Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Mladí prievidzskí hokejisti oplatili prehru mužov v zápasoch proti Rimavskej Sobote

To, čo sa žiaľ nepodarilo prievidzským hokejistom v play-off 2. ligy mužov, dosiahli v súbojoch proti Rimavskej Sobote starší aj mladší hokejisti MŠHK - mládež Prievidza.

(Zdroj: archív klubu)

PRIEVIDZA. Výhra mladých talentov je síce iba slabou náplasťou pre prievidzských hokejových fanúšikov, ktorí si želali postup mužov zo štvrťfinále, avšak je výbornou vizitkou mládežníckeho hokeja v našom meste.

STARŠÍ ŽIACI

MŠHK – mládež Prievidza - MHK Ružomberok 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 15. Krcho (Bartakovics), 31. Belaň (Bartakovics), 41. Greschner (Goga, Belaň), 51. Bartakovics (Dodok), 54. Krcho (Goga)

HKM Rimavská Sobota - MŠHK – mládež Prievidza 4:9 (1:2, 1:2, 2:5)

Góly: 15. Belaň (Goga), 18. Bartakovics (Brecko), 24. Belaň (Bartakovics , Greschner), 40. Bartakovics (Belaň), 44. Bartakovics (Belaň), 46. Bartakovics (Kotrík), 46. Belaň (Goga, Kreuz), 49. Dodok (Goga, Greschner), 57. Goga (Belaň)

V priebehu uplynulého týždňa odohrali starší žiaci dva zápasy. Po stredajšej výhre doma s družstvom Ružomberka sa všetka pozornosť sústredila najmä na zápas s Rimavskou Sobotou, ktorá doň vstupovala z pozície druhého najlepšieho tímu ligovej tabuľky. Domáci hráči Rimavskej Soboty chceli ukázať svoju silu a do zápasu sa vložili naplno. Prievidzskí hokejisti zase ťažili zo svojej výnimočnej formy, ktorá ich sprevádza celú sezónu. Aj z toho dôvodu boli prvé dve tretiny pomerne vyrovnané. Ako prví sa ujali vedenia domáci gólom z 5. minúty. Krátko na to sa Prievidžanom podarilo vyrovnať a vzápätí aj streliť gól na 2:1. Na začiatku druhej tretiny sa z gólu opäť tešili hostia z Prievidze, avšak nie na dlho. Po kontaktnom góle domácich na 3:2 Rimavská Sobota zacítila svoju šancu a dostávala súpera pod tlak. Prievidzskí žiaci však hrali výborne v obrane a dokonca pár sekúnd pred koncom druhej tretiny zvýšili na 4:2. Silná osemminútovka v poslednej tretine, v ktorej Prievidza strelila ďalšie štyri góly, rozhodla o víťazovi. Súper ešte v závere znížil dvoma gólmi na 8:4, ale definitívnu bodku dali zápasu hráči Prievidze gólom na 9:4 vo vlastnom oslabení.

Dušan Žember (tréner): „Náš hokej sme začali hrať až v tretej tretine, v ktorej sme aj rozhodli. Chlapci si zaslúžia pochvalu.“

MLADŠÍ ŽIACI

MŠHK – mládež Prievidza - MHK Ružomberok 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)

Góly: 7. Kňaze (Vrábel), 12. Zaujec (Vrtiel), 36. Kňaze (Znamenák, Zaujec), 38. Kováčik (Veselovská), 52. Vrtiel (Kňaze), 57. Kňaze (Znamenák, Vrtiel), 57. Zaujec (Vrtiel), 60. Zaujec (Vrtiel)

HKM Rimavská Sobota - MŠHK – mládež Prievidza 4:5 (0:1, 2:3, 2:1)

Góly: 15. Zaujec (Vrtiel), 21. Zaujec (Vrábel), 21. Znamenák (Tóth), 33. Vlnieška (Majer), 51. Vrtiel (Vrábel, Zaujec)

Domáci zápas proti súperovi z Ružomberka vyšiel aj mladším žiakom Prievidze. Zápas proti favoritovi, ktorý je druhým tímom ligovej tabuľky, zvládli Prievidžania znamenite. Hrali s chuťou, nedovolili súperovi ísť do útočných akcií a naopak boli mimoriadne úspešní v koncovke. Nečakane vysoká výhra 8:1 nabudila celý tím a dodala mu pozitívnu energiu do ďalších súbojov. To sa odrazilo hneď v nasledujúcom zápase proti Rimavskej Sobote. Hráči Prievidze chceli dosiahnuť ďalší plný bodový zápis a polepšiť si v tabuľke ligy. V prvej tretine sa ani jednému družstvu nedarilo presadiť v útoku. Brankári oboch tímov si dlho držali čisté konto, až kým sa po peknej akcii Vrtiela so Zaujecom nepodarilo Prievidzi dostať do vedenia. Druhá tretina bola už o niečo štedrejšia na úspešné strely do brány. Na jej konci sa podarilo Prievidzi odskočiť súperovi až o dva góly. Domáci sa na tretiu tretinu poriadne pripravili a po dvoch presných zásahoch bolo zrazu vyrovnané. Desať minút pred koncom zápasu hráči prievidzskej prvej útočnej formácie predviedli peknú kombináciu a zaslúžene sa dostali späť do vedenia. V závere stretnutia domáci ešte odvolali brankára, avšak nedokázali z toho vyťažiť predĺženie a zo zisku dvoch bodov sa tak mohli tešiť hokejisti Prievidze.

Dušan Žember (tréner): „Z našej strany dobrý zápas a zaslúžené víťazstvo. Chválim chlapcov za celozápasovú bojovnosť.“

PRÍPRAVKA

Počas víkendu sa uskutočnil hokejový turnaj žiakov 4. ročníkov. Prievidza si tentokrát zmerala sily so súpermi z tradičných hokejových miest: Dolným Kubínom, Popradom, Žilinou a Bratislavou. Štvrtáci z Prievidze uspeli v boji proti silným protivníkom, hoci prehrali s rovesníkmi z Popradu a tesne aj s hráčmi zo Slovana Bratislava. Vďaka výhram 8:7 nad Žilinou a 10:7 nad Dolným Kubínom sa umiestnili na výbornom treťom mieste. Za najlepšieho hráča Prievidze bol na turnaji vyhlásený Jakub Langer.

8. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  9. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

Bojnická nemocnica skončila ako najhoršia na Slovensku. Na čom pohorela?

Zdravotnícke zariadenia porovnávali v piatich hlavných oblastiach. Ide o spokojnosť pacientov, kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti, hospodárenie, transparentnosť nemocníc a náročnosť diagnóz.

Pekné gesto hokejistov. Ukázali, že sú praví športovci

Každý chce vyhrať. Hokejisti však ukázali, že nie za každú cenu musí byť na prvom mieste výsledok.

MESTSKÁ LIGA: Výsledky a aktuálne tabuľky