Okolo volejbalu sa točíte desaťročia. Ako ste sa k tomuto športu vlastne dostali?

– Keď sa pozerám do mojej volejbalovej minulosti, môžem konštatovať, že základy volejbalovej hry som dostal na Strednej priemyselnej škole stavebnej a zememeračskej v Košiciach v rokoch 1957 až 1961. Po škole som ako lokálpatriot smeroval do rodnej Prievidze, kde som hľadal volejbalové družstvo mužov. Na jeseň ma ale povolali vojenčiť. Druhú väčšiu časť vojenčiny som odslúžil v Týne nad Vltanou, kde som hrával volejbal za miestny civilný klub mužov.
Po návrate do Prievidze som sa prihlásil do družstva mužov TJ Stavbár Prievidza, kde sme s rovesníkmi Jozefom Fodorom a Pavlom Halmom omladili káder. Po zranení kolien v roku 1996 som začal už len funkcionárčil okolo volejbalu v meste a okrese Prievidza. Dokonca v deväťdesiatych rokoch som bol členom mládežníckej komisie SVF v Bratislave pri organizovaní 3-kového a 4-kového volejbalu mladších žiakov základných škôl, čo bola a je výborná myšlienka.
Ako by ste priblížili vašu trénerskú činnosť?
– V TJ Stavbár Prievidza som v roku 1966 najprv prevzal družstvo žien, s ktorým som každoročne postupoval do vyššej súťaže, až sme v roku 1969 vyhrali druhú ligu západ. Prípravu volejbalových žiačok nám od roku 1967 v Prievidzi ukázali manželia Štiastní, ktorí systematickou prípravou už v ročníku 1971/72 dosiahli prvý titul majsteriek Slovenska vo volejbale dorasteniek.
A čo v mužskej kategórii?
– V spomínaných rokoch sa o volejbalových dorastencov staral najprv len Peter Sivák, ktorý s družstvom hral jednu sezónu aj prvú dorasteneckú ligu. S pravidelnou volejbalovou prípravou žiakov sme s kolegami trénermi Pavlom Halmom, Júliusom Nemčekom a hráčom Lubom Včelkom po základných školách v meste Prievidza začali až od roku 1973. To, že do výberu žiakov družstva TJ Stavbár Prievidza sa dostali talentovaní chlapci dokazuje úspech, že sme sa už v roku 1975 pod mojím vedením stali majstrami Slovenska. V nasledujúcej sezóne s trénerom Pavlom Halmom podobný úspech zopakovali.
Úspechy majstrov Slovenska pokračovali ďalej v kategórií mladších dorastencov, keď v ročníku 1978/1979 v Novej Polianke chlapci vystúpili na najvyšší stupeň. Boli to vydarené ročníky mladých volejbalistov. Úspechy zavŕšili mladší dorastenci na majstrovstvách ČSSR vo Frýdku-Místku len tretím miestom, keď zo zdravotných dôvodov nemohol hrať na nahrávke výborný Roman Mackovič.