(Zdroj: archív klubu)

KADETI

4. kolo:

Žilina - Prievidza 5:5 (1:3, 3:1, 1:1)

Góly: 7. Bartakovics; 15. Belaň (Bartakovics); 19. Bartakovics (Belaň); 24. Greschner (Bartakovics, Belaň); 60. Goga (Belaň, Bartakovics)

V štvrtom kole ligovej sezóny nastúpilo prievidzské družstvo kadetov proti súperovi zo Žiliny. Prvá tretina bola v réžii hostí z Prievidze, ktorí potvrdili svoju hernú prevahu na ľade hneď tromi gólmi. Avšak domáci hokejisti sa cez prestávku

Prečítajte si tiež: Po remíze s Martinom kadeti prestrieľali Považskú Bystricu vysoko 8:1 Čítajte

nabudili a poučili zo svojich chýb. Na klzisko sa vrátili s novou energiou, ktorú dokázali premieňať na šance a góly, a na konci druhej tretiny bol zrazu stav vyrovnaný. V poslednej tretine sa tak zápas akoby začínal od nuly. Oba tímy chceli dosiahnuť víťazstvo a ukoristiť plný bodový zisk. To sa však ukázalo ako náročný cieľ, keďže sa hral veľmi vyrovnaný hokej. Napokon sa domácemu družstvu podarilo skórovať a prievidzskí kadeti museli v poslednej minúte zápasu počas svojej presilovky zachraňovať situáciu a uhrať aspoň remízu. Bod, ktorý si naši hokejisti odniesli domov je síce cenný, ale keďže mali na víťazstvo, odchádzali zo Žiliny predsa len trochu nespokojní.

4. ROČNÍK

Prievidzskí štvrtáci vycestovali v posledný septembrový víkend na hokejový turnaj do Považskej Bystrice. Na turnaji sa predstavili štyri družstvá a opäť sa hralo podľa nových pravidiel SZĽH.

Prvý dvojzápas Prievidza odohrala proti Žiline. Na zápas nenastúpili rozhodcovia, čo sa odzrkadlilo aj na hre. Hoci v prvom minizápase sa prievidzským žiakom veľmi nedarilo a prehrali 3:6, druhý zápas už zvládli oveľa lepšie, nakoľko sa im podarilo ovládnuť ho hneď v úvode. Druhým súperom Prievidze boli rovesníci z Považskej Bystrice. Oba minizápasy dopadli víťazne pre usporiadateľa turnaja, hoci gólový rozdiel bol vždy tesný. Do tretieho dvojzápasu proti Púchovu išli prievidzskí žiaci s veľkou motiváciou oplatiť súperovi prehru z minulého turnaja. Napriek viacerým šanciam a snahe zmeniť túto negatívnu bilanciu sa prievidzským hokejistom nepodarilo vyhrať ani jeden z týchto zápasov. Konečné štvrté miesto na turnaji je síce nelichotivé, ale treba uznať, že chlapci na sebe stále pracujú a viditeľne sa zlepšujú.