Nedeľa, 19. august, 2018 | Meniny má Lýdia

Mestská liga v šípkach: Poradie po 26. kole

Mestská liga mala na programe už svoje 26. kolo, do ktorého sa zaregistrovalo 28 hráčov.

(Zdroj: RP)

PRIEVIDZA. Opäť ako v 25. kole sa vo finále A strany pavúka stretli Jozef Sekereš s Michalom Kopunom. Tentokrát finále lepšie zvládol Jozef a Michala poslal do B strany pavúka po výsledku 2:0.

V béčku o postup do finále strany B zvádzali súboj Zdenko Bubniak s Jurajom Výbochom. Zdenko začal zápas lepšie a ujal sa vedenia 1:0. Od toho momentu Juraj pridal na svojom výkone a dvomi legmi v rade dokázal zápas otočiť a dotiahnuť do víťazného konca. Zdenko Bubniak obsadil konečné štvrté miesto.

Vo finále B strany sa teda stretli Juraj Výboch s Michalom Kopunom. Zápas skončil pomerne hladkým víťazstvom Michala, ktorý nedovolil Jurajovi uhrať ani leg, a tak zvíťazil 2:0.

Ako pred týždňom sa opäť v celkovom finále stretli Jozef Sekereš a Michal Kopun len s jednou zmenou, že výhodu v zápase mal tentokrát Jozef, ktorý postúpil z A strany. V prvom zápase výborne hrajúci Michal dokázal zdolať Jozefa 2:0, a tak si vynútil opakované finále, nakoľko postúpil z B strany. Druhý zápas bol vyrovnanejší. Obaja hráči predvádzali solídne výkony a šťastnejší bol nakoniec Jozef, ktorý po víťazstve 2:1 vyhral 26. kolo mestskej ligy. Michal Kopun sa umiestnil opäť na 2. mieste.

15. Zdenko Šovčík 2030 b.

V nedeľu pokračovala Slovenská extraliga družstiev skupiny stred 15. a 16. kolom. V ňom sa Prievidžania predstavili na domácej pôde v derby zápasoch so šípkarmi z Novák.

V prvom zápase nastúpil domáci DC. Kondor Prievidza proti Mcasínu Nováky A. Po prvej štvrtine to s domácimi hráčmi nevyzeralo ružovo, keď prehrávali 1:3. V druhej štvrtine Prievidžania zabojovali, všetky zápasy vyhrali v pomere 2:1 a ujali sa vedenia 5:3. Tretia štvrtina skončila v pomere 3:1 pre Prievidzu, a tak bol výsledok 8:4 pre domácich. Do poslednej štvrtiny nastúpili novácki šípkari s odhodlaním zápas dotiahnuť do predĺženia, čo sa im takmer aj podarilo. Prievidžania prehrali tri zápasy v rade a stav bol 8:7 pre Prievidzu. Posledný zápas ale patril domácim, keď v napínavom súboji zdolal Filip Škrteľ Dušana Ďuriša 2:1, a tak Prievidžania v derby zápase zdolali Nováky 9:7.

6. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  7. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Vysoké teploty nepoľavia ani v nasledujúcom týždni

Teploty na západe a juhu môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

Exotika po slovensky. V Havaji sa naučíte vyžiť aj z minimálnej mzdy

V Havaji žije 390 obyvateľov, no majú poštu, potraviny aj krčmu a 130 žiakov v škole. Ako funguje obec, ktorá počas šiestich rokov zmazala dlh 180-tisíc eur?

V Šamoríne si novácki kanoisti vyjazdili celkové tretie miesto (+FOTO)

V Šamoríne na jazere Lagúna sa uskutočnili preteky v rýchlostnej kanoistike Samaria Cup a Memoriál V. Gálisa, na ktorých ani tentokrát nechýbali pretekári Novák.