Rimavská Sobota - HC Prievidza 8:2 (1:0, 5:0, 2:2)

Stav série: 1:0.

Góly: 55. Kováč (Kerata, Danko), 60. Danko (Kerata, Kováč).

Prievidza: Talár – Bátora, Beňadik, Pánis, Mendel, Uhliar, Súder, Vážan, Učník, Nátny, Macháč, Danko, Kerata, Kováč, Toman. Tréner: Dušan Žember.

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „Do nášho vôbec prvého štvrťfinálového zápasu sme nastupovali s odhodlaním zaskočiť domáce mužstvo a spraviť si lepšiu východiskovú pozíciu pred druhým stretnutím na našom ľade. Od začiatku stretnutia sa hralo vo vysokom tempe. Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim, keď už v tretej minúte dokázali využiť ponúknutú presilovú hru. Hralo sa z jednej strany na druhú a obaja brankári museli byť neustále v strehu. Do konca tretiny sa však už ani jedno mužstvo nedokázalo presadiť a tak sme do kabín odchádzali s jednogólovým mankom.

To čo sa stalo v druhej tretine sa mi strašne ťažko hodnotí. Bolo nám udelených celkovo 16 trestných minút a keďže sme do zápasu vstupovali so štrnástimi korčuliarmi, sily navyše nám chýbali. Tretinu sme prehrali 0:5 a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Do tretej tretiny sme preto nastupovali s úmyslom dohrať zápas ako tak so cťou a zbytočne sa nezraniť. Gólovo sa dokázal presadiť Kováč a Danko, hostia reagovali tak isto ešte dvomi gólmi a tým uzavreli priebeh tohto zápasu.

Chcel by som pozvať všetkých ľudí v sobotu na prievidzský zimný štadión. Budeme potrebovať každého jedného diváka a môžem sľúbiť, že chalani spravia všetko preto aby ste odchádzali spokojní.“

Odveta sa hrá 24.2. o 17 h v Prievidzi. Prípadný tretí zápas sa bude hrať takisto v Prievidzi, v nedeľu 25.2 o 17 h.