Prievidza doma stopercentná, vedie na zápasy 2:0. Nemec: Veľká vďaka chalanom

VK PRIEVIDZA - VK KDS-ŠPORT KOŠICE 3:0 (9, 23, 24) - stav série 2:0

Zápas trval 73 minút, rozhodovali: Malík a Vaško, 900 divákov
Prievidza: Prešinský 2, Jančura 1, Javorčík 11, Ludha 8, Mlynarčík 18, Ihnát 15, liberá Ľ. Nemec a Detko (Mačuha 0). Tréner: R. Nemec.
Košice: Rossard 1, Jakubov 8, Kríž 2, Lamanec 12, M. Sopko ml. 8, Pizur 2, libero Kryš (Smolej 0, Bališin 0, Kasperkevič 0, Labik 1). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Milan Javorčík (Prievidza)

Prievidžania vstúpili do stretnutia rovnako ako ukončili stredajší duel - v úvode viedli 9:4, keď si viackrát pomohli dobrými blokmi. Po parádnom pipe Ihnáta mali sedembodový náskok (13:6), ktorý postupne zvyšovali. Košičania sa trápili na prihrávke, v poli im viackrát padli ľahké lopty. Set ukončil Mlynarčík - esom a úspešným útokom (25:9).

Prečítajte si tiež: Prievidzskí šípkari na majstrovstvách Slovenska rozhodne nesklamali (+FOTO) Čítajte

Druhý set už mal vyrovnaný priebeh. Košičania po útoku Lamanca viedli 7:6, vďaka bloku neskôr odskočili na dva body (14:12). Dvojbodový náskok mali aj v koncovke - po aute Ludhu(19:17) či ďalšom bloku (22:20). Prievidžania dokázali vyrovnať (22:22), hosťom ešte výhodu vrátil kapitán Jakubov (23:22), ale záver patril domácim. Ihnát vyrovnal a zamieril na podanie, Košičania vzápätí dvakrát chybovali v útoku a prehrali najtesnejším rozdielom 23:25.

V treťom sete sa Košice dostali do vedenia 9:7, neskôr sa trojbodovou šnúrou vzdialili na 16:13, keď esom prispel Lamanec. Domáci rýchlo manko zmazali, po Mlynarčíkovom útoku viedli 18:17, ale Košičania pri podaní nahrávača Rossarda štvorbodovou šnúrou otočili vývoj vo svoj prospech - 22:19. Prievidžania úspešným blokom skorigovali na 22:23, ale po útoku Lamanca už museli čeliť dvom setbalom (22:24). Záver však hostia nezvládli: Mlynarčík zložil aj po košickom príjme (24:24), vzápätí po ťažkom smeči Jakubova do siete sa domáci dostali k mečbalu a po zlej prihrávke Ludhovho servisu duel ukončili zásahom na sieti - 26:24.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Po zbití Košíc v prvom sete sme čakali, že musia niečo zmeniť a riskovať. Veľká vďaka chalanom, že zvládli koncovky a nechytili paniku, čo bolo podstatné. Zvládli aj tretí set, keď sme prehrávali o tri body. Pred súbojmi v Košiciach je to dobrý štart.“

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Séria je zaslúžene 2:0 pre Prievidzu. Dnes bolo kľúčové zvládnuť koncovky, mali sme ich v moci, to bola veľká chyba. Mali sme dobrý zámer, hráči ho na ihrisku nezvládli. Ak chcú hrať s takýmto súperom a vo finále, musia to zvládať. Po semifinálovej sérii s Nitrou nám značne chýba emocionalita. Boj, nasadenie, pokoj a drajv tam nie sú.“

1. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene)
  2. Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie
  3. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
  4. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu?
  5. Mesto Košice hľadá riaditeľov mestských podnikov
  6. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Mexiku?
  7. V bankovom svete prežijú len tí, ktorí inovujú
  8. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  9. Kaufland potvrdil pozíciu lídra v ponuke slovenských výrobkov
  10. Parkovací asistent VW vám pomôže, keď už stratíte nervy
  3. FOKUS očnú optiku a FOKUS optik kúpil MiddleCap Group S.A.
  4. Na horúčavy myslite už pri stavbe domu
  5. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
  6. Pracovisko treba vymyslieť nanovo
  7. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu?
  8. Electric vehicles - which kind to choose?

Hlavné správy z SME | MY Prievidza - aktuálne správy

Kvalitný turnaj v minigolfe priniesol zaujímavé súboje (+FOTO)

Cez víkend minigolf Prievidza a firma BVH usporiadali majstrovstvá Slovenska 2019.

Chcú aktívnejšie presadzovať svoje záujmy

Handlová vstúpi do Únie miest Slovenska (ÚMS). Samospráva tým sleduje podporu presadzovania svojich záujmov, ako i cieľov ďalších miest.