REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy po druhú triedu (+VIDEO)

III. LIGA

Beluša – Prievidza 1:5 (0:2)

Góly: 47. Mišák - 27. a 62. D. Krčík, 9. Lazár, 53. A. Krčík, 68. Šlabjar.

Prečítajte si tiež: FOTO: Vyhadzovali trénera a kúpali sa v šampanskom. Pozrite si šialené oslavy dedinských futbalistov (+VIDEO) Čítajte

Prvú šancu zápasu mala Beluša, ale P. Mišutka v tutovke trafil iba Lehockého. Na druhej strane Lazár potrestal veľkú chybu Kršáka a Prievidza viedla 0:1. Gorelkova hlavička skončila na brvne a Gažov pokus kryl hosťujúci gólman. Prievidza bolo vysoko efektívna a po dorážke D. Krčíka viedla v 27. min. 0:2. Do druhého dejstva Beluša vstúpila veľmi dobre. Mišákova hlavička po rohovom kope v 47. min. znamenala zníženie na 1:2. Domáci nevyužili šance na vyrovnanie, čo súper vzápätí potrestal tretím gólom po ukážkovom protiútoku A. Krčíka v 53. min. -1:3. O deväť minút D. Krčík namieril presne z priameho kopu a Baník viedol prekvapivo rozdielom triedy. Beluša zvolila hru vabank, čo využil na piaty gól osamotený Šlabjar v 68. min. Domáci nezvládli jeden z najdôležitejších zápasov v sezóne a záchrana v tretej lige sa im vzďaľuje.

SkryťVypnúť reklamu

Ostatné zápasy: Púchov – DAC B/Vrakúň 3:2 (2:2), Nemšová – Dubnica 1:2 (0:1), Nové Zámky – FC Nitra jun. 2:0 (1:0), Bánovce - Led. Rovne 1:3 (0:2), ViOn Vráble B - Šaľa 4:3 (3:2), V. Ludince – Borčice/P.B. 2:1 (0:1), Trnava jun. – Galanta 0:4 (0:1), Gabčikovo – Topoľčany nehrali, hostia nepricestovali.

Z. Kostoľany – Bošany 3:1 (0:0)

Góly: 49., 89. Mišeje, 61. M. Zvalo – 87. Jánošov.

Počas celého zápasu boli domáci aktívnejší, no gólovo sa im podarilo presadiť až v druhom polčase. Dvakrát skóroval najlepší strelec mužstva Mišeje a pridal sa k nemu M. Zvalo. Zemianske Kostoľany tak zavŕšili sezónu výhrou, za čo vedeniu klubu ďakuje všetkým hráčom a fanúšikom.

MARIÁN RYBÁR

Cigeľ - Veľká Hradná 10:0 (5:0)

Góly: 19., 24., 26., 39. Kamdem, 32. Turančík, 50., 70. Madarász, 55. Krausko, 74., 90. Babašta.

Zaujímavý boj o celkové prvenstvo v ročníku 2017/18 naberá na obrátkach a kým ešte na začiatku tejto jari mohli oň eventuálne

Prečítajte si tiež: TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša! Čítajte

zabojovať aj Veľké Uherce a Zemianske Kostoľany, teraz je už jasné, že víťaz vzíde z dvojice Lehota pod Vt. – Cigeľ. Cigeľ po povinnom výkone v Podolí hostil súpera z dolnej časti tabuľky – Veľkú Hradnú, s ktorou sa v doterajšej histórii stretol len jediný raz. Podľa postavenia v tabuľke je Cigeľ vysokým favoritom a všeobecne sa očakávalo bezproblémové stretnutie. Hostia dokonca nastúpili len desiati a už v prvých sekundách mohli inkasovať, ale ich brankár bol proti. Domácim sa to podarilo až v 19. min., keď pekne napriahol Kamdem a Cigeľ viedol. V 25. min. zvýšil ten istý hráč na 2:0 a o dve minúty dosiahol hetrik - 3:0. V 32. min. už bolo zásluhou Turančíka 4:0. V 39. min. Kamdem zvýšil na 5:0. Po zmene strán v 51. min. Madarász upravil na 6:0. V 55. min. Krausko svojím premiérovým gólom v piatej lige v drese Cigľa upravil na 7:0. Madarász dal na 8:0 a neskôr Babašta na 9:0. V poslednej minúte upravil Babašta ešte na 10:0. Konečné skóre je výsledkom s chuťou hrajúcich domácich, ale klobúk dole aj pred hosťami, ktorí hoci len desiati, ale statočne a čisto bojovali od prvej až do poslednej minúty.

JÁN ČERNÁK

Lehota p/Vt. – Uhrovec 1:3 (0:1)

Góly: 86. Benčat – 10. Opáth, 75. Bežo, 83. Masarovič.

Hralo sa na veľmi dobrom teréne, za čo treba pochváliť hospodára. Domáci v prvom polčase hrali nemastne – neslane a hostia sa v 10. min. ujali vedenia. Zo strany hostí to nebol tiež bohvie aký výkon, ale do prestávky vyhrávali. V druhom polčase domáci zlepšili hru, ale zahodili dve čisté šance. A prišiel trest, keď Bežo zvýšil na 0:2 a následne zo štandardnej situácie Masarovič už na 0:3. V 86. min. už len korigoval stav na konečných 1:3 Benčat. Klobúk dole pred hosťami, pretože boli v tomto zápase lepší a vyhrali zaslúžene.

VILIAM ŠKRÍBA

Ostatné zápasy: Tr. Turná – Podolie 3:1 (1:1), Ladce – V. Uherce 0:6 (0:2), Plevník - Chocholná-Velčice 2:2 (0:1), Brvnište – St. Turá 3:1 (0:1).

Kolačno – Handlová 5:4 (4:2)

Góly: 24. vlastný, 33. Tamajka, 43. Rybanský, 44., 75. Duchovič (druhý z 11m) – 15., 25. Spevár, 67., 85. Smidka (oba z 11m).

V Kolačne sa ukázalo, že futbal nemá logiku. Hostia v priebehu celého stretnutia predviedli niekoľko pekných akcií, no z výhry sa netešili, pretože si nepotykali s koncovkou. Naopak po chybách v obrane inkasovali lacné góly. V druhom polčase v 53. min. na počudovanie všetkým hosťom nebol uznaný nádherný gól nožničkami v podobe Martina Smidku. Každý by chcel vidieť, ako by sa zatvárili Ronaldo alebo Bale, keby ich nožničky uznané neboli.

IGOR BELÁK

Veľké Bielice - Dolné Vestenice 0:8 (0:4)

Góly: 34., 44. Líška (prvý z 11m), 40., 54. Kolenčík, 42., 73. Matiaško, 58. Sluka, 65. Kastelovič.

Čerstvý majster oblastnej súťaže pricestoval v 28. kole na zápas k predposledným Veľkým Bieliciam. Domáci určite chceli získať body a poistiť si tak záchranu v súťaži, no do vyloženej šance sa za celý zápas nedostali.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5D2V na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5D2V na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).