Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Sterlinga by napodobnili aj hráči na dedinách. Boja sa trénerov i spoluhráčov

V návale emócii hráči filmovaný alebo nezavinený pád nepriznajú. Vo väčšine prípadov to platí aj pre dedinský futbal.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: Peter Cingeľ)

TRENČÍN. Futbalisti Manchestru City sfúkli v základnej F-skupine Ligy majstrov Šachtar Doneck 6:0, k čomu tromi gólmi prispel aj Gabriel Jesús.

Brazílčan úvodné dva góly strelil z pokutových kopov, pričom prvý bol úplne bizarný.

Unikajúci Raheem Sterling v 26. minúte pri pokuse o strelu v šestnástke zakopol o trávnik. A spadol.

Vyzeralo to až komicky, obranca bol ďaleko od neho, nemal šancu sa ho dotknúť.

Maďarský rozhodca Viktor Kassai však napriek tomu odpískal penaltu. Úplne rozhodne, ani chvíľku neváhal.

Kassaia neopravil ani jeden z ďalších piatich rozhodcov. Nikto z nich to nevidel?

Sterling sa po zápase ospravedlnil rozhodcovi Kassaiovi za to, že ho neupozornil. "Chcel som prelobovať brankára, a potom už neviem, čo sa stalo. Necítil som ani žiadny kontakt, prosto som len zakopol," priznal Sterling.

Prečítajte si tiež: Najlepší strelec oblasti Ondreička: Má viacero ponúk. S konkurentom Koníkom sa vzájomne rešpektujú Čítajte

Lige majstrov napriek obrovským finančným výnosom stále chýba videorozhodca (VAR).

UEFA vraj uvažuje, že by technológiu využila počas jarných vyraďovacích bojov, ale reálnejšie to vyzerá až od budúcej sezóny.

V návale emócii sa nepriznajú

„Profesionálny futbalista je často vnímaný spoločnosťou iba cez výkony na ihrisku. Od malička je podmieňovaný, že jeho hodnota súvisí s výkonnosťou. Preto robí pre úspech všetko. Často i za hranicami fair-play. To je napríklad i dôvod nafilmovaných penált,“ povedal mentálny kouč Michal Kopčan.

Podľa jeho slov hráč v danom momente nerieši názor verejnosti. Ide mu iba o víťazstvo tímu.

„Som presvedčený, že práve toto podmieňovanie má za následok, že futbalista sa často uchýli k nepopulárnym rozhodnutiam. V zápale boja a pod vplyvom silných emócii sa k nemu uchýli aj amatérsky futbalista. I on chce zvíťaziť nehľadiac na to, že sa jedná o záležitosť voľného času a nie profesionálny šport. V zápale emócii stráca súdnosť a môže robiť v niektorých prípadoch až komické rozhodnutia,“ doplnil kouč, ktorý sa v súčasnosti venuje aj hráčom bratislavského Slovana a Liberca.

Prečítajte si tiež: Matúš trpí mozgovou obrnou, no vychytal bratov Hossovcov Čítajte

Správanie Sterlinga na pozápasovej tlačovej konferencii odsúdil tréner Josep Guardiola. Podľa jeho vyjadrení Manchester City nepotrebuje podobnú pomoc a zároveň prízvukoval nutnosť techniky pri niektorých rozhodnutiach rozhodcov.

Strach z trénera i spoluhráčov

Zdravý rozum hovorí, že hráči by sa mali v podobných situáciách chlapsky priznať. V skutočnosti sa tak stáva veľmi sporadicky. A nielen vo „veľkom“ futbale ale i tom na dedinách.

„Dohovor hráča s rozhodcom, aby zrušil pokutový kop, som zažil iba párkrát. Aj to som sa priznal počas aktívnej kariéry ja. Na vlastné oči som ešte zažil priznanie Jána Orságha zo Svinnej v Motešiciach. A tam to asi končí,“ povedal funkcionár MŠK Trenčianske Teplice

Hráči to podľa jeho názoru nemajú v tomto prípade jednoduché. Majú strach z trénera i spoluhráčov.

„Nikto si nechce zobrať na svedomie, že by vďaka tejto situácii jeho tím prehral,“ doplnil.

Hanták ju kopol dva metre vedľa

„Záleží na každého svedomí. Ak je ľudsky správny, prizná sa,“ hovorí kormidelník Hrachovišťa Ján Michalík.

Počas kariéry zažil priznanie sa priamo na ihrisku iba raz. V zápase Vaďoviec proti Lubine hlavný rozhodca Jaroslav Sloboda odpískal penaltu pre domáci tím, ktorá však nemala byť. Ľubo Hanták ju zámerne kopol asi dva metre vedľa.

„V kabíne mu nikto nič nepovedal. Otázne však je situácia, ak by sa jednalo o duel, v ktorom sa rozhoduje o zotrvaní v súťaži, či by sa hráči priznali,“ zamyslel sa Michalík.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 915

Dôvodom bol nedostatok zdravotníkov. Pred otvorenými miestami sa tvoria dlhé rady. Mesto čakanie odhaduje na približne dve hodiny.

Niektoré odberné miesta v Handlovej neotvorili.

V Prievidzi a Handlovej zatiaľ nefungujú všetky odberné miesta

Pred viacerými odbernými miestami sa tvoria niekoľkometrové rady ľudí, kolónu áut eviduje mesto i na Nábrežnej ulici.

Prví ľudia čakali Trenčianskom kraji v radoch už od šiestej ráno

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.