Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Zlato získala domáca Handlová. Turnaj talentov 2019 slávil úspech (+FOTO)

Telocvičňa Základnej školy, Mierové námestie v Handlovej bola miestom, kde sa proti sebe postavili štyri nádejné mládežnícke tímy do 9 rokov.

(Zdroj: Milan Geleta)

HANDLOVÁ. Pozvanie na turnaj prijali hráči z BBC ŠKP Banská Bystrica, MBA Prievidza a Victoria Žilina.

Ostré súboje

Turnaj sa otvoril o 9.00 h predstavením všetkých tímov a príhovorom organizátora turnaja – Ján Beráneka a pani riaditeľky ZŠ, Mierové námestie v Handlovej – Ivety Jakubovej.

Prečítajte si tiež: Sledovali ich desaťtisíce divákov. Orchester Maguranka Junior vystupoval na známom Festivale kvetov Čítajte

Potom už začali ostré súboje. V prvom zápase sa postavili hráči ŠBK Handlová práve Banskej Bystrici. Zápas vyhrali Handlovčania výsledkom 43:26. V ďalšom stretnutí na seba narazili tímy Žiliny a Prievidze. Žilinčania uspeli nad rodákmi z Prievidze po bojovnom výkone 48:18.

Druhý zápas, druhá výhra. Hráči domáceho ŠBK boli tri štvrtiny vyrovnaným súperom, potom však na začiatku štvrtej štvrtiny odskočili na rozdiel 8 bodov a po výsledku 52:36 si razili cestu do boja o celkové prvenstvo.

Do tretice hrala Žilina s Banskou Bystricou. Žilinčania sa poučili z prehry s Handlovou a Bystrici nedovolili prekročiť 20-bodovú hranicu výsledkom 45:19. Banská Bystrica si po druhej prehre zvýšila sebavedomie, odniesli si to hráči Prievidze. V bodovo chudobnejšom stretnutí si takticky vybojovali výhru 34:18.

Hornonitrianske derby

Turnaj zakončilo klasické Hornonitrianske derby. ŠBK položila základný kameň k výhre už v prvej štvrtine, kde si poradilo s Prievidzou 20:8. V druhej štvrtine síce hráči MBA trošku pribrzdili handlovskú ofenzívu, ale za stavu 37:10 sa išlo na poradu.

Po výmene strán ďalej pokračovala ofenzíva domáceho tímu. ŠBK dovolila dať hosťom len štyri body a sama ich dala až dvadsaťjeden. Stav po tretej štvrtine bol 58:14.

V poslednej štvrtine si zahrali všetci hráči z oboch družstiev. Nabudená Handlová dala 22 bodov a po výsledku 80:16 si užila lesk zlatej medaily.

Handlová si z troch zápasov odniesla tri výhry. Na druhom mieste skončili hráči zo Žiliny, tretie miesto obsadila Banská Bystrica. Povestný Čierny Peter ostal v rukách MBA Prievidza.

Nejde o výhru

Prečítajte si tiež: MESTSKÉ LIGY: Výsledky, strelci gólov a aktuálne tabuľky súťaží (+FOTO) Čítajte

Na týchto turnajoch nejde o to kto vyhral, kto bol prvý alebo kto dal koľko bodov. Ide o to, aby hráči nadobudli počiatočné skúsenosti, nadviazali nové priateľstvá a bavili sa športom. Toto je dôvod, prečo nás má basketbal spájať, nie rozdeľovať. Verme, že nám rastie ďalšia generácia hráčov, akými bez pochyby boli Peter Vojtek, Ondrej Haviar, Tomáš Mrviš a mnoho ďalších, ktorí prešli do veľkého basketbalu práve týmto klubom.

Povedal po turnaji:

Ján Beránek, organizátor turnaja talentov: „Som veľmi rád, že na turnaj prijali pozvanie skvelé basketbalové tímy zo Žiliny, Bystrice a Prievidze. Veľké poďakovanie patrí rodičom každého jedného hráča, partnerom podujatia, Základnej škole, Mierové námestie v Handlovej a v neposlednom rade aj Mestu Handlová. Som veľmi rád, že nám doma rastú ďalšie malé talenty. Aj keď ide o najmenšie mesto v zastúpení turnaja, som nesmierne hrdý, že sa nám podarilo zvíťaziť. Deti opäť dokázali, že keď makajú na tréningu, tak sa to skôr či neskôr musí pretaviť do úspešného konca, víťazstva. Teší ma, že sme mali znova plné hľadisko, veľkú podporu, ktorá verím zostane aj naďalej.“

4. 30 rokov slobody: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
  5. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  6. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
  7. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  8. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
  9. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
  10. Darčeky sa dajú tento rok kúpiť výhodnejšie
  1. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
  2. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
  3. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?

Hlavné správy z SME | MY Horná Nitra - aktuálne správy

Na prievidzskom námestí si pripomenuli výročie Nežnej revolúcie (+FOTO)

Na pódiu premietali archívne videá, ktoré zachytávali významné okamihy z novembra 1989.