(Zdroj: HC)

II. LIGA

Dolný Kubín – HC Prievidza 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 43. Hegli, 58. Bátora

Do konca základnej časti nám ostávajú posledné štyri zápasy a o našom postupe do play-off nie je ešte ani zďaleka rozhodnuté. Síce sme v situácii, keď máme všetko vo vlastných rukách, posledný krok býva vždy ten najťažší. V 15. kole sme cestovali za súperom do Dolného Kubína, ktorý aktuálne stráca na pozície zaručujúce vyraďovacie boje päť bodov. Pred zápasom sme mali problém s vyskladaním zostavy, ale aj napriek tomu sme nehodlali predať svoju kožu zadarmo.

Úvodných dvadsať minút bolo opatrných z oboch strán. My sme sa snažili hrať jednoducho vzadu, jednou maximálne dvomi prihrávkami sa dostať z našej tretiny a následne podržať puk na našich hokejkách. Nechceli sme sa pustiť do zbytočných korčuliarskych súbojov, ktoré by nám vzhľadom na počet v akom sme sem prišli mohol zobrať hneď od začiatku príliš veľa energie. Keďže ani domáci sa príliš dopredu nehrnuli a viac menej čakali na to čo vymyslíme my, celá prvá tretina bola zbytočne ustráchaná z oboch strán. Aj napriek tomu, že ju domáci

Prečítajte si tiež: Prievidza vrátila Prešovu prehru a vyhrala deviatykrát v sérii Čítajte

dokázali vyhrať na streli 8:6, ani jeden tím si nedokázal vytvoriť vážnejšiu šancu na skórovanie a aj preto diváci v prvej tretine gól nevideli.

V druhej tretine bol obraz hry rovnaký ako v tej prvej. Hviezda hrala jednoducho a pri každej možnosti nahadzovala puk na nášho brankára. Po jednej takejto strele, ktorú ešte stečovali až dvaja hráči domácich, išli v 27. minúte do vedenia 1:0. My sme sa nevedeli dostať do tempa. Pomohla nám až ponúknutá presilová hra, pri ktorej sme si dokázali vytvoriť dve stopercentné šance, ktoré však ostali nevyužité. Od tohto momentu sme sa začali viac tlačiť do brány a nútili sme domácich k chybám. Opäť nám však chýbala potrebná istota na hokejkách a aj preto sa už v druhej tretine stav stretnutia nezmenil.

Do poslednej tretiny sme nastupovali s vedomím, že potrebujeme ubrániť presilovku domácich a následne sa pokúsiť otočiť stav stretnutia v náš prospech. V 42. minúte vyviezol puk Toman, krásne ho posunul Heglimu, a ten sa zoči-voči brankárovi nemýlili - 1:1. Ani po tomto momente sa však výrazne obraz hry nezmenil. Stále sme sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany a počkať si na svoju šancu. Ani v tejto fáze hry nebola núdza o početné vylúčenia na jednej, aj na druhej strane. V 57. minúte nám hviezda ponúkla presilovku. Úvodné minúty však

Prečítajte si tiež: Šláger kola Prievidza nezvládla, Handlová blízko k triumfu Čítajte

neboli z našej strany ideálne. Mali sme problém s prechodom do pásma a aj keď sme sa dostali do tretiny, nedokázali sme sa na dlhšiu dobu udržať v pásme a ohroziť domáceho brankára. V 58. minúte hráč Hviezdy nedokázal vyhodiť puk cez mantinel, zachytil ho Beňadik a posunul ho na modrú čiaru Bátorovi. Ten ho s tažkosťami spracoval a poslal na bránku. Keďže pred bránkovou clonili až dvaja naši hráči, puk si našiel cestu až do siete a minútu a pól pred koncom sme išli do vedenia 1:2. Domáci si ani pri powerplay nedokázali vytvoriť súvislejší tlak, z ktorého by vážnejšie ohrozili v pohode chytajúceho Cabanika, a tak sme sa po bojovnom a doslova vydretom víťazstve tešili z dôležitých troch bodov.

TOMÁŠ SOBOTA, manažér HC

Ostatné zápasy: Brezno – Dynamax 96 Nitra 9:5, Levice – Senica 10:0, Partizánske – Púchov 6:1, HC Osmos B mal voľno.

1. Levice 13 11 0 1 1 72:27 34

2. Púchov 14 9 1 0 4 74:39 29

3. Prievidza 13 8 0 1 4 56:49 25

4. Partizánske 13 7 0 1 5 58:44 22

5. Dyn. Nitra 13 7 1 0 5 62:56 20

6. Brezno 14 4 1 0 9 51:79 14

7. D. Kubín 12 4 0 0 8 46:49 12

8. HC Osmos B 13 4 0 0 9 58:82 12