II. LIGA ZÁPAD

Play-off, 1. kolo:

HC Prievidza – Levice 5:3 (3:1, 2:0, 0:2)

Stav série: 1:0

Góly: 6. Mendel (Súder), 12. Mendel (Uhliar, D. Pánis), 15. Kováč (Danko), 24. Toman (Kerata, Kováč), 30. Učník (Vážan).

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „Pred prvým kolom play-off vládla v šatni dobrá atmosféra. V sezóne sme s Levicami z dvoch zápasov nevyhrali ani jeden, a tak sme mali hosťom čo vracať. Vedeli sme, že v prípade nášho víťazstva to budú práve Levice, ktoré budú pred druhým zápasom pod väčším tlakom. Aj túto skutočnosť sme chceli maximálne využiť a spraviť všetko preto, aby sme sa na konci tešili z víťazstva my.

Vstup do zápasu nám absolútne nevyšiel. Hostia nás šokovali gólom ani nie po 50 sekundách hry a rázom sme museli od začiatku doťahovať jedno gólové manko. Levice začali viac korčuľovať a my sme sa postupne začali prispôsobovať tempu hry. V 5. minúte mali hostia výhodu presilovej hry. Nič im to však nebolo platné, lebo po Mendelovom góle sme sa tešili z vyrovnania. Toto bol ten správny impulz, čo sme potrebovali a chlapcom to dodalo potrebné sebavedomie. Od tohto momentu sme na ľade dominovali. V prvej časti sme pridali ešte dva góly a stav prvej tretiny sme uzavreli na 3:1.

Pred druhou tretinou sme chlapcov nabádali k tomu, aby sa neuspokojili s výsledkom a naďalej pokračovali v aktívnej hre. V 23. minúte sa nám vyplatilo výborné napádanie Tomana, ktorý za bránkou vybojoval stratený puk, a ten si následne brankár hostí tečoval za svoj chrbát. Levice sa aj ďalej snažili spraviť niečo s výsledkom a minimálne sa vrátiť aspoň do zápasu. V 29. minúte im tieto plány zmaril Učník a hostia museli dorovnávať už štvorgólové manko.

Do posledného dejstva sme nastupovali s tým, že hrať musia hostia. Snažili sme sa hrať rozumne a nikam sa neponáhľať. Tento náš zámer nám však na začiatku tretiny vôbec nevychádzal. Hostia neskladali zbrane a v rozmedzí 43. a 44. minuty nás zaskočili dvoma rýchlymi gólmi. Levice zacítili šancu ešte so zápasom niečo spraviť a diváci sa mali načo pozerať. Chlapci však zareagovali najlepšie ako mohli, ostali sme pokojní a nepripúšťali sme si stratu tohto zápasu. V ďalšom priebehu hry sa začala hra viac kúskovať. Levičania sa aj vďaka svojej nedisciplinovanosti už nedokázali dostať do tempa a my sme si záver zápasu už ustrážili. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí si našli cestu na štadión a veríme, že sme im výsledkom aj predvedenou hrou spravili radosť.“

Ostatné zápasy: KMH Budapešť – Púchov 6:3, Partizánske – Nitra 1:3, HC Osmos B - D. Kubín 3:7.

Ďalšie zápasy sa hrajú 10. a 11. februára. Prievidza odohrá oba súboje v Leviciach. Hrá sa na dva víťazné zápasy.

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Priemerná nezamestnanosť v TSK v septembri mierne stúpla

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) stúpla v septembri medzimesačne o 0,2 % na úroveň 3,20 %.

Divoký zápas hokejistov Prievidze priniesol jeden paradox (+FOTO)

Prievidzskí hokejisti hostili v netradičnom zápase Dolný Kubín.

Kapitán Prievidze: Je to zodpovednosť, pretože futbal tu v minulosti veľa znamenal

Milan Šifalovič patrí medzi najskúsenejších futbalistov FC Baník Prievidza.

Súťaž na vybavenie musí nemocnica zopakovať

Kraj bude musieť súťaž na obstaranie vybavenie zopakovať, pretože prvú zrušila Rada Úradu pre verejné obstarávanie.

Komunálne voľby 2018: Kandidáti na starostu a poslancov Kanianka

Pozrite si, kto kandiduje na starostu a kto by bol rád obecným poslancom v Kanianke.