Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Minuloročné NAJ. Čo vás najviac zajímalo v roku 2018?

Uplynulý rok bol opäť bohatý na rôzne udalosti. Všetko podstatné sme mapovali a priebežne vás informovali o najdôležitejších a najzaujímavejších aktualitách. Pozrite si prehľad toho NAJ.

Vyhliadková veža v Bojniciach ponúka krásny pohľad na hornú Nitru. Vyhliadková veža v Bojniciach ponúka krásny pohľad na hornú Nitru. (Zdroj: Igor Roško)

HORNÁ NITRA. Rok 2018 viaceré média označili za rok protestov. Nedá sa s nimi nesúhlasiť, pretože prievidzské protesty zaujali aj ľudí v našom regióne.

Okrem nich sa na hornej Nitre stalo mnoho šťastných, veselých, smutných ba i tragických udalostí. Všetky dôležité informácie z rôznych oblastí sme sa vám snažili sprostredkovať.

Spomeňte si spolu s nami na tie NAJ okamihy uplynulého roku, ktoré sme zoradili chronologicky podľa kalendárnych mesiacov.

JANUÁR

Prečítajte si tiež: V autobuse SAD Trenčín nahlásili bombu, polícia nič nenašla

Pomsta alebo žart? Priateľke uviedol,že v autobuse je bomba

Nový rok sa začal bombovo. A to doslova. V januári naplašila Handlovčanov správa o autobuse, ktorý do centra mesta údajne priniesol bombu. Do autobusu, kde bolo viac ako 20 cestujúcich, mal ešte vo Zvolene nastúpiť mladý pár, mladík mal následne vystúpiť a poslať svojej priateľke sms správu, že je v autobuse bomba. Tá to nahlásila na políciu.

Keď autobus prichádzal k stanici v Handlovej, tá už bola opáskovaná a čakali na nich policajti. Tí nechali zastaviť autobus pred páskou a nechali vystúpiť cestujúcich, ktorých odviedli do neďalekej herne. Nahlásenú bombu v autobuse v Handlovej nenašli. Pyrotechnická prehliadka sa skončila s negatívnym výsledkom.

Prečítajte si tiež: Hlavný ťah na Prievidzu bol ráno ochromený. Policajti vyčíslili predbežné škody

Hrozivo vyzerajúca nehoda paralyzovala dopravu v Handlovej

K najčítanejším správam v januári patrila aj informácia o hrozivo vyzerajúcej dopravnej nehode v okrajovej časti Handlovej.
Pri nej sa čelne zrazili dve autá. Jeden z vodičov vplyvom únavy na organizmus prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oprotijazdiacim osobným motorovým vozidlom. Napriek tomu, že dopravná nehoda na prvý pohľad vyzerala hrozivo, traja jej účastníci sa zranili ľahko. Zasahujúci záchranári ich previezli na ošetrenie do nemocnice. Alkohol pri dopravnej nehode u vodičov zistený nebol.

Úsek, na ktorom sa dopravná nehoda stala, bol len ťažko prejazdný. Policajti púšťali osobné autá v úzkom jazdnom pruhu. V dôsledku toho sa komplikovala doprava nielen na hlavnom ťahu z Handlovej do Prievidze, ale aj v centre baníckeho mesta.

Prečítajte si tiež: Marek Viedenský na olympiádu nepôjde: Som sklamaný, myslím, že som mal čo ponúknuť

Marek Viedenský na olympiádu nepôjde

Reprezentačný tréner Craig Ramsey svojou nomináciou hráčov na MS v hokeji 2018 mnohých hokejových fanúšikov šokoval. Nefiguroval v nej ani jeden hráč Slovana Bratislava, z KHL Slovensko reprezentoval len jeden hokejista. Po zverejnení mien neskrýval sklamanie Handlovčan Marek Viedenský, ktorému sa v individuálnych štatistikách v sezóne darilo.

„Samozrejme, že som zostal sklamaný, veď som sa tam nedostal. Čo už, život je taký. Mrzí ma, že ma tréner Ramsey nevidel pod sebou hrať. Myslel som, že mám veľkú šancu dostať sa na ZOH, keďže sa mi v druhej najkvalitnejšej lige darilo. Aj plus-mínus body som mal okolo nuly napriek tomu, že sme veľa zápasov prehrali. Myslím, že som mal reprezentačnému tímu čo ponúknuť,“ povedal Viedenský.

FEBRUÁR

Prečítajte si tiež: Fraška, akú si slovenský basketbal nepamätá. Slávne derby dostalo tvrdú ranu

Fraška, akú si slovenský basketbal nepamätá

Tragikomédia, hanba, dehonestácia derby. To sú slová, ktoré sa najčastejšie skloňovali so 121. hornonitrianskym derby medzi Prievidzou a Handlovou. Súboje dvoch tradičných basketbalových rivalov bývajú zvyčajne ozdobou našej najvyššej súťaže. Tentokrát však slávne derby dostalo tvrdú ranu, pretože diváci v Prievidzi sledovali za štyri eurá len totálne jasnú záležitosť domácich, ktorí vyhrali rekordne 146:30.

Hosťujúcu Handlovú trápili zranenia a choroby. Na súpiske Handlovej podľa vedenia klubu absentovali Tresač, Štefek, Mátych, Djordjevič, Stanojevič, Zejak a najväčšia opora Tyus. Choroba skolila vraj aj trénera Dušana Kasuma. Klub z baníckeho mesta sa preto rozhodol pre netradičný krok a do zápasu postavil juniorov. Domáca Prievidza hráčov s minimálnymi skúsenosťami nešetrila a nadelila im spomínaný debakel. Napríklad len tretia štvrtina sa skončila rekordným skóre 44:2.

Prečítajte si tiež: Nestlé presunulo výrobu z Rakúska na Slovensko

Nestlé presunulo výrobu z Rakúska na Slovensko

Závod Carpathia v Prievidzi rozšíril výrobu o tri linky, ktoré poskytli prácu 25 zamestnancom. Produkcia presťahovaných liniek je určená pre západné trhy.
Tri výrobné linky priviezli z rakúskeho závodu Nestlé a ďalšie dve ešte plánovali presunúť. Podľa hovorcu Róberta Kičinu nová výroba posilnila pozíciu spoločnosti na trhoch západnej Európy, ktoré do nedávnej minulosti zásoboval závod v Rakúsku.

Prečítajte si tiež: V okolí Bojníc sa pohybuje medveď

V okolí Bojníc sa pohybuje medveď

Poľovníci zaznamenali koncom februára v katastri Bojníc zvýšený výskyt medveďa hnedého. Mesto na to upozornilo na svojej internetovej stránke.

„Ide o medvedicu s dvoma mladými a štvorročného medveďa,“ uviedol Jozef Hatvanyi z Poľovníckeho združenia Bojnice.

Medvede sa pohybovali najmä nad chatovou oblasťou, v lokalitách Rovne, Vendelín a nad Bohátkou. Podľa slov Hatvanyiho majú nepravidelný spánok, ktorý je ovplyvnený teplejším počasím, preto aj poľovníci zaznamenali ich pohyb.
Samospráva kúpeľného mesta v tejto súvislosti žiadala obyvateľov, aby v uvedených lokalitách zvýšili opatrnosť, respektíve sa tam vôbec nepohybovali.

MAREC

Prečítajte si tiež: Za slušné Slovensko sa postavili aj ľudia v Prievidzi (+FOTO)

Pamiatku Jána a jeho priateľky si uctili aj v Prievidzi

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej otriasla celým slovenskom. Táto tragická udalosť spustila vlnu udalostí. Prievidžania si začiatkom marca uctili pamiatku zosnulých mladých ľudí. „Spomienku sme sa rozhodli zorganizovať z úcty k Jánovi Kuciakovi. Povedali sme si, že nemôžeme všetko centralizovať v Bratislave. My sme zvyknutí, že v Prievidzi chodí na takéto udalosti tridsať ľudí. Ten dav, čo som tu dnes videla, ma veľmi príjemne šokoval,“ povedala jedna z organizátorov pietnej spomienky Veronika Ľahká.

V ďalších týždňoch sa na prievidzskom námestí schádzali ľudia na protestoch Za slušné Slovensko. Organizátormi prievidzských zhromaždení boli Občianske združenie Ars Preuge a Občianske združenie Berkat. Organizátori na internete aj počas podujatí vyzývali ľudí, aby protestovali bez výtržnosti.

„Šírenie konšpiračných teórií nás prinútilo, aby sme si dávali väčší pozor na to, aby zhromaždenie bolo pokojné. Naším cieľom nie je burcovať ľud k násilnostiam. Chceme pokojne povedať, že žiadame slušnejšie Slovensko,“ uviedli organizátori.
Počas protestov sa premietali videá, znela reprodukovaný hudba, živá hudba a na pódiu sa vystriedali viacerí rečníci. Posledné podujatia boli obohatené aj o diskusiu s protestujúcimi.

Prečítajte si tiež: K vražde novinára sa mal priznať Prievidžan. Lákal ho milión

K vražde novinára sa mal priznať Prievidžan

Koncom mesiaca sa k vražde novinára mal priznať Prievidžan. Odmena, ktorú za vypátranie vraha investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej vyhlásil bývalý premiér Robert Fico, paradoxne, komplikovala vyšetrovanie. K skutku sa prihlasovali ľudia, ktorých lákali peniaze. Podľa informácii týždenníka Plus sedem dní tak mal urobiť aj muž z Prievidze.

Ešte tretieho marca večer zavolal na políciu, predstavil sa a priznal sa k vražde. Pracovníkovi operačného strediska sa podnet zdal podozrivý, no na adresu volajúceho vyslal hliadku. „Pán bol úplne opitý. Nielen pod vplyvom alkoholu, ale asi aj nejakých rodinných problémov sa rozhodol situáciu riešiť týmto zvláštnym spôsobom,“ tvrdil policajný zdroj týždenníka.

„Takáto ponuka vždy pritiahne pozornosť ľudí, ktorí si myslia, že by mohli ľahko prísť k peniazom. Majú pocit, že im ich polícia alebo vláda dá,“ vyjadril sa pre myhornanitra.sme.sk Andor Šándor, súkromný poradca v oblasti bezpečnosti.

Prečítajte si tiež: Hrozivo vyzerajúca nehoda: Zraneného vodiča našli až po niekoľkých hodinách v mraze (+FOTO)

Zraneného vodiča našli až po niekoľkých hodinách v mraze

V marci sa v Novej Lehote, mestskej časti Handlovej, stala hrozivo vyzerajúca nehoda. Dvadsaťsedemročnému Petrovi vbehla okolo polnoci do cesty lesná zver. „Vodič v snahe vyhnúť sa zrážke so zverou strhol riadenie doprava. Zišiel mimo cesty až ku kovovým zvodidlám, viackrát sa s vozidlom prevrátil a skončil v lese pod cestou prevrátený na streche,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zberu v Trenčíne Elena Antalová.
Mladého vodiča našiel až na druhý deň ráno Ján Albert z Ráztočna. Ten prechádzal okolo miesta nehody a všimol si v lese prevrátené auto.
„Vďaka všímavosti Jána má mladý Handlovčan šancu sa zo svojich zranení vyliečiť. Prežiť mrazivú noc, vážne zranený, zakliesnený, bez pomoci a ešte k tomu ležiac dole hlavou sa takmer rovná zázraku,“ uzavrela Antalová.

APRÍL

Prečítajte si tiež: Ďalšia riskantná jazda na hornej Nitre. Mohlo to skončiť katastrofou (+VIDEO)

Ďalšia riskantná jazda na hornej Nitre

V minulom roku vás zaujali aj videá z našich ciest, ktoré zachytili vodičov – hazardérov.

Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom sociálnej siete čoraz častejšie zverejňuje videá zachytavajúce nebezpečné situácie na cestách. Takou bola aj jedna z nahrávok z roku 2019.

Autor videa smerujúci zo Žiaru nad Hronom do Handlovej chcel dole kopcom predbehnúť biele auto značky Škoda a kamión. Počas prebiehania si to rozmyslel aj vodič Škody a tiež začal prebiehať. Ohrozil tak autora videa, ktorý musel prudko spomaliť.

Prečítajte si tiež: Na hornej Nitre poriadne hrmelo. Motorkári otvárali sezónu (+FOTO)

Na hornej Nitre poriadne hrmelo. Motorkári otvárali sezónu

Motorkári spoločnou jazdou otvorili novú sezónu. Podujatie zorganizovali motorkárske kluby pôsobiace na hornej Nitre, Terathels CTC Prievidza a Rockers CCC Handlová.

Viac ako tisícka priaznivcov silných strojov sa stretla o desiatej hodine na námestí v Bojniciach. O dve hodiny neskôr sa vydali na spoločnú jazdu do Handlovej.
Tam sa uskutočnila súťaž o najstaršiu motorku, najsilnejšiu motorku, najvzdialenejšieho motorkára, najvzdialenejšiu motorkárku a najstaršieho motorkára. Tým sa stal sedemdesiatšesťročný Augustín Madaj z Handlovej, ktorý na dvoch kolesách jazdí od pätnástich rokov. Zo zrazu motorkárov v Handlovej sme vám priniesli aj parádne fotky.

MÁJ

Prečítajte si tiež: Hladiny tokov stúpajú. V okrese Prievidza hrozí prívalová povodeň

V okrese Prievidza hrozí prívalová povodeň

V máji nás potrápilo počasie. Jeden z dní bol mimoriadne daždivý. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal dokonca výstrahu tretieho stupňa. V okrese hlásia meteorológovia aktuálne búrku. Prívalová povodeň podľa meteorológov hrozila pre očakávané prívalové zrážky pri búrkach.

Prečítajte si tiež: Kuriózny nález na polícii nikto nehľadá

Kuriózny nález na polícii nikto nehľadá

Mestská polícia v Prievidzi našla a odovzdala už mnoho kuriozít. Nález spred niekoľkých mesiacov však stále patrí medzi unikát. Ide o dve protézy dolnej končatiny. Našli ich na autobusovej zastávke. Sú to protézy na rovnakú končatinu, ale rozličných typov. Policajti si myslia, že ich nikto nestratil. Protézy už niekoľkokrát medializovali a uviedli ich v stratách a nálezoch. Ak by niekomu chýbali, pravdepodobne by sa k nim prihlásil.

JÚN

Prečítajte si tiež: Viaceré obce a mestá upozorňujú na zvýšený výskyt medveďov

Viaceré obce a mestá upozorňujú na zvýšený výskyt medveďov

Niekoľko miest a obcí na hornej Nitre v uplynulých dňoch upozornilo, že v ich okolí sa v zvýšenej miere pohybujú medvede hnedé. Urobili tak na základe informácií od poľovníkov. Tí medveďa zaznamenali len niekoľko desiatok metrov od obývaných častí.

„Len v časti Háje monitorujeme od desať do štrnásť medveďov. Zachytili sme ich na fotopascách a nafotil ich aj fotograf,“ informoval Ľudovít Galovič, predseda Poľovníckeho spolku Breza. Poľovný revír háje tvoria poľovné pozemky v katastroch mesta Prievidza a obcí Malá Čausa a Nedožery – Brezany. Tieto obce na medvede upozornili aj na svojich internetových stránkach. V okolí kúpeľného mesta sa dlhodobo vyskytuje jedna medvedia rodina, medvedica s dvomi mladými a pestúnom. Poľovníci ich evidujú už od začiatku roka. Vtedy išlo o lokality nad chatovou oblasťou, Rovne, Vendelín a nad Bohátkou.

„Najnovšie ju videli už aj v Šľachtiteľskej. Opäť tu behá aj pestún. Pohybujú sa v lokalitách Bojnice, Kocurany, Šútovce,“ povedal Jozef Hatvanyi, predseda Poľovníckeho združenia Bojnice.

Prečítajte si tiež: Malinovčania odstraňujú spúšť po silnej prietrži (+FOTO)

Malinovčania odstraňujú spúšť po silnej prietrži

Malinovú zastihol v júni silný dážď, ktorý po sebe nechal spúšť v časti pri Háji. Poškodil desiatku domov. „Za dvadsať minút napadlo šesťdesiat milimetrov vody, čo je obrovské množstvo. Je tu mierny svah a ílovitá pôda. Z poľa tiekla voda a upchala priekopu, ktorá ide vedľa hlavnej cesty. Voda pretiekla na druhú stranu, kde sa zoskupila a zasiahla rodinné domy,“ opísala vtedajšia starostka Malinovej Mária Luprichová.

Prečítajte si tiež: V Prievidzi vypadlo dieťa z okna, rodičia boli pod vplyvom alkoholu

V Prievidzi vypadlo dieťa z okna

Na Ciglianskej ulici z otvoreného okna bytu na druhom poschodí vypadlo malé dieťa.

Chlapček, ktorý vypadol z výšky viac ako sedem metrov, má jeden rok aj sedem mesiacov.

„Maloletý po páde z výšky utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia najmenej 42 dní. Obaja rodičia maloletého chlapčeka boli v čase pádu dieťaťa pod vplyvom alkoholu,“ uviedla policajná hovorkyňa.

JÚL

Prečítajte si tiež: Vyhliadkovú vežu v Bojniciach navštívilo množstvo turistov. Sledujte tie krásne zábery (+FOTO)

Vyhliadkovú vežu v Bojniciach navštívilo množstvo turistov

Top témou minulého roka, ktorá zaujala celé Slovensko, bolo otvorenie vyhliadkovej veže v Bojniciach.

Nad kúpeľným mestom vyrástla nová turistická atrakcia. Kúpele Bojnice tu postavili tridsať metrov vysokú vyhliadkovú vežu. „V budúcnosti tu bude turistické centrum, tak, ako ním sú kúpele, ako ním je kúpalisko Čajka, zámok alebo zoologická záhrada,“ informoval riaditeľ Kúpeľov Bojnice Slavomír Eliaš.

Nová atrakcia privedie šesť stupňovým stúpaním ľudí do tridsaťmetrovej výšky. Veža je zostrojená z oceľovej konštrukcie a drevenej lávky. V prevádzke je aj preliezačka pre deti aj dospelých a tobogán, ktorý skráti cestu dolu. Aj k tomuto článku sme vám priniesli bohatú fotogalériu.

AUGUST

Prečítajte si tiež: Slovenský unikát: Vodiči nechcene porušujú zákon

Slovenský unikát

V lete vás zaujal aj článok o železničnom priecestí v Handlovej. Internetom sa šírila fotka, ktorá zachytávala auto za spustenými rampami, ktoré však bolo v dostatočnej vzdialenosti od koľajníc. Ide o zaujímavú situáciu. Tesne pred priecestím sa spája hlavná cesta I/9 s vedľajšou smerujúcou k firme, v ktorej pracuje množstvo ľudí. Práve toto spojenie ciest pred priecestím je kľúčom celého úrazu. „Toto sa stalo aj mne, išiel som od Gewisu, dával som prednosť autám na hlavnej a začali zvoniť rampy, musíš potiahnuť dopredu, lebo ti Gewis rampa capne po aute,“ napísal vysvetlenie na sociálnej sieti Henrich Holein.

Prečítajte si tiež: Svetový fenomén v Bojniciach. Turisti si môžu odniesť jedinečný suvenír

Svetový fenomén v Bojniciach

Fenomén, ktorý ovládol viacero krajín, prichádza aj do nášho regiónu. Dve bojnické turistické centrá začali s predajom eurobankoviek s nulovou hodnotou. Žiadaný suvenír má po novom Bojnický zámok aj Národná zoologická záhrada Bojnice.

SEPTEMBER

Prečítajte si tiež: Bojnická ZOO zmenila cenník. Koľko po novom zaplatíte za vstup?

Bojnická ZOO zmenila cenník

Na začiatku školského roka rezonovala téma zmeny cien vstupného v bojnickej zoo. Národná zoologická záhrada v Bojniciach zverejnila informáciu o tom, že s platnosťou od prvého septembra sa zmenil cenník vstupného. Tento krok spustil diskusiu zo strany obyvateľov hornej Nitry, ale aj iných návštevníkov. V súčasnosti dospelý návštevník za vstupenku zaplatí 7 eur, deti od 4 do 15 rokov a držitelia preukazu ZŤP zaplatia 3 eurá, dôchodcovia a študenti 3,50 eura a deti do štyroch rokov majú vstup zdarma.

Prečítajte si tiež: Orava, ani Liptov. Najlepšia bryndza je z hornej Nitry

Najlepšia bryndza je z hornej Nitry

Prekvapivé ocenenie získal lokálny výrobca mliečnych produktov Farma pod Vtáčnikom z hornej Nitry na minuloročnej výstave Agrokomplex v Nitre. Priniesol si odtiaľ diplom za najlepšiu bryndzu na Slovensku.

OKTÓBER

Prečítajte si tiež: Komunálne voľby 2018: Prinášame vám kompletný zoznam kandidátov na starostov, primátorov a poslancov v okrese Prievidza

Prinášame vám kompletný zoznam kandidátov

V októbri náš web valcoval kompletný zoznam kandidátov na post primátorov miest, starostov obcí a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev v uplynulých komunálnych voľbách. Po októbri zoznam znovu ožíval pár dní pred voľbami, ako i v čase volieb. Pripisujeme to tomu, že ľudia si chceli pozrieť, koho budú voliť.

Prečítajte si tiež: Prievidzský futbalový štadión prejde veľkou rekonštrukciou. Stáť bude viac ako milión

Prievidzský futbalový štadión prejde veľkou rekonštrukciou

Čítanou správou bola aj informácia o rekonštrukcii prievidzského futbalového štadiónu. Futbalový štadión Prievidze čaká veľká rekonštrukcia. Mesto do nej investuje viac ako 1,2 milióna eur. Ide tak o jednu z najväčších investícii do športovej infraštruktúry.

NOVEMBER

Prečítajte si tiež: Voľby v Prievidzi ovládla Katarína Macháčková: Pravda zvíťazila nad zlom, nenávisťou a antikampaňou (+FOTO)

Voľby v Prievidzi ovládla Katarína Macháčková

Uplynul november bol v znamení komunálnych volieb. Najčítanejšou správou bolo znovuzvolenie Kataríny Macháčkovej za primátorku Prievidze. „Veľmi sa teším. Z toho, že pravda a láska zvíťazili nad zlom, nenávisťou a hlavne antikampaňou, ktorá v Prievidzi bola,“ podelila sa o prvé dojmy zvolená primátorka Katarína Macháčková.

Druhou top správou bolo uznanie prehry Richarda Takáča.

Prečítajte si tiež: Richard Takáč uznal svoju prehru a pogratuloval Kataríne Macháčkovej

Do tretice išlo o veľkú zmenu v Handlovej. Do vedenia mesta sa po prvý raz dostala žena. Voľby vyhrala Silvia Grúberová.

Prečítajte si tiež: Zmena v Handlovej. Novou primátorkou je Silvia Grúberová

Na webe sme pripravili aj samostatný sumár najčítanejších článkov o komunálnych voľbách.

Prečítajte si tiež: VOĽBY 2018: Pozrite si najklikanejšie články z volieb. Čo všetko sme pre vás pripravili?

Prečítajte si tiež: Aktivisti Greenpeace vystúpili na ťažobnú vežu v Novákoch (fotogaléria)

Aktivisti Greenpeace vystúpili na ťažobnú vežu v Novákoch

Koniec novembra priniesol ďalšiu udalosť, ktorou sa náš región zviditeľnil.

Aktivisti z organizácie Greenpeace Slovensko protestovali proti ťažbe uhlia na hornej Nitre. S protestnými banermi vystúpili na ťažobnú vežu tamojšej bane. Na mieste zasahovali desiatky policajtov, hasičov a záchranárov.
Aktivisti po dohode so záchranármi vežu opustili.

DECEMBER

Prečítajte si tiež: Aktivistov Greenpeace budú stíhať väzobne

Aktivistov Greenpeace budú stíhať väzobne

Aktivistov, ktorí vyliezli na ťažobnú vežu v Novákoch, budú stíhať väzobne. Rozhodol o tom prievidzský okresný súd. Greenpeace to považuje za bezprecedentné. Toto rozhodnutie vyvolalo vlnu nevôle a vyjadrilo sa k nemu mnoho osobností.

Prečítajte si tiež: Uväznených aktivistov ľudia v Prievidzi podporili živou reťazou (fotogaléria)

Uväznených aktivistov ľudia v Prievidzi podporili živou reťazou

Pred Okresným súdom v Prievidzi sa prechádzala skupinka protestujúcich ľudí. Prišli podporiť aktivistov Greenpeace, o ktorých väzbe rozhodol práve prievidzský okresný súd. Protesty pre aktivistov sa uskutočnili aj v Bratislave a Košiaciach. Niekoľko dní potom na pokyn generálneho prokurátora aktivistov prepustili z väzby.

Prečítajte si tiež: Najkrajší vianočný stromček má mesto Prievidza (+FOTO)

Najkrajší vianočný stromček má mesto Prievidza

Druhú adventnú nedeľu sme na web MY Hornonitrianskych novín pridali článok s fotogalériami vianočných výzdob miest na hornej Nitre.
Následne sme vybrali fotky vianočných stromčekov a na facebooku spustili hlasovanie o najkrajší vianočný stromček spomedzi miest. Pravidlá boli jednoduché. Do albumu sme pridali štyri fotky. Na každej bol odfotený stromček z iného mesta. Podľa čitateľského hlasovania má najkrajší stromček Prievidza. Tento stromček získal celkovo 270 hlasov.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 3. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 4. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 5. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 6. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 8. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 9. Investment Advisory Guide for Slovakia
 10. Ako naučiť vaše deti správne zaobchádzať s peniazmi?
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 26 584
 2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 22 917
 3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 19 505
 4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 13 047
 5. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 12 992
 6. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 11 960
 7. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 7 783
 8. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 7 270
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 4 923
 10. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 4 284

Hlavné správy z MY Horná Nitra

Prievidza famózne zvládla šláger kola a zdolala Levice

Stávkové kancelárie favorizovali domácich, no basketbalisti z hornej Nitry ukázali svoju kvalitu.

Prievidza bude patriť divadlu, predstavia sa tam súbory z regiónu

Okrem viacerých prievidzských ochotníckych súborov sa divákom predstavia i amatérski herci z Handlovej, Lehoty pod Vtáčnikom, Kanianky, Novák a Partizánskeho.

Ilustračné foto.

Trenčianska župa ušetrila na úrokoch pri splácaní úveru. Pomôže zamestnancom

Trenčiansky samosprávny kraj si s bankou vyrokoval lepšiu úrokovú sadzbu pri splácaní úveru, ročne tak ušetrí vyše 200-tisíc eur.

Výhody rekreačných poukazov budú môcť čerpať aj zamestnanci GMAB.

Dopravné nehody na cestách kraja majú tento rok už osem obetí

Na cestách Trenčianskeho kraja sa v minulom týždni stalo 29 dopravných nehôd, zomreli pri nich dvaja ľudia a ďalší dvaja utrpeli ťažké zranenia.

Ranná nehoda si vyžiadala troch ťažko zranených ľudí.

Deti z Prievidze naspievali chytľavú pesničku, natočili k nej aj veselý videoklip (+VIDEO)

Detská hudobná skupina pripravila zaujímavú pieseň o orangutanovi Števovi. Nápaditý je aj videoklip, ktorý natočili v bojnickej ZOO. Vedúci skupiny nám prezradil pikantérie z natáčania.

Kapela natáčala videoklip v bojnickej zoo.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Prievidzi otvorili zmodernizované letisko za viac ako tri milióny eur

Prievidzské letisko má po novom dráhu s asfaltovým povrchom. Dnes na ňom pristáli lietadlá z Nemecka. Modernizácia pomôže rozvoju regiónu.

Prijali ju pre kašeľ, zomrela na opuch mozgu. Mala len rok a pol

V liečbe dievčaťa pochybila nemocnica v Galante, tvrdí úrad pre dohľad.

Mladí Slováci zdolávali najťažší horolezecký terén v Patagónii

​​​​​​​Dvom mladým horolezcom zo Slovenska sa podaril výnimočný úspech

Mali by sa cirkevníci vyjadrovať k voľbám? Odpovedali kňazi z Kysúc

Pri svojich vyjadreniach či kázňach majú predstavitelia cirkvi zodpovednosť aj za voličov.

Vybrali SME

Už ste čítali?