REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy po druhú triedu (+FOTO)

(Zdroj: Ladislav Szibilla)

III. LIGA

Nemšová – Prievidza 1:2 (0:0)

Góly: 74. Ševela – 75. Viktory, 89. Kopál.

Prečítajte si tiež: Korupcia v siedmej slovenskej lige? Zápas mal ovplyvniť tretí klub. Ten to odmieta a žiada tresty

Hostia podali výborný výkon a domácich predčili. Už v prvom polčas spálil niekoľko šancí, pri ktorých často vynikol gólman Škultéty. Podobný priebeh mal aj druhý polčas, keď Prievidza nevyužila šance, v 74. min. po skrumáži dotlačil loptu do siete Ševela – 1:0. Radosť trvala iba minútu a v 89. min zaslúženú výhru zaistil hosťom Kopál.

Ostatné zápasy: Nové Zámky – Šaľa 3:0 (1:0), Bánovce - Gabčíkovo 0:4 (0:1), Púchov – Galanta 3:3 (0:2), Trnava jun. – Topoľčany 7:3 (5:0), Dubnica – Borčice /P. Bystrica 0:2 (0:1), Beluša – DAC B/Vrakúň 0:2 (0:1), V. Ludince – FC Nitra jun. 2:1 (2:0), ViOn B/Vráble – Led. Rovne 1:2 (0:1).

Gól: 49. Belanec.

V Zemianskych Kostoľanoch hrali domáci v úvodnom polčase kombinačne, ale sústredenú obranu hostí nevedeli prekonať. Prvé šance mali na prekvapenie hostia, ale úniky Sládeka v 23. a 29. minúte s istotou zlikvidoval dobre chytajúci Zvalo. Prvú príležitosť na strelenie gólu mali domáci až päť minút pred koncom polčasu, no Belanec z dvanástich metrov mieril obstrelom mimo Vrzalovú bránu. Päť minút po začiatku druhého polčasu sa v šestnástke hostí dostal k lopte Belanec, pekne si obhodil obrancu a strelou vedľa Vrzalu dal jediný gól zápasu. V 53. minúte Vrzala vyrazil nebezpečnú strelu Mišejeho, ale Slezák odrazenú loptu zo štrnástich metrov poslal mimo bránu.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5CFZ na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5CFZ na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Viaceré pohotovosti v kraji nemá kto prevádzkovať

Ministerstvo neobsadilo viaceré pohotovosti v Trenčianskom kraji. Podľa Asociácie nemocníc Slovenska hrozí kolaps.

Projekty zamerané na prerod uhoľného regiónu predstavia na jeseň

Víziu akčného plánu na prerod baníckeho regiónu prekonzultujú verejne s občanmi hornej Nitry.

Turnaj olympijských nádejí v džude úspešný. Teraz sa Prievidžania predstavia v Splite

V sobotu sa konalo štvrté kolo turnaja olympijských nádejí v džude. Turnaj je pre začínajúcich, pokročilých džudistov.