lukáš Benko, 200 divákov, ŽK: 84. Peter Roháč, 16. Patrik Škvarka, 33. Gabriel Antoine Fotso Kamdem
LEHOTA: S. Bezák - J. Rybár (57. L. Xia), P. Roháč, M. Chupek, M. Oršula, M. Belanec, T. Kohút, D. Gális (46. R. Kotrík), C. Grigorio Barbosa Filho, G. Antoine Fotso Kamdem (63. M. Sobota), M. Benčat
TR. STANKOVCE: J. Zemanovič - P. Antošík, I. Držík, S. Kvasnica, S. Marušinec, M. Nosek, P. Škvarka (46. S. Marcinát), M. Ďanovský, J. Repa (74. Matúš Svatík), M. Ďuráči (74. M. Biras), J. Vaško (81. Tomáš Svatík)

Ostatné zápasy: Prečín – Boleráz 1:4 (1:3), Vrbové - Domaniža 4:1 (1:1), Trebatice - Častkovce 1:2 (0:0), Jaslovské Bohunice – Bánovce 4:1 (3:1), Hlohovec a Partizánske mali voľno.

Z. Kostoľany – Uhrovec 3:0 (2:0)

Ani nezačal riadne zápas a Paukejeho centrovaná lopta skončila v ľavom hornom rohu Kolárikovej brány. V 34. minúte Maslonka netrafil v dobrej pozícií loptu, ale za ním stojaci Teslík strelil nekompromisne druhý gól Kostolian. O desať minút ušiel po ľavej strane Čičmanec a po jeho centri Zaťkovi v sklze chýbali milimetre k tretiemu gólu. Hostia mali prvú šanca v 41. minúte, keď po strate lopty v domácej obrane zo 16-tich metrov strieľal Zdenko Botka nad Zvalovu bránu.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5X2F na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5X2F na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).