Návrat ako hrom: Gabriel Kamdem po zranení zaskočil celý štadión

Kamerunčan sa preslávil najmä v Spartaku Trnava. Po skončení aktívnej kariéry je oporou piatoligového Cigľa.

(Zdroj: archív - GK)

CIGEĽ. V poslednom období trápilo Gabriela Kamdema zranenie. Trpké chvíle strávené na tribúne si však minulý víkend nahradil tým najkrajším spôsobom.

V zápase proti Veľkej Hradnej zaznamenal raketový vstup a za 39 minút nasúkal súperovi štyri góly.

Prečítajte si tiež: Hral v Spartaku Trnava či Duisburgu. Gabriel Kamdem uprednostnil pred špičkovým futbalom rodinu

„Pre zranenie som takmer mesiac nehral, a tak som veľmi rád, že som opäť našiel chuť a cestu ku gólom,“ povedal Kamdem, ktorý sa narodil v Kamerune, no žije v Prievidzi.

Aj vďaka výkonom exotického futbalistu sú Cigľania na popredných pozíciách tabuľky a stále živia šance na postup do štvrtej ligy. O všetkom rozhodne šláger posledného kola proti Lehote pod Vtáčnikom.

„Počas mesiaca, kedy som nehral, som pozoroval mojich spoluhráčov. Odvádzali na ihrisku skvelú prácu, hlavne Peter Bugár, Marek Madarász, Tomáš Zaťko či Miroslav Katrena. Vďaka ich výkonom a gólom vonku si udržiavame náskok a verím, že to dotiahneme až do konca,“ dodal.

Prvý gól v zápase proti Veľkej Hradnej zaznamenal v 19. minúte po prihrávke Petra Bugára, keď vystrelil na bránu zo šestnástich metrov. Druhý v 24. minúte, kedy mu Andrej Medera ponúkol z rohu výborný pas. Už o dve minúty prešiel asi 45 metrov cez troch hráčov až k bráne a bolo 3:0. V 39. minúte uzavrel Kamdem vynikajúci výkon gólom na 4:0.

„Je radosť hrať s takýmito spoluhráčmi. Mužstvo je silné po mentálnej stránke a aj tí, ktorí často sedia na lavičke, dokážu byť pre nás prínosom. Napríklad Ľuboš Krausko, ktorý v Cigli strelil svoj prvý gól za A tím. Pozoruhodnú prácu robí tréner Oršula, výsledky jeho roboty koniec koncov hovoria za všetko,“ ďalej povedal.

Šlágra posledného kola v Cigli, kde pricestuje Lehota pod Vtáčnikom sa Kamdem nevie dočkať. Diváci sa podľa neho majú na čo tešiť.

„Náš Peter Bugár je podľa mňa najlepším hráčom na ihrisku v regióne. A Matúš Matuškovič z Lehoty pod Vtáčnikom je fenomén, určite jeden z najlepších futbalistov regiónu. Takže myslím, že môžeme očakávať fantastický súboj. Nech vyhrá ten lepší,“ uzavrel Gabriel Kamdem, ktorý počas aktívnej kariéry hrával vo viacerých ligových kluboch.

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Chrípka zatvára školy v Trenčianskom kraji

V porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla chorobnosť o 25,78 percenta.

Slovenský pohár: Basketbalisti Prievidze postupujú do semifinále

V ňom vyzvú víťaza zápasu Inter Bratislava – Holíč.

V rebríčku aj naši zástupcovia. Toto sú najlepší basketbalisti Slovenska za rok 2018 (+FOTO)

Víťazom ankety o najlepšieho basketbalistu roka sa stal hráč španielskej Barcelony Kyle Kuric. Pre naturalizovaného slovenského reprezentanta to je premiérové víťazstvo v ankete, na tróne vystriedal po sérii piatich prvenstiev Radoslava Rančíka.

Na frekventovanej križovatke v Prievidzi sa stala nehoda. Policajti hľadajú svedkov (+FOTO)

Nehoda sa stala včera ráno na jednej zo svetelných križovatiek v Prievidzi. Polícia prosí svedkov, aby sa ozvali.

Policajti hľadajú svedkov tejto nehody v Prievidzi.

Pravda o Škrtelovom prestupe do Barcelony

Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel koncom kalendárneho roka 2018 odmietol ponuku na prestup do FC Barcelona.