Prievidza utrpela v Partizánskom vysokú prehru

II. LIGA

Partizánske – Prievidza 7:2 (1:2, 2:0, 4:0)

Góly: 11. Bátora, 13. M. Pánis

Prievidza: Cabaník – Bátora, Danko, Toman, Mendel, Uhliar, Vážan, Pavlíček, Učník, Nátny, Kerata, Chudý, Kováč, M. Pánis, Hegli, Holúbek

V 13. kole sme cestovali na susedské derby do Partizánskeho. Domáci sa po slabšom úvode postupnými krokmi šplhajú na štvrté miesto, ktoré zaručuje v tejto sezóne poslednú miestenku do vyraďovacích bojov. Naopak, my sme úplne v inej situácii. Momentálne ťaháme štvorzápasovú sériu bez prehry a v tíme vládne dobrá atmosféra. Aj keď sú derby zápasy špecifické, aj do tohto sme vstupovali s cieľom bodovať naplno.

Úvodné minúty naznačovali, že ani jedno mužstvo nebude chcieť spraviť chybu, ktorá by toho druhého od začiatku poslala do výhody. Na prvú strelu medzi žrde si počkali diváci až do 3. minúty a od tohto momentu sa bolo aj načo pozerať. V 10.

Prečítajte si tiež: Slávne hornonitrianske derby ovládla Prievidza Čítajte

minúte si prebral Bátora puk z hĺbky nášho pásma a keďže jeho únik nedokázali hráči Iskry zastaviť, išli sme do vedenia 0:1. Už o 3 minúty zamieril presne Matúš Pánis a zdalo sa, že prvé dejstvo máme pevne vo svojich rukách. Domáci sa však s týmto stavom nehodlali zmieriť a stále viac sa začali tlačiť pred nášho brankára. V 15. minúte korigovali stav stretnutia na 1:2 a keďže v posledných sekundách hry sme nedokázali využiť prečíslenie dvoch proti jednému, skóre sa v prvej tretine už nezmenilo.

Vstup do druhej tretiny nám absolútne nevyšiel. Už po 30-tich sekundách hry nás rozhodca poslal na trestnú lavicu za hrubosť a Iskra z prvej strely na bránu vyrovnala stav stretnutia na 2:2 a začínalo sa od začiatku. Počas celého priebehu tretiny sme sa nedokázali dostať do tempa. Absolútne sa nám nedarila naša hra, ktorá je založená na držaní puku a jednoduchom prechode do pásma. Domáci to zaslúžene využili a v 31. minúte išli prvýkrát v zápase do vedenia. V týchto momentoch boli aktívnejší, čo značí aj pomer striel 19:10 v náš neprospech. Ďalší gól však už nepadol, a tak sme pred posledným dejstvom museli doťahovať jednogólové manko.

Nástup do tretej tretiny bol však diametrálne odlišný od toho, aký sme si predstavovali. Domáci nám v rozmedzí 40. až 44. minúty strelili ďalšie štyri góly a o výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Počas zvyšných minút sme sa len sporadicky dostávali do nejakých vyložených šancí a Iskra si zvyšok zápasu v pokoji postrážila. Žiaľ to však nebolo všetko, v 55. minúte pridali domáci ďalší gól a zaslúžene vyhrali 7:2.

TOMÁŠ SOBOTA, manažér HC

Ostatné zápasy: Dolný Kubín – Senica 5:1, Brezno – Bratislava B 6:4, Nitra - Púchov

1.Levice 11 9 0 1 1 58:26 28

2.Púchov 12 8 1 0 3 63:32 26

3.Prievidza 12 7 0 1 4 54:48 22

4.Nitra 12 7 1 0 4 55:49 20

5.Partizánske 11 5 0 1 5 43:41 16

6.Dolný Kubín 11 5 0 0 6 49:43 15

7.Bratislava B12 4 0 0 8 56:73 12

8.Brezno 12 3 1 0 8 41:64 11