Nedeľa, 19. august, 2018 | Meniny má Lýdia

Ani malá skupina nováckych kanoistov sa v Štúrove nestratila (+FOTO)

Skupina siedmich kanoistov z Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky sa pod vedením trénera Ľubomíra Hagaru predstavila na 2. ročníku Jungovho memoriálu.

(Zdroj: Peter Iliaš)

NOVÁKY. Podujatie usporiadal klub TJ Dunaj Štúrovo. Preteky sa uskutočnili v prekrásnom prostredí na impozantnej rieke Dunaj v blízkosti mostu Márie Valérie v Štúrove.

Na súťaže bolo prihlásených 15 klubov zo Slovenska a 3 kluby z Maďarska, celkovo 158 pretekárov a 12 neregistrovaných. Súťažilo sa v kategóriách K1 a C1 pre chlapcov a dievčatá vo veku od 9-ročných až po veteránov.

Prečítajte si tiež: Chceli finále, no sú bronzoví. Manažér Michal Gogola pomenoval problémy vodných pólistov

Spestrením súťaži boli preteky neregistrovaných pretekárov do 9 rokov, ktorí sa museli popasovať s traťou dlhou 500 metrov. Pretekárom od 9 do 13 rokov patrila trať v dĺžke 2000 metrov a ostatným starším v dĺžke 3000 metrov.

Pre pretekárov v kategórii K1 bola pripravená súťaž štafiet vo veku 11-12 rokov a 13-14 rokov na vzdialenosť 2000 metrov, pričom v nej súťažili spoločne chlapec a dievča. Všetci pretekári pristupovali k jednotlivým pretekom zodpovedne, čo sa odzrkadlilo na ich celkovom umiestnení. Okrem toho, že sa postavili na stupienok víťazov, bol pre nich pripravený úchvatný pohľad na majestátnu budovu katedrály s priľahlými budovami v maďarskom meste Ostrihom, ako aj nezabudnuteľnú krajinnú scenériu rieky Dunaja samotného mesta Štúrovo. Aj napriek malému počtu pretekárov obsadili KRK Nováky pekné piate miesto.

5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Vysoké teploty nepoľavia ani v nasledujúcom týždni

Teploty na západe a juhu môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

Exotika po slovensky. V Havaji sa naučíte vyžiť aj z minimálnej mzdy

V Havaji žije 390 obyvateľov, no majú poštu, potraviny aj krčmu a 130 žiakov v škole. Ako funguje obec, ktorá počas šiestich rokov zmazala dlh 180-tisíc eur?

V Šamoríne si novácki kanoisti vyjazdili celkové tretie miesto (+FOTO)

V Šamoríne na jazere Lagúna sa uskutočnili preteky v rýchlostnej kanoistike Samaria Cup a Memoriál V. Gálisa, na ktorých ani tentokrát nechýbali pretekári Novák.