Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

V zápase basketbalistov Prievidze dokonalý obrat a dráma ako hrom

Prievidzskí basketbalisti odohrali v Košiciach štvrťfinálový zápas Slovenského pohára.

(Zdroj: PETER JESENSKÝ)

PRIEVIDZA. Bola to veľká dráma, z ktorej napokon vzišli víťazne basketbalisti Iskry Svit. Prievidzu zdolali po ofenzívnej prestrelke 104:100.

Od úvodu začali oba celky zostra, hralo sa vo vysokom tempe, padalo veľa košov a skóre pribúdalo rýchlo. Viac z toho ťažili Sviťania, naopak Prievidza mala veľké problémy ubrániť ich. „Podtatranci“ sa s pribúdajúcim časom dostávali čoraz do väčšieho trháku, v deviatej minúte dokonca viedli už 35:22. Posledné slovo mal však v úvodnej časti Wisseh, s klaksónom upravoval na 25:35 z pohľadu domácich. Ofenzívna prestrelka pokračovala aj v druhej štvrtine, ale sily sa začali postupne vyrovnávali. Hráčov Svitu však držala vysoká úspešnosť streľby za tri body, aj preto vyhrali prvý polčas 58:55.

Po prestávke boli opäť aktívnejší zverenci trénera Michala Madzina, už po piatich minútach sa utrhli k dvojcifernému vedeniu. Prievidza dokázala zakontrovať a v priebehu niekoľkých momentov stiahnuť na rozdiel jedinej trojky. Hráči BC mali napokon aj výbornú koncovku, vďaka nej vyhrávali po tretej štvrtine 75:73. Nadobudnuté sebavedomie sa prenieslo aj do záverečnej 10-minútovky, kde musel tentoraz doťahovať Svit. Necelých šesť minút pred koncom viedla Prievidza o deväť bodov, ale Svit sa ešte dokázal pustiť do stíhacej jazdy. Skóre dokázali zrovnať 150 sekúnd pred koncom „and-one“ akciou Jacksona.

BC Prievidza – Iskra Svit 100:104 (25:35, 30:23, 20:15, 25:31)

Prievidza: Sitton 32, Glasgow 11, Jašš 10, Bílik 9, Smith 3 (Fusek a Wisseh po 11, Musil 10, Batina 3, Zorvan 0)

Svit: Jackson 26, Lošonský 20, Walton 19, Ivelja 16, Dratva 9 (Avramovič a Galata po 7, Ivan 0)

TH: 23/16 – 26/23, Fauly: 23 – 22, Trojky: 10 – 9, Rozhodovali: Ženiš, Brziak, Životský

Ryan Pannone, tréner Prievidze: „Hrali sme veľmi nesústredene, zle sme bránili a nevykonávali sme náš zápasový plán v defenzíve. V dvoch štvrtinách sme dostali viac ako 30 bodov, v ďalšej 23 bodov. Defenzíva, pohyb lopty, hrali sme veľmi sebecky. Nepremieňali sme kľúčové útoky, strely v závere, hráči neboli jednoducho sústredení. Nesústredili sme sa na to, aby sme toto stretnutie vyhrali.“

Grant Sitton, hráč Prievidze: „Je to frustrujúce. V defenzíve sme nehrali tak, ako dokážeme. Je to frustrujúce z pohľadu, že s niekým ste už odohrali štyri stretnutia v sezóne a nedokážete stále hrať dobre v obrane.“

Michal Madzin, tréner Svitu: „Dali sme do toho extrémne veľa energie. Myslím si, že sme išli na úplne dno, ale som veľmi rád, že sa nám to vyplatilo. Som nesmierne šťastný z toho, aký sme podali výkon, pretože sme hrali jeden pre druhého, bojovali jeden za druhého a verili jeden druhému. Za to som rád.“

Anthony Jackson, hráč Svitu: „Bol to šialený zápas. Prišlo nás na zápas len deväť, niektorí z nich boli dokonca chorí alebo mali drobné zranenia. Ale zabojovali sme.“

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  2. Aj v Poluse chránime Vaše srdcia
  3. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  5. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Cyklotrasa medzi Trenčínom a Brumovom dostala odklad

Začiatok prác na cyklo-trase, ktorá má spojiť Trenčiansky hrad s hradom v českom Brumove--Bylnici, avizovali už niekoľkokrát. Pre problémy s verejným obstarávaním na českej strane dokonca hrozí, že župa príde o peniaze z Únie.

Pri tragickej nehode v Trenčianskom kraji zahynuli ráno traja ľudia

Dvaja muži zomreli na mieste, tretí počas prevozu do nemocnice.

Pamätáte sa? Púchov pred 15 rokmi omráčil FC Barcelona šokujúcou remízou (+VIDEO)

Malý slovenský klub vtedy na Štadióne Antona Malatinského v prvom zápase 1. kola Pohára UEFA 2003/2004 uhral senzačnú remízu 1:1.