II. LIGA ZÁPAD

Play-off, 1. kolo:

HC Prievidza – Levice 5:3 (3:1, 2:0, 0:2)

Stav série: 1:0

Góly: 6. Mendel (Súder), 12. Mendel (Uhliar, D. Pánis), 15. Kováč (Danko), 24. Toman (Kerata, Kováč), 30. Učník (Vážan).

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „Pred prvým kolom play-off vládla v šatni dobrá atmosféra. V sezóne sme s Levicami z dvoch zápasov nevyhrali ani jeden, a tak sme mali hosťom čo vracať. Vedeli sme, že v prípade nášho víťazstva to budú práve Levice, ktoré budú pred druhým zápasom pod väčším tlakom. Aj túto skutočnosť sme chceli maximálne využiť a spraviť všetko preto, aby sme sa na konci tešili z víťazstva my.

Vstup do zápasu nám absolútne nevyšiel. Hostia nás šokovali gólom ani nie po 50 sekundách hry a rázom sme museli od začiatku doťahovať jedno gólové manko. Levice začali viac korčuľovať a my sme sa postupne začali prispôsobovať tempu hry. V 5. minúte mali hostia výhodu presilovej hry. Nič im to však nebolo platné, lebo po Mendelovom góle sme sa tešili z vyrovnania. Toto bol ten správny impulz, čo sme potrebovali a chlapcom to dodalo potrebné sebavedomie. Od tohto momentu sme na ľade dominovali. V prvej časti sme pridali ešte dva góly a stav prvej tretiny sme uzavreli na 3:1.

Pred druhou tretinou sme chlapcov nabádali k tomu, aby sa neuspokojili s výsledkom a naďalej pokračovali v aktívnej hre. V 23. minúte sa nám vyplatilo výborné napádanie Tomana, ktorý za bránkou vybojoval stratený puk, a ten si následne brankár hostí tečoval za svoj chrbát. Levice sa aj ďalej snažili spraviť niečo s výsledkom a minimálne sa vrátiť aspoň do zápasu. V 29. minúte im tieto plány zmaril Učník a hostia museli dorovnávať už štvorgólové manko.

Do posledného dejstva sme nastupovali s tým, že hrať musia hostia. Snažili sme sa hrať rozumne a nikam sa neponáhľať. Tento náš zámer nám však na začiatku tretiny vôbec nevychádzal. Hostia neskladali zbrane a v rozmedzí 43. a 44. minuty nás zaskočili dvoma rýchlymi gólmi. Levice zacítili šancu ešte so zápasom niečo spraviť a diváci sa mali načo pozerať. Chlapci však zareagovali najlepšie ako mohli, ostali sme pokojní a nepripúšťali sme si stratu tohto zápasu. V ďalšom priebehu hry sa začala hra viac kúskovať. Levičania sa aj vďaka svojej nedisciplinovanosti už nedokázali dostať do tempa a my sme si záver zápasu už ustrážili. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí si našli cestu na štadión a veríme, že sme im výsledkom aj predvedenou hrou spravili radosť.“

Ostatné zápasy: KMH Budapešť – Púchov 6:3, Partizánske – Nitra 1:3, HC Osmos B - D. Kubín 3:7.

Ďalšie zápasy sa hrajú 10. a 11. februára. Prievidza odohrá oba súboje v Leviciach. Hrá sa na dva víťazné zápasy.