EXTRALIGA ŽIEN - 1. SLF WOMEN

Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal - TNF Mia San Mia Kanianka 3:3 (1:1)

Góly: Vredíková, Gembická, Kršiaková - Hološková 3

Zostava TNF: Kubíková (B) - Hučková, Kendrová, Hološková (C), Kaštiaková, Čibíková, Majtényiová, Tipulová

Prvých 12-13 minút sa nieslo v nervóznom duchu, obe družstva nechceli svoj prvý zápas sezóny prehrať. Hralo sa na dlhé lopty čo prinieslo aj veľa nepresností. Najväčší rozruch v tejto časti hry vyvolal len tvrdý bezohľadný zákrok domácej hráčky Gembickej na hosťujúcu Kaštiakovú, ktorú narazila na mantinel haly v priestoroch striedačky. Kaštiaková skončila s vyrazeným dychom a musela byť odvezená do nemocnice. Najsmutnejšie je na tejto situácii, že sa hráčka domácich ani neprišla ospravedlniť. V posledných minútach polčasu sa hra upokojila, čo

Prečítajte si tiež: Futsalistky ovládli prestížny turnaj, juniorom sa darilo menej Čítajte

prinieslo aj góly. Najskôr sa presadili hostia v 19. min. Hološkovou. V poslednej minúte hráčky hostí urobili chybu, zahrali s brankárkou druhýkrát a domáce zo štandardky vyrovnali na polčasových 1:1

Druhý polčas bol z pohľadu hry už zaujímavejší. V 25. min. opäť po chybe a druhej hry brankárky, domáce zvýšili na 2:1, opäť zo štandardky. V 33. min. hostia zahrávali priamy kop zo vzdialenosti tesne pred pokutovým územím. Pri rozohrávke však spravili chybu a po sóle cez celé ihrisko zvýšila na 3:1 Kršiaková. Tento moment nabudil hráčky hostí natoľko, že ešte v tej minúte Hološková znížila na 3:2. Do konca zápasu, až na pár brejkových momentov, hosťujúce hráčky zavreli domáce k ich bráne a začal festival nevyužitých šancí, niektoré boli aj gólové. Veľká snaha hráčok hostí však nakoniec bola odmenená vyslovene v poslednej sekunde zápasu. V čase 39:59 najlepšia strelkyňa hostí Hološková vyrovnala na 3:3.

TOMÁŠ NAGY

TNF: „Po zbavení sa počiatočnej nervozity sme hrali s domácimi vyrovnané stretnutie až na posledných 7 minút, kedy sme jasne dominovali. Dievčatá sa pripravili zodpovedne, tešili sa na svoju premiéru v lige. Ukázali sme silu v útoku, spravili sme aj pár chybičiek, niektoré dokázali domáce potrestať. Sme nováčik ligy a stále sa učíme, ale veríme, že budeme oživením súťaže. Zo zápasu nás mrzí zranenie Kaštiakovej.“

MFK Dukla Banská Bystrica – Futsal - TNF Mia San Mia Kanianka 3:5 (2:4)

Góly: Náročná, Serebická, Mileiová - Hološková 4, Majtényiová

Zostava TNF: Kubíková (B) - Hučková, Kendrová, Hološková (C), Čibíková, Majtényiová, Tipulová

Druhý zápas už bol o niečom inom. Hralo sa od začiatku svižne na oboch stranách. Domáce šli do vedenia v 2. minúte. Hráčky Kanianky o minútu neskôr vyrovnali Hološkovou. V tej istej minúte ale domáce zvýšili na 2:1. V 5. min. Hološková opäť

Prečítajte si tiež: Kedysi sa robil výber, dnes sa robí nábor. A talenty mávajú uterákmi Čítajte

vyrovnala. V 9. minúte šli do vedenia opäť domáce. V 12 . minúte Majtényiová vyrovnala na 3:3 a o minútu neskôr poslala hostí do vedenia Hološková. Potom sa gólostroj zápasu zastavil, i keď obe družstvá ešte pár šancí malo.

V druhom polčase sa hráčky hostí snažili kontrolovať jeho priebeh. Domáce aj hráčky hostí mali niekoľko sľubných, ale aj gólových šancí. Hra sa prelievala od jednej bránky k druhej. Gólová bola však až 39. min., keď v tomto stretnutí 4-gólová Hološková upravila na konečných 3:5.

TOMÁŠ NAGY

TNF: „V tomto stretnutí sme boli mierne lepším tímom. Po niekoľkých chybách sme dopriali domácim vedenie. Dievčatá však hrali svoju hru ďalej, zlepšili obrannú činnosť a doviedli stretnutie do víťazného konca. Vezieme si domov po prvých dvoch zápasoch 4 body. Vieme na čom musíme popracovať, ale máme aj veľa pozitívnych poznatkov, ktoré budeme rozvíjať. Najbližšie hráme dvojzápas doma 22.12.2018, čím všetkých srdečne pozývame.