Futsalisti Kanianky viedli, no nakoniec prehrali

Prvé víťazstvo neprišlo ani v treťom dueli.

(Zdroj: Tomáš Nagy)

OPEN LIGA

Bánovce – Kanianka 5:3 (2:3)

Góly: 8. a 25. J. Laco, 18. D. Rolinec, 36. R. Mrocek, 46. O. Škorec - 5. a 10. M. Belanec, 13. A. Beka, R: Michal Botka, 80 divákov, ŽK: 16. Martin Svitek, 28. Tomáš Gunda, 20. Ondrej Škorec, 20. Juraj Laco
DOMÁCI: L. Kolárik - R. Mäsiar, P. Guniś, M. Líška, O. Škorec, R. Gábriška, D.

Prečítajte si tiež: Šláger kola Prievidza nezvládla, Handlová blízko k triumfu Čítajte

Rolinec, J. Kubala, H. Kyselica, R. Mrocek, J. Kastelovič
HOSTIA: A. Mojžiš - M. Svitek, T. Gunda, P. Šorman, M. Filkorn, J. Rybár, M. Belanec, P. Kalina, G. Antoine Fotso Kamdem, A. Beka, R. Bielik

Hornonitrianske derby dopadlo lepšie pre domácich, ktorí v tomto stretnutí dokázali využiť lepšie svoje príležitosti. Hostia síce boli lepší, ale hrá sa na góly, ktorých dali domáci viac.

TOMÁŠ NAGY

Idranyi Ladislav, klubový manažér TNF: Zápas začal z oboch strán v pomerne nervóznom tempe. Postupom času sa obe družstvá odviazali a tempo sa začalo stupňovať. Z prvého polčasu mohli šťastnejšie výjsť hráči nášho TNF, no svoj dvojgólový náskok, aj vďaka mnoho nepremeneným šanciam nakoniec nedokázali udržať a v priebehu jednej minúty bolo polčasové skóre 3:3 spečatené.

Druhý polčas nechcel nikto zo súperov urobiť chybu, a pustiť tak šancu na zisk troch bodov. Toto však vyšlo lepšie domácim, kedy sa dostali pod mierny tlak, aj s kúskom šťastia počas neho neinkasovali, no ideálne využili brejkové situácie. Ešte za stavu 3:4 z nášho pohľadu, sme mohli zrovnať z 10 metrového pokutového kopu, no strela nášmu exekútorovi tohto kopu vôbec nevyšla. Domáci už len kontrolovali stav dobrou obranou, kedy usilovným aj veľká dávka šťastia priala a dostavila sa aj odmena v podaní ďalšieho brejku na konečných 5:3 pre domácich.

Rozhodcovia toto stretnutie zvládli na výbornú, kde nebolo badať nejaké pochybenia či zaváhania v ich verdiktoch.

Peter Jamrich, tréner TNF Mia San Mia Kanianka: Zápas sme začali takticky veľmi dobre, chlapci dokázali z dvoch tretín presadiť do zápasu všetko čo bolo takticky dané, koncentrácia nám nechýbala a súpera z Bánoviec sme dokázali veľakrát úspešne prerušiť ešte pred vznikom nebezpečnej situácie. Popritom sme si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, vďaka čomu sme sa dostali v prvom polčase do dvojgólového vedenia. Žiaľ, ako to niekedy chodí, o toto sme prišli. Neskúsenou hrou dopredu, veľkou vôľou strhnúť vedenie na svoju stranu sme sa nechali vylákať a nakoniec toto stretnutie, kde sme neboli absolútne horším celkom, po dobre zahratých brejkoch súpera, prehrať. Pre nás smolný zápas, naopak, súperovi šťastie prialo viac. Gratulujeme Bánovciam k zisku troch bodov.

Druhý zápas: Nové Zámky – Nitra 6:4

1.Nové Zámky 3 2 1 0 13:9 7

2.Nitra 3 2 0 1 15:10 6

3.Bánovce 3 1 1 1 8:8 4

4.Kanianka 3 0 0 3 9:18 0