Fantastická výhra hokejistov Prievidze (+FOTO)

(Zdroj: Ladislav Szibilla)

II. LIGA

HC Prievidza – HK Iskra Partizánske 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 31. Hanes, 33., 38. Kováč, 42. Kerata, 44. Toman.

V 4. kole skupiny západ sa mohli fanúšikovia tešiť na tradičné derby. Našim súperom bol tím z Partizánskeho, ktorému po dvoch odohraných zápasoch svietila v kolónke výhier nula. Naopak, my sme si po sérii štyroch zápasoch, v ktorých sme nie vždy boli to horšie mužstvo, pripísali na svoje konto len štyri body. Aj táto skutočnosť pridávala tomuto duelu istý náboj ešte pred jeho začiatkom.

Od úvodu prvej tretiny sa hral opatrný hokej. Ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu, ktorá by toho druhého dostala do výhody. Čiastočne sa to však nedarilo ani nám, ani hosťujúceho celku. Po vysokej hokejke Mendela nasledoval trest 2+2. Ani

Prečítajte si tiež: Kadeti remizovali s ťažkým súperom

nie po minúte sme opäť chybovali a po Beňadikovom faule hralo Partizánske takmer 3 minúty presilovku 5:3. Ponúknutú výhodu však nevyužili a pozície sa vymenili. Hostia nám umožnili hrať takmer 8 minútovú presilovku, ktorú sme však aj vďaka nášmu zlému pohybu nedokázali premeniť na gól.

Druhá tretina začala tak, ako skončila tá prvá. Mužstvá sa opäť predbiehali v množstve ponúknutých presilových hier. Jednu z nich sa nám v 30. minúte podarilo využiť a išli sme do vedenia 1:0. Naša radosť však netrvala dlho, hostia sa expresne rýchlo oklepali, a už za 12 sekúnd sa skóre opäť menilo. V tejto fáze hry, si obidve mužstva dokázali vytvoriť niekoľko šancí na skórovanie a diváci sa mali načo pozerať. V 33. minúte sa po nádhernej strele pod brvno presadil Kováč a výhoda bola opäť na našej strane. V 38. minúte hralo Partizánske presilovku, a po ich chybnej rozohrávke v našom obrannom pásme, sa dostal do brejku Kováč, ktorý chladnokrvnou strelou vymietol pavučiny v bránke hostí a zvýšil už na 3:1 v náš prospech.

Vstup do tretej tretiny nám vyšiel ideálne. Už po minúte hry navýšil skóre stretnutia Kerata. Dve minúty nato sa presadil Toman, a od tohto momentu ako keby z nás opadla ťarcha tohto zápasu. Začal sa nám dariť plynulejší prechod do útočného pásma a chlapci sa začali baviť hokejom. Treba vyzdvihnúť aj výkon hostí, ktorí nezložili zbrane a koniec zápasu nám poriadne znepríjemnili. Niekoľkými perfektnými zákrokmi nás podržal brankár Pračko, a aj vďaka jeho výkonu sme Partizánske už do zápasu nepustili. Na záver by som sa chcel poďakovať našim fanúšikom a aj takýmto spôsobom ich pozvať na náš ďalší domáci zápas. Ten sa odohrá 20.10 o 18:00 a našim súperom bude Dolný Kubín.

TOMÁŠ SOBOTA, manažér HC

Ostatné výsledky: Stretnutie Púchov – HC Dynamax 96 Nitra bolo predčasne ukončené v 13. minúte. Hostia na protest proti rozhodnutiam arbitrov zišli z ľadu. Senica – D. Kubín 5:3, HC Osmos B – Brezno 8:4, Levice mali voľno.

4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?
  10. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom 4 892

Kapitán Prievidze: Je to zodpovednosť, pretože futbal tu v minulosti veľa znamenal

Milan Šifalovič patrí medzi najskúsenejších futbalistov FC Baník Prievidza.

Súťaž na vybavenie musí nemocnica zopakovať

Kraj bude musieť súťaž na obstaranie vybavenie zopakovať, pretože prvú zrušila Rada Úradu pre verejné obstarávanie.

Komunálne voľby 2018: Kandidáti na starostu a poslancov Kanianka

Pozrite si, kto kandiduje na starostu a kto by bol rád obecným poslancom v Kanianke.