Ako ste sa ku kulturistike dostali a od koľkých rokov sa tomuto športu venujete?
– K cvičeniu som mal vzťah už od šiestich rokov. Najskôr som začal s karate, ktoré mi dalo určité základy cvičenia s vlastnou váhou. Aj keď som pri karate dlho nevydržal, dalo mi to základy pre tento šport. Činky, s ktorými som začínal doma, vyrábal ešte môj otec. Od pätnástich som začal chodiť do fitka a už pod vedením trénera som to začal brať vážne. V šestnástich som bol už dorastenecký majster

Slovenska v kulturistike. Súťaženiu som sa venoval až do vysokej školy a potom opäť po päťročnej prestávke. Najväčším úspechom bolo pre mňa tretie miesto z majstrovstiev Európy v naturálnej kulturistike. Študoval som na FTVŠ dvojročné trénerské štúdium a na SPU ekonomiku podniku. Tieto vedomosti využívam dodnes či už pri práci s klientmi alebo pri vedení vlastného fitka.
Čo je v týchto odvetviach najpodstatnejšie?
– Je zásadný rozdiel v tom, kto trénuje. Aj moje fitko navštevujú ľudia, ktorí sa tomu venujú na súťažnej úrovni, ale chodia aj takí, ktorí to berú ako zdravý životný štýl alebo sa chcú aj vo vyššom veku pohybovať. Veľa návštevníkov je aj takých, pre ktorých je fitko doplnok k inému športovému odvetviu. Z mojich osobných skúseností viem, že priemerná dlhodobo udržateľná výkonnosť pri zachovaní dobrého zdravia sú dôležitejšie ako krátkodobé maximálne výkony.

Keďže máte sám v Prievidzi posilňovňu, určite do nej chodí viac typov ľudí. Laici si možno myslia, že posilňovne sú len o naberaní svalov a nadrozmerných postavách. Aké typy ľudí sledujete vo fitnescentre vy, respektíve o čo týmto ľuďom ide?
– Vo svojom fitku sa snažím nájsť kompromis medzi výkonnostným cvičením a udržaním zdravého životného štýlu, pretože snažiť sa len o veľké výkony často vedie k poškodeniu zdravia. Venujem sa hlavne chudnutiu a formovaniu postavy mojich klientov.
Aké plány máte do budúcnosti?
– Neustále sa zlepšovať a poskytovať kvalitné služby. A samozrejme naďalej pomáhať a motivovať ľudí pri dosahovaní ich cieľov.