Štvrtok, 30. marec, 2023 | Meniny má Vieroslava

Anketa sa stretla s veľkou odozvou. VIDEO reportáž z Jedenástky roka 2018 (+FOTO)

V Hoteli Pod Zámkom v Bojniciach sme spoznali mená najlepších futbalistov OblFZ Prievidza.

(Zdroj: Ľubomír Šesták)

BOJNICE. Jedenástku roka 2018 – vyhlásenie najlepších hráčov Majstrovstiev oblasti, I. a II. triedy zorganizovali MY Hornonitrianske noviny a Oblastný futbalový zväz v Prievidzi. Partnermi podujatia boli spoločnosť SunWines, mesto Prievidza , Miko Káva, PROagility, Minigolf Prievidza, RTV Prievidza a FC Baník Prievidza.

Načítavam video...
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prievidza je výnimočná

Na Slovensku je viacero akcií, na ktorých sa vyhlasujú najlepší futbalisti. Či už je to na celoslovenskej, krajskej, alebo regionálnej úrovni, vždy zväz ocení len jedenásť futbalistov.

SkryťVypnúť reklamu

Oblastný futbalový zväz v Prievidzi je však výnimočný. Ako jediný odmeňuje jedenásť najlepších hráčov v každej súťaží. V Bojniciach si tento raz prevzalo cenu 33 futbalistov.

„Oproti premiérovému ročníku sme sa o niečo posunuli, myslím, že to bol veľký sviatok futbalu v regióne,“ konštatoval predseda OblFZ Prievidza - Anton Laco.

Uvažujú nad rozšírením

Práve prievidzský oblastný zväz je z hľadiska aktívnych mužských súťaží najväčším na Slovensku, keď ich má pod správou až šesť.

„Ja som tímový hráč, preto sa teším, že na druhom ročníku boli prítomní aj členovia výkonného výboru. A budeme môcť všetko spolu predebatovať a porozmýšľať nad rozšírením tejto krásnej ankety. Do budúceho ročníka minimálne o súťaž Partizánske/Bánovce. V každom prípade, nakopnuté je to výborne,“ pokračoval Laco, ktorý sa tešil, že na slávnostnom večeri boli prítomní, okrem jedného klubu, všetci zástupcovia.

SkryťVypnúť reklamu

„Za spoluprácu chcem poďakovať MY Hornonitrianskym novinám a všetkým partnerom či sponzorom. Verím, že to bude krásna tradícia,“ dodal šéf zväzu.

Fantastický Michal Jantoška

Divákov bavil skvelými hláškami výborný futbalový brankár a ešte lepší moderátor Michal Jantoška. O krásnu kultúrnu vložku sa zas postarali Anna Bartova a Peter Kurhajec. Živý prenos z akcie mohli diváci sledovať na našej facebookovej stránke.

Prečítajte si tiež: Rozhodca musí byť psychicky odolný diplomat, tvrdí najstarší aktívny arbiter Čítajte 

„Futbal je bezpochyby najrozšírenejším športom na svete a aj v našom okrese sa mu venuje najviac športovcov, či už v mládežníckom alebo seniorskom veku. Hrá sa vo všetkých štyroch mestách Prievidzského okresu a vo väčšine dedín. Futbal si preto zaslúži osobitnú pozornosť, ku ktorej už druhý rok patrí aj okresná anketa Jedenástka roka 2018. Poďakovanie patrí MY Hornonitrianskym novinám, OblFZ Prievidza a ďalším partnerom, vďaka ktorým mohli byť ocenení najlepší hráči v troch súťažiach nášho regiónu,“ uviedol Branislav Bucák, predseda Komisie športu mládeže a voľnočasových aktivít mesta Prievidza.

SkryťVypnúť reklamu

„Oceneným ešte raz gratulujem. Práve najlepší futbalisti bývajú lákadlom pre divákov, ale aj motiváciou mladých futbalistov vo svojich kluboch. Preto verím, že svojim fanúšikom budú ešte dlho prinášať radosť atraktívnou hrou na zelených trávnikoch,“ dodal Bucák.

Výnimoční a top hráč

Prečítajte si tiež: Čierny kôň piatej ligy? Dolné Vestenice si v nováčikovskej sezóne vedú nad očakávania Čítajte 

Okrem najlepších futbalistov Majstrovstiev oblasti, prvej a druhej triedy sa organizátori rozhodli oceniť aj ďalších troch výnimočných ľudí.

Cenu za Talent roka 2018 si prevzala Viktória Tkáčiková, ktorá si už v mladom veku vyskúšala ako chutí reprezentačný dres.

„Prvý štart bol ťažký, ale stojí za to bojovať,“ povedala so slzami v očiach.

Tiež bol vyhlásený aj najstarší rozhodca OblFZ Prievidza, ktorým je 76-ročný Blažej Majzlan.

„Futbal mám odmalička rád, pretože kedysi to bola na dedine naša jediná zábava. Nerád by som ohraničoval rokmi, koľko budem ešte pískať, pretože v mojom veku je to tak, že dnes tu si a zajtra to nemusí byť pravda, no verím, že to ešte potiahnem,“ povedal vo svojom príhovore Majzlan.

Cena od Dávida Hancka

Prečítajte si tiež: Kanonier Handlovej strelil hetrik za necelé tri minúty Čítajte 

Prekvapením večera bolo vyhlásenie najlepšieho hráča OblFZ Prievidza. Stal sa ním Handlovčan Andrej Turančík, ktorý zaznamenal najrýchlejší hetrik v histórii Slovenska za rekordné 2 minúty a 35 sekúnd. Turančík získal dres futbalistu talianskej Fiorentiny Dávida Hancka, ktorý mu osobne odovzdal jeho otec – Ján Hancko.

„Dostať sa do Jedenástky roka a zároveň sa stať najlepším futbalistom Oblastného futbalového zväzu Prievidza je česť. Tiež to je však aj odmena za tvrdú prácu na ihrisku. Určite to pre mňa bude motivácia do budúcna, aby som prípadne mohol zopakovať ocenenie aj v budúcom roku,“ uzavrel najlepší hráč Andrej Turančík.

Najlepší hráč OblFZ Prievidza

ANDREJ TURANČÍK – MFK Handlová

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Brankár:

Peter Perniš (Podhradie)

V posledných sezónach patrí k oporám mužstva Podhradia. Spolu s Jaroslavom Grambličkom utvorili na túto súťaž silnú brankársku dvojicu. Za svoje najväčšie úspechy považuje pôsobenie v Podbrezovej, kde odchytal tri sezóny. Taktiež sa zúčastnil na medzinárodnom turnaji v Poľsku, kde nastúpil za výber Slovenska a dokonca bol ocenený za najlepšieho brankára. Peter sa v kabíne prezentuje ako hlavný zabávač, ktorý aj tú najťažšiu situáciu dokáže vyriešiť s chladnou hlavou a úsmevom na perách.

Obrana:

Lukáš Balucha (Rud. Lehota)

Technický a obetavý futbalista, ktorý hrá za Rudniansku Lehotu srdcom. Tento solídny chalan miluje okrem futbalu hory, veď je veľkým poľovníkom a lesným hospodárom.

Norbert Mendel (Podhradie)

Má 36 rokov. Už niekoľko sezón patrí k oporám mužstva Podhradia. Na ihrisku na poste stredného obrancu pôsobí rozvážnym dojmom a súperi ho poznajú ako nekompromisného obrancu, ktorý si plní svoje povinnosti svedomito. V šatni vystupuje skôr pokojným dojmom, ale keď niečo povie, spoluhráči ho plne rešpektujú. V súkromnom živote pracuje ako štátny zamestnanec – policajt.

Michal Masarovič (Nedanovce)

Stredný obranca, ktorý hrá s veľkým prehľadom. V hlavičkových súbojoch je prakticky neporaziteľný. Po štandardných situáciách a rohoch dáva aj góly. Tiež je to človek, ktorý maximálne utužuje kolektív.

Záloha:

Dalibor Raffay (Dežerice)

Jedná sa o skúseného hráča, ktorý je dlhodobo jedným z pilierov klubu. V zápasoch podáva stabilne výborné výkony, je to bojovník na pohľadanie, príkladný v tréningovom procese i súkromnom živote. Je obľúbený v kolektíve - férový, burcujúci, pracovitý, presný, vždy ochotný pomôcť a svojim príkladom ukázať cestu k úspechu aj iným. Tréneri, spoluhráči, fanúšikovia aj vedenie sa vždy na neho môžu spoľahnúť, pretože ich ľudsky ani výkonmi na ihrisku nikdy nesklamal. Vždy ide príkladom a hrá fair-play.

Matej Sluka (Kamenec pod Vtáčnikom)

Bývalý hráč AS Trenčín, ktorý momentálne pracuje v Bratislave. Je to spoľahlivý kapitán, na ihrisku vždy vydá zo seba maximum. Žiadny súboj pre neho nie je zbytočný a žiadna lopta nie je stratená. Je to perfektný chalan, ktorý je v kolektíve veľmi obľúbený. Priateľku si zatiaľ hľadá.

Jozef Galus (Skačany)

Jozef je pravý bojovník. S kondičkou nemá problém, naopak, patrí medzi najbehavejších hráčov Skačian. Je tichším typom človeka a veľmi slušný. Má podnikavého ducha a motivuje druhých ľudí k lepším výsledkom.

Miroslav Marko (Chynorany)

Technický futbalista, ktorý má skúsenosti z vyšších súťaži. Má výborné periférne videnie. Tiež má skvelú kopaciu techniku a veľký prehľad v hre. Je to určite jeden z najlepších hráčov v súťaži. V kolektíve je obľúbený.

Útok:

Andrej Turančík (Handlová)

Rýchlonohý futbalista, ktorý si vyskúšal vyššiu súťaž v Prievidzi, kde si dokonca zahral aj proti Fortunaligistom. Srdce ho však vždy ťahalo do rodnej Handlovej, kde ukazuje svoje kvality a inštinkt zakončovateľa. Potvrdil to aj v zápase proti Nitrianskemu Pravnu, v ktorom, a teraz dobre počúvajte, strelil hetrik za neuveriteľné 2 minúty a 35 sekúnd. Podľa oficiálnych slovenských štatistík ide o najrýchlejší hetrik v histórii našich súťaží.

Marián Petráš (Nitr. Sučany)

Pri tomto chlapovi niet čo povedať. Marián je doslova superkanonier, ktorý sa najlepším strelcom stal v minulej sezóne a tabuľku vedie aj teraz. Na jeseň zaznamenal cez 20 gólov a práve preto sa opäť po roku zaslúžene nachádza v ideálnej zostave Majstrovstiev oblasti.

Pavel Kolodzej (Sebedražie)

Dobrý kamarát a spoluhráč. Stal sa z neho aj celkom dobrý útočník, treba ho však ešte po večeroch učiť premieňať samostatné nájazdy. Rád si pokričí po spoluhráčoch, lebo doma musí byť ticho.

I. TRIEDA

Brankár:

Erik Kančev (Kľačno)

Mladý, snaživý chalan, ktorý má rád silné motorky a futbal. Má veľmi stabilné výkony a stále na sebe pracuje. Je verný iba jednému klubu. Veľmi ho trápi každý pokazený zápas. Už v mladom veku bol v Kľačne jasná jednotka a je ňou aj dodnes, pretože jeho zákroky niekedy súperov doslova zdrvia.

Obrana:

Michal Jarolín (Bojnice)

Patrí medzi fyzických futbalistov. V kolektíve je obľúbený, pretože si všetci z neho uťahujú. Nedávno svoje skúsenosti začal vštepovať aj mladým futbalistom Bojníc. Prácu trénera si po prvých mesiacoch pochvaľuje. Uvidíme, či mu to aj vydrží.

Michal Krško (Chren.-Brusno)

Odchovanec Malej Čausy, ktorý v minulosti hrával aj za B tím Prievidze. So svojimi skúsenosťami, ktoré využíva v prospech kolektívu, je vodcovský typ, ktorý je vzorom pre mladých v zápase i na tréningu.

Tomáš Drexler (Pravenec)

Spoľahlivý futbalista, ktorý je výborným hlavičkárom. Nomináciu do Jedenástky roka si však zaslúži hlavne za celkový prístup k futbalu, pretože je cieľavedomý a zodpovedný. Do každého zápasu ide na 100 percent. Možno aj na viac.

Záloha:

Roman Dušička (Nováky)

Pracovitý hráč, ktorý nešetrí krokmi. V Novákoch ho prezývajú Pitbull. Na ihrisku vyhľadáva osobné súboje a je pracovitý ako včelička. V osobnom živote je to pokorný chalan, ktorý je šťastne zadaný. Všetci v Novákoch sa tešia, že prišiel do tohto klubu, pretože vo Valaskej Belej bol podľa nováckych funkcionárov zakopaný. Práve v Novákoch dostal opäť chuť do futbalu, veď hrá o špicu tabuľky.

Michal Filkorn (Malinová)

Do ideálnej zostavy sa dostal aj minule, no právom do nej patrí aj tento rok. Michal je veľmi kvalitným futbalistom, poctivo však na sebe pracuje aj v tréningovom procese. Vždy je usmiaty a v dobrej nálade. Okrem futbalu rád hrá tenis, pinpong či hokej. Ide mu to aj na bicykli.

Norbert Rusnok (Poruba)

Pracovitý typ futbalistu. Je to víťazný typ, ktorý má schopnosti potiahnuť celé mužstvo. Nie je to žiadny lajdák, pretože na tréningy chodí pravidelne. Pokyny trénera plní azda na sto percent a dá sa na neho vo všetkom spoľahnúť.

Patrik Vážan (Ned.-Brezany)

Pochádza z futbalovej rodiny, jeho otec a starý otec boli vynikajúci futbalisti, ktorí boli oddaní Nedožerom-Brezanom. Otec Branislav si zahral aj za ligový dorast v Prievidzi. Patrik odmalička hrá za Nedožery-Brezany, kde nastupuje od žiakov cez dorast až po mužov. Hrá aj za slovenskú reprezentáciu vo futsale sluchovo postihnutých. Je to hráč, ktorý nevynechá ani jeden tréning.

Útok:

Roman Martinák (Koš)

Skromný a bojovný hráč. Kedysi hrával za mládežnícke reprezentačné výbery, no neskôr mal dlhšiu odmlku. Svoje uplatnenie a domáce prostredie našiel v Koši, kde patrí do základnej zostavy a je dlhoročným ťahúňom tímu.

Denis Jarošinec (Bystričany)

Pri tomto mene netreba hľadať slová, prečo sa dostal do Jedenástky roka 2018. Stačí sa len pozrieť na jeho štatistiku. Na jar patril medzi najlepších kanonierov a pušný prach mu nezvlhol ani na jeseň. A teraz počúvajte. Za 12 duelov zaznamenal neuveriteľných 24 presných zásahov, čo je priemer presne dva góly na zápas. Kto iný by teda mal byť v ideálnej zostave roka, keď nie Denis Jarošinec.

Martin Hudec (Oslany)

Martin je tradičným kanonierom Oslian, za ktoré strelil dovedna 87 gólov. Vyniká najmä hrou hlavou, k čomu mu pomáha jeho výška. Okrem toho, že je výborným futbalistom, v dedinke Oslany je tiež najlepším stolným tenistom, čo potvrdil víťazstvom na viacerých turnajoch. Miestni ho poznajú ako cieľavedomého a slušného človeka, ktorý nefajčí a alkohol pije len veľmi výnimočne.

II. TRIEDA

Brankár:

Juraj Majo (Tužina)

Okrem dvoch zápasov odchytal na jeseň všetky majstrovské zápasy. Inkasoval v nich len desať gólov, a tak sa právom dostal medzi najlepších futbalistov druhej triedy. Tužina inkasovala v jesennej časti zo všetkých tímov najmenej gólov. Bolo ich len jedenásť. Škoda posledného stretnutia, v ktorom Majo lovil loptu zo svojej siete až štyrikrát.

Obrana:

Martin Belák (Ráztočno)

Starý ostrieľaný harcovník, ktorý hrával na Slovensku iba v Ráztočne. Počas práce v Nemecku 14 rokov kopal miestnu okresnú súťaž aj tam. Po návrate je opäť verný rodnej obci. Martin je dobrákom od kosti, okrem futbalu mu ide aj hokej.

Patrik Bruška (Nitrica)

Mladý, iba 21-ročný futbalista je lídrom Nitrice. Vždy je dobre naladený a usmiaty, v nejednom zápase pomohol Nitrici k úspechu. Mimo futbalu rád rybárči, kde zrejme naberá pokoj a rozvahu. Všetci v klube veria, že im aj naďalej bude robiť radosť a svojimi gólmi a nahrávkami ich potiahne na vyššie miesta v tabuľke.

Marek Tínes (Malá Čausa)

Na svoju výšku je veľmi dobrým futbalistom. Podľa spoluhráčov z kabíny, na ihrisku a v šatni je obľúbený. Medzi jeho záľuby patrí okrem futbalu rodina.

Záloha:

Martin Kozárik (Ráztočno)

Vyrastal v Ráztočne, no potom hrával vo viacerých iných kluboch. Hlavne zamladi mal potenciál hrať vyššie súťaže. V Ráztočne je tvorcom hry, akýmsi rozumom mužstva. Do Jedenástky roka sa dostal zaslúžene, pretože má veľkú kvalitu a aj vďaka nemu je Ráztočno na popredných pozíciách.

Milan Kluvanec (Temeš)

Nekompromisný až nepríjemný v obrannej ale aj v útočnej činnosti, využívajúc svoju výšku v hlavičkových súbojoch. Je to príkladný hráč a bojovník.

Jozef Valuška (Diviaky nad Nitr.)

Jozef je veľmi šikovný futbalista, ktorý to skúšal na viacerých postoch. Najviac mu ale vyhovuje pozícia pravého záložníka, kde z neho klub ťaží najviac po jeho únikoch. Akurát treba dotrénovať finálnu fáza s centrom a únikom do pokutového územia.

Kristián Šimo (Veľké Lehôtka)

Dlhoročný kapitán Veľkej Lehôtky, ktorý je súčasťou tímu od jeho obnovenia v roku 2009. Za ten čas sa stal suverénne najlepším strelcom klubu. Za celých 10 rokov nedostal ani jednu žltú či červenú kartu, je to akýsi gentleman na ihrisku. Navyše, je to športovec telom aj dušou. Je bývalým dlhoročným hokejistom Prievidze, teraz trénerom detí v miestnom klube. Je tiež inštruktorom lyžovania a dokonca má v tejto oblasti aj exotický zážitok, keď trénoval lyžiarov JAR. Ešte stále hrá aktívne hokej, aj keď iba turnajovo jedenkrát do roka v drese bulharskej Sofie. Je hrdým otcom malej dcérky. Kristián je super chalanom do kolektívu a nepokazí žiadnu zábavu.

Útok:

Kristián Juríček (Liešťany)

Druhý najlepší kanonier súťaže, len 22-ročný futbalista, strelil v jesennej časti 11 presných zásahov. Kristián patrí medzi opory svojho mužstva a o jeho nominácii do Jedenástky roka 2018 nemožno pochybovať.

Pavel Rajčan (Temeš)

Hráč s výbornou priestorovou orientáciou, dôrazný v súbojoch a silný v držaní lopty. Je to futbalista s dobrou kopacou technikou a výbornou streľbou ľavou nohou.

Michal Kolárik (Ješ. Ves/Banky)

Niečo takéto sa len tak nevidí. Tím z Ješkovej Vsi/Banky síce skončil po jeseni na poslednom mieste tabuľky, no napriek tomu má priebežne najlepšieho strelca. Je ním Michal Kolárik, ktorý sa v prvej polovici sezóny blysol dvanástimi gólmi.

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu aj mužom. Dokážu zlepšiť erekciu
 2. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 5. Dvanásť rokov v Amazone a práca ma stále baví
 6. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 7. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 8. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 1. Unilabs Slovensko otvára v Boroch najmodernejšie laboratórium
 2. Istota nízkeho úroku. Krásne bývanie s hypotékou za 1,49 %
 3. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 4. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 5. Životné poistenie v čase inflácie. Aká je jeho ideálna výška?
 6. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 7. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 8. Novelizácia druhého piliera: doplatia chudobní na bohatých?
 1. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 21 983
 2. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte 20 790
 3. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 9 892
 4. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 7 863
 5. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 736
 6. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 5 227
 7. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 3 439
 8. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov 2 559

Blogy SME

 1. Alexander Hričko: Na Slovensku sa vytratil zdravý gazdovský rozum
 2. Marián Kozák: Plavecké olympiády v Detskom klube v rokoch 1997 - 1999
 3. Helena Smihulova Laucikova: Predjarie pod Barancom
 4. Ján Valchár: O rozkazoch sa nediskutuje, rozkazy sa plnia! (tri mesiace, ani o sekundu viac!)
 5. Anna Miľanová: Som za odluku cirkví od štátu!
 6. Ján Škerko: My sme Ukrajinu už porazili. A teraz nám ju predajte. Double bind
 7. Věra Tepličková: Plán B alebo A ja ťa nechcem a ja ťa nemilujem a ja ťa nemám rád...
 8. Vladimír Krátky: Minister Budaj,
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 26 309
 2. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 19 826
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 897
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 7 815
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 236
 6. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 712
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 3 843
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 840
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Medveď hnedý.

Muža odviezli do nemocnice.


5 h

Hádzanári Bojníc stoja pred rozhodujúcim zápasom. Momentálne najúspešnejší celok v halových športoch v prievidzskom regióne hostí v sobotu v treťom štvrťfinále Hlohovec.


6 h
Na otázky odpovedá ekonóm Ing. Boris Vanek. 
Jeho komentáre k ekonomickým a sociálnym témam nájdete
 aj na Facebooku Boris Vanek – spoločne proti krivde

Prinášame Vám novú rubriku Energetická poradňa.


Boris Vanek 6 h
Bojnický zámok.

Bojnický zámok bude od apríla otvorený pre verejnosť dlhšie. Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice predĺži otváracie dni aj hodiny.


TASR 7 h

Blogy SME

 1. Alexander Hričko: Na Slovensku sa vytratil zdravý gazdovský rozum
 2. Marián Kozák: Plavecké olympiády v Detskom klube v rokoch 1997 - 1999
 3. Helena Smihulova Laucikova: Predjarie pod Barancom
 4. Ján Valchár: O rozkazoch sa nediskutuje, rozkazy sa plnia! (tri mesiace, ani o sekundu viac!)
 5. Anna Miľanová: Som za odluku cirkví od štátu!
 6. Ján Škerko: My sme Ukrajinu už porazili. A teraz nám ju predajte. Double bind
 7. Věra Tepličková: Plán B alebo A ja ťa nechcem a ja ťa nemilujem a ja ťa nemám rád...
 8. Vladimír Krátky: Minister Budaj,
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 26 309
 2. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 19 826
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 897
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 7 815
 5. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 236
 6. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 712
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 3 843
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 840
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 4. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu