III. LIGA

Galanta – Prievidza 4:1 (2:1)

Góly: 1., 89. Pecho (druhý z 11m), 27. Jakubjak, 65. Vdovjak – 2. Jánošík.

Prečítajte si tiež:Mužstvo ako v lige. V malej slovenskej dedinke hrávajú futbalisti zo slávneho veľkoklubu

Úvodný gól padol už po 30 sekundách, Pecho v šestnástke preloboval gólmana baníkov. Z protiútoku však hostia vyrovnali, zaváhanie Jakaboviča potrestal Jánošík, ktorý premenil nájazd. Slovan mohol poslať do vedenia Pecho, v 16. minúte nastrelil z penalty iba brvno. Na 2:1 dával Jakubjak, keď z priameho kopu nachytal Lehockého na hruškách. Po obrátke to boli Galanťania, ktorí diktovali tempo hry. Tretí gól pridal hlavou stopér Vdovjak. Po jeho presnom zásahu mladí hostia odpadli a rezignovali. Posledný presný zásah padol minútu pred koncom. Na penaltu si opäť trúfol Pecho, brankára poslal do opačného rohu.

TIBOR DROZD

Ostatné zápasy: Topoľčany – Dubnica 0:8 (0:4), Led. Rovne – Beluša 1:2 (1:0), Šaľa – Nemšová 1:0 (1:0), Trnava jun. – Nové Zámky 3:0 (0:0), FC Nitra jun. - Borčice/P. Bystrica 3:1 (0:1), ViOn B Vráble - Púchov 1:2 (1:1), Gabčikovo – V. Ludince 4:3 (4:1), DAC B/Vrakúň – Bánovce 5:0 (2:0).

V. LIGA SEVER

Z. Kostoľany - Plevník-Drienové 7:0 (4:0)

Góly: 7., 70. Belanec, 30., 81. Mišeje, 31., 45. Liptaj, 50. Rybnický.

Kostoľanci prelomili gólové suchoty a hostia mohli odísť aj s dvojciferným nádelom, lebo minimálne ďalších sedem vyložených šancí domáci zahodili. Už na začiatku zápasu do piatej minúty nevyužil tri samostatné úniky Liptaj. Ten si to neskôr vynahradil dvomi gólmi v zápase, tak ako aj dvojgólový Mišeje a Belanec. Siedmy gól pridal Rybnický. Súper bol odovzdaný od prvej minúty, takže v stretnutí išlo len o to, koľko gólov strelí dobre hrajúce domáce mužstvo.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Ladce – Kanianka 2:0 (1:0)

Góly: 38. Haluska, 86. Pravda.

Prvý polčas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. V 38. min. Mojto našiel Kvasnicu, ktorého strelu brankár vyrazil a Haluska dorážku zvládol – 1:0. V 45. min. išli piati Ladčania na dvoch obrancov, no P. Štrbák prestrelil.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5BME na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C5BME na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).