TNF Mia San Mia Kanianka - MŠK Žilina Futsal 6:3 (3:1)

Góly: Beka 3, Bielik 2, Šorman - Chupáň, Holbička, Tomáš

Rozhodovali: Botka, Kováčik, 50 divákov

TNF Mia San Mia Kanianka: Radošinský M. – Beka A., Bielik R., Zimmer M., Fazika T., Šorman P., Bobok A., Lokaj J. Korenačka P.

Historicky prvé zápasy Juniorskej Extraligy U20 sa hrali v prievidzskej hale. Domáca TNF Mia San Mia Kanianka privítala v dvojzápase obe družstvá zo Žiliny.

V prvom zápase sa hráči Kanianky stretli s MŠK Žilina Futsal. Od začiatku domáci boli aktívni, napádali súpera a snažili sa hostí do ničoho nepustiť. Taktika bola účinná, z čoho pramenil gól hneď v prvej minúte, keď Beka prestrelil brankára hostí. Zápas týmto momentom domáci dostali pod kontrolu. V 7. min. využili

Prečítajte si tiež: Premiéra v Open lige Kanianke nevyšla (+FOTO) Čítajte

domáci jeden z protiútokov a Šorman zvýšil na 2:0. V 9. min. Bielikovu strelu zrazil jeden z obrancov do brány a bolo 3:0. Potom sa hra troška vyrovnala, ale domáci stále kontrolovali svoj náskok. V 17. min. prišla slabšia koncentrácia a z jednej akcií upravil Chupáň na polčasových 3:1.

Do druhého polčasu nastúpili hráči MŠK so zlepšenou obranou a zvýšenou snahou, z čoho pramenil gól Tomáša na 3:2. V 32 . min. domáci vypichli v strede ihriska hosťom loptu a po narážačkách Beka zvýšil na 4:2. Štyri minúty pred koncom začali hostia hrať bez brankára, čo však využili domáci, keď vybojovali loptu a zvýšili na 5:2 do prázdnej brány. Snaha hostí o vyrovnanie pokračovala a priniesla aj gól Holbičku, ktorým znížili opäť na rozdiel dvoch gólov - 5:3. Hostia v snahe vyrovnať hrali svoju hru bez brankára naďalej. V 40. min. však zase spravili v rozohrávke chybu a Bielik upravil opäť do prázdnej brány na konečných 6:3.

TOMÁŠ NAGY

Povedal po zápase:

Ladislav Idrányi (TNF): „Hráči dodržali taktické pokyny, poctivo sa vracali do obrany a v útoku boli dostatočne trpezliví, čo prinieslo cenné víťazstvo nad dobrým súperom.“

5. kolo:

TNF Mia San Mia Kanianka - ŠK Makroteam Žilina 5:0 (2:0)

Góly: Bielik 2, Beka, Šorman, Zimmer

V druhom zápase TNF nastúpilo proti papierovo slabšiemu tímu zo Žiliny, a to družstvu Makroteam Žilina. Rovnako ako v prvom zápase domáci nastúpili do stretnutia s veľkou aktivitou, čo prinieslo opäť gól hneď v 1. min., keď krížnu strelu zasunul do brány Zimmer. Hru mali domáci po celý čas pod kontrolou, vypracovali si aj veľké šance, avšak ostali nevyužité. Až v 13. min. dokázali využiť svoju hernú prevahu, keď konečne prekonali Bielikom inak dobre chytajúceho brankára hostí Rolka.

Do druhého polčasu domáci nastúpili rovnako aktívne ako do prvého polčasu. Hneď v 21. min. skončila strela Beku v bráne hostí, ktorú však tečoval jeden z hosťujúcich obrancov. V 27. min. vystihol rozohrávku hostí Šorman a popod brankára zvýšil na 4:0. V 38. min. Bielik zvýšil na konečných 5:0, keď aj trocha so šťastím dostal loptu do brány. Hostia sa snažili ešte záverečnou hrou bez brankára znížiť, ale ich snaha nebola odmenená gólom.

Týmto vydareným dvojzápasom sa TNF Mia San Mia Kanianka dostala na pribežné 3. miesto. Extraligy Juniorov U-20.

TOMÁŠ NAGY

Ladislav Idrányi (TNF): „Druhý zápas sme zvládli takticky dobre, nepodcenili sme súpera, ktorý sa zatiaľ výsledkovo trápi. Čo sa týka hracieho dňa, sme nadmieru spokojní, chceli sme prekvapiť, čo sa nám aj podarili a zaznamenali sme šesťbodový zisk do tabuľky. Teraz nás hneď v utorok čaká dvojzápas na východe republiky, kde sa stretneme FK Ekoprim Prešov a Grizzly Slovakia Košice. Obaja zápasy budú náročné, ale verím, že sa nám podarí nejaké body priniesť.“