REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy po druhú triedu (+FOTO)

(Zdroj: archív - Ladislav Szibilla)

III. LIGA

DAC B/Vrakúň – Prievidza 2:2 (2:0)

Góly: 2. Iván, 38. Liašenko – 54. Šlabjar, 82. Jánošík.

Prečítajte si tiež:Kedysi patril medzi najlepších obrancov slovenskej ligy. František Trungel hráva aj po päťdesiatke

Hral sa zápas slušnej úrovne. Rezerva mala ideálny vstup do stretnutia, po spätnej prihrávke otváral skóre Iván. Rýchly gól domácim pomohol, hrali aktívne. Po individuálnej akcii zvýšil na 2:0 Liašenko. V druhom polčase boli pre zmenu lepší baníci. Zvýšili aktivitu a po dvoch hrubých individuálnych chybách domáceho tímu vyrovnali. Oba mančafty si polčasy rozdelili, remíza teda sedí.

Ostatné zápasy: Topoľčany – V. Ludince 0:6 (0:2), Borčice/P. Bystrica – Bánovce 1:1 (1:1), Led. Rovne – Púchov 3:0 (2:0), Šaľa - Beluša 1:1 (1:1), Galanta - Dubnica 0:0, Gabčíkovo - Nové Zámky 0:1 (0:1), FC Nitra jun. - Nemšová 2:2 (2:1), ViOn B Vráble - Trnava B 3:0 (1:0).

Dohrávky:

Prievidza - FC Nitra jun. 1:0 (1:0)

Góly: 44. Jánošík.

Zápas konečne priniesol prvé jarné víťazstvo baníkov. V 43. min. rozhodol o zápase Jánošík, keď využil centrovanú loptu z pravej strany od Adama Krčíka. Hostia mohli v závere stretnutia vyrovnať strelou spoza šestnástky, no domáci brankár Gerath loptu vyrazil. Futbalisti Prievidze sa tak konečne tešili z prvého trojbodového zápisu.

VLADIMÍR ŠUNÍK

Ostatné dohrávky: Bánovce – Trnava B 1:0, Nové Zámky – Zlaté Moravce/Vráble B 1:1, Púchov – Gabčíkovo 0:0, Veľké Ludince – Led. Rovne 2:1, Beluša – Topoľčany 5:1, Dubnica – Šaľa 6:0, Nemšová – Galanta 1:1, Borčice – Dun. Streda B 4:1.

Cigeľ – Bošany 6:0 (3:0)

Góly: 4. Turančík, 38., 45. Kotula, 49. Halaška, 60. Babašta, 81. Drozd.

Všetci futbaloví priaznivci sa zhodujú v názore, že Cigľania sú vysoko futbaloví, ale v koncovke im chýba povestná šťastena. A práve ona sa im obrátila chrbtom v dohrávanom stretnutí v Trenčianskej Turnej. Tentokrát sa Partizán chcel pobiť o jej priazeň v zápase s Bošanmi. To sa im začalo dariť už v 4. min., keď po centri Halašku poslal svojich do vedenia Turančík. Zdalo sa, že tento gól domácich upokojí, ale hostia po ňom zabetónovali obranu a z nej sa snažili vyrážať do brejkov. Situáciu upokojil v 38. a 45. min. Kotula, ktorý zabezpečil domácim polčasové vedenie 3:0. V 50. min. Madarász zvýšil na 4:0, v 65. min. Babašta na 5:0 a v 81. min. Drozd už na hrozivých 6:0. Výsledok zápasu hovorí sám za seba.

JÁN ČERNÁK

Kanianka - Stará Turá 4:0 (1:0)

Góly: 39. Kováčik, 50., 69., 87. Strečanský.

V Kanianke sa po dohrávke s Lehotou pod Vtáčnikom predstavil ďalší súper, no tentokrát z opačného konca tabuľky. V prvom polčase mali domáci územnú prevahy, no korunovali ju až v 39. min., keď úspešným strelcom bol Kováčik. Hostia v prvom polčase domáceho gólmana ani neohrozili. V druhom polčase hneď na jeho začiatku kopali domáci pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Strečanský. Týmto gólom začal napĺňať svoj hetrik. V 69. min. po peknej akcii prestrelil všetko – 3:0.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5BVJ na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5BVJ na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).