Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

V zápase basketbalistov Prievidze dokonalý obrat a dráma ako hrom

Prievidzskí basketbalisti odohrali v Košiciach štvrťfinálový zápas Slovenského pohára.

(Zdroj: PETER JESENSKÝ)

PRIEVIDZA. Bola to veľká dráma, z ktorej napokon vzišli víťazne basketbalisti Iskry Svit. Prievidzu zdolali po ofenzívnej prestrelke 104:100.

Od úvodu začali oba celky zostra, hralo sa vo vysokom tempe, padalo veľa košov a skóre pribúdalo rýchlo. Viac z toho ťažili Sviťania, naopak Prievidza mala veľké problémy ubrániť ich. „Podtatranci“ sa s pribúdajúcim časom dostávali čoraz do väčšieho trháku, v deviatej minúte dokonca viedli už 35:22. Posledné slovo mal však v úvodnej časti Wisseh, s klaksónom upravoval na 25:35 z pohľadu domácich. Ofenzívna prestrelka pokračovala aj v druhej štvrtine, ale sily sa začali postupne vyrovnávali. Hráčov Svitu však držala vysoká úspešnosť streľby za tri body, aj preto vyhrali prvý polčas 58:55.

Po prestávke boli opäť aktívnejší zverenci trénera Michala Madzina, už po piatich minútach sa utrhli k dvojcifernému vedeniu. Prievidza dokázala zakontrovať a v priebehu niekoľkých momentov stiahnuť na rozdiel jedinej trojky. Hráči BC mali napokon aj výbornú koncovku, vďaka nej vyhrávali po tretej štvrtine 75:73. Nadobudnuté sebavedomie sa prenieslo aj do záverečnej 10-minútovky, kde musel tentoraz doťahovať Svit. Necelých šesť minút pred koncom viedla Prievidza o deväť bodov, ale Svit sa ešte dokázal pustiť do stíhacej jazdy. Skóre dokázali zrovnať 150 sekúnd pred koncom „and-one“ akciou Jacksona.

BC Prievidza – Iskra Svit 100:104 (25:35, 30:23, 20:15, 25:31)

Prievidza: Sitton 32, Glasgow 11, Jašš 10, Bílik 9, Smith 3 (Fusek a Wisseh po 11, Musil 10, Batina 3, Zorvan 0)

Svit: Jackson 26, Lošonský 20, Walton 19, Ivelja 16, Dratva 9 (Avramovič a Galata po 7, Ivan 0)

TH: 23/16 – 26/23, Fauly: 23 – 22, Trojky: 10 – 9, Rozhodovali: Ženiš, Brziak, Životský

Ryan Pannone, tréner Prievidze: „Hrali sme veľmi nesústredene, zle sme bránili a nevykonávali sme náš zápasový plán v defenzíve. V dvoch štvrtinách sme dostali viac ako 30 bodov, v ďalšej 23 bodov. Defenzíva, pohyb lopty, hrali sme veľmi sebecky. Nepremieňali sme kľúčové útoky, strely v závere, hráči neboli jednoducho sústredení. Nesústredili sme sa na to, aby sme toto stretnutie vyhrali.“

Grant Sitton, hráč Prievidze: „Je to frustrujúce. V defenzíve sme nehrali tak, ako dokážeme. Je to frustrujúce z pohľadu, že s niekým ste už odohrali štyri stretnutia v sezóne a nedokážete stále hrať dobre v obrane.“

Michal Madzin, tréner Svitu: „Dali sme do toho extrémne veľa energie. Myslím si, že sme išli na úplne dno, ale som veľmi rád, že sa nám to vyplatilo. Som nesmierne šťastný z toho, aký sme podali výkon, pretože sme hrali jeden pre druhého, bojovali jeden za druhého a verili jeden druhému. Za to som rád.“

Anthony Jackson, hráč Svitu: „Bol to šialený zápas. Prišlo nás na zápas len deväť, niektorí z nich boli dokonca chorí alebo mali drobné zranenia. Ale zabojovali sme.“

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Mestská liga v šípkach: Poradie po 21. kole

Mestská liga mala na programe ďalšie kolo. Počet štartujúcich hráčov sa zastavil na čísle 24.

Turnaj detí vyhrali Nedožery-Brezany, kanonierov schovalo do vrecka dievča z Cigľa (+FOTO)

Komisia mládeže a školského futbalu OblFZ Prievidza organizovala v Športovej hale v Prievidzi halový futbalový turnaj tretej triedy Sever.

Rubrika otázka pre: Predsedu OZ Naše Bojnice

Aký prieskum uskutočnili Naše Bojnice a aké boli jeho hlavné výsledky?

Na hornej Nitre navštevujú turisti hlavne Bojnice.